Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan működik ez?

Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés
ha férjhez megyek és felveszem a férjem nevét és azt szeretnénk hogy a gyermekem (aki nem a leendő férjem gyermeke) is viselje az ő nevét akkor ehhez mi kell nekünk ? Tényleg örökbe kell hogy fogadja a párom ? Ez így működik ?

2015. márc. 4. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de nem hiszem, hogy a vezetéknév olyan könnyen váltogatható lenne. Egy évfolyamtársam azért is fizetett, hogy a középső nevét használhassa.
2015. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
igen, a férjed örökbe kell fogadja, az apjának meg le kell mondania róla, amire nem kötelezhető és utána gyerektartást sem kell fizetnie
2015. márc. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
egyedülálló anya vagyok a gyerek apja nincs törvényesen nem is volt, nem fizet gyerektartást nem is láttuk már jó ideje nem ő a lényeg hanem az hogy akkor nekem kell beleegyezni és ő így örökbe fogadja!?
2015. márc. 4. 22:54
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a vérszerinti, anyakönyvben szereplő apának le kell mondania és a férjednek örökbe fogadnia...
2015. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
EGYEDÜLÁLLÓ vagyok hivatalosan!!!
2015. márc. 4. 23:05
 6/13 A kérdező kommentje:
leírom akkor érthetően : amikor szültem a gyermekemet nem voltam férjnél , a gyerek apjával nem vagyunk együtt, nem szerepel sehol semmilyen formában apaként sem máshogy, segélyt is kapok hogy egyedülálló anya vagyok.
2015. márc. 4. 23:08
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt hellyel-közzel mindenki felfogta, a lényeg nem változik: igen, örökbe kell fogadnia, másképpen hogyan kapnák meg olyan gyerekek a nevét, akiknek hivatalosan idegen?
2015. márc. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

ja hogy a segély a lényeg...

ha férjhez mész, de nem fogadja örökbe, akkor lehet esély rá, hogy tovább kapd

ha örökbe akarja fogadni, akkor őt is meg a gyereket is pszichológiai vizsgálatok alá veszik, nem két perces procedúra...a nevét akkor kaphatja, ha végigcsinálja a procedúrát...úgy viszont elveszted a segélyt, hisz van már aki segít az eltartásban...de azt is lehet, hogy férjhez mész, és bíróságon kéred a dns vizsgálatot, és az "apa" kötelezését a gyerektartásra...ebben az esetben maradhat a Te vezetékneveden, vagy kapatja a vérszerintiét...utóbbi szintén nem kötelező...

2015. márc. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
utolsó te szőke vagy?? Nem az a lényeg csak valahogy el kell hogy magyarázzam az ilyen embereknek is akik nem ismerik az életemet és csak fújják a vérszerinti apukát, sajnálom ha valakit megsértek a kiborulásommal de igenis létezik olyan hogy van egy férfi akinek nem kell a gyermeke és nem veszi a nevére illetve a felelősséget sem vállalja a kérdés érthető úgy vélem ki is egészítettem azzal hogy egyedülálló anya vagyok hivatalosan nem értem, minden kérdésemnél azt akarják bebizonyítani az emberek, hogy a vérszerinti apának köze van a gyerekhez , már csak tudom hogy mi van!!! Ha nem tudsz válaszolni ne tedd hülyeségekre nem vagyok kíváncsi! Értelmes válaszokat pedig köszönöm !!!!
2015. márc. 5. 00:47
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, erre voltam kíváncsi hogy így működik-e mert én is így tudom csak egy-két okos ismerősöm félreinformált, a többi igazat adott neki és reméltem hogy van itt olyan aki tapasztalt ebben az ügyben és tud konkrét választ adni mert előtte állunk a procedúrának.
2015. márc. 5. 00:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!