Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ilyen esetben...

Szerintetek ilyen esetben megkérhetem a páromat, hogy ne hozza láthatásra a gyermekeit néhány hétig, ha ő ezt magától nem ajánlotta föl?

Figyelt kérdés

A kisebbik lánya csoportjában többen bárányhimlősek, a kislányon még nincsenek pöttyök, de arra panaszkodik, hogy mindenhol viszket a bőre. A dokijuk azt mondta, még nem tudja megmondani elkapta-e. A nagyobbik lányon már van pár pötty.

Sem én sem a gyermekeim nem voltunk még bárányhimlősek. A gyerekek ugyan be vannak oltva, de én nem és 14 hetes terhes vagyok.

Igazából anyukám úgy emlékezett, hogy már voltam bárányhimlős, de az orvosi papírjaimban ennek nyoma sincs, sőt egy műtéti adatfelvételes lap másolatán az van, hogy nem voltam.


A párom volt felesége rendes volt és direkt felhívta a páromat tegnap, hogy figyelmeztessen minket, de a párom azt mondta nem szükséges elhalasztani a láthatást. Utólag kiderült, hogy fogalma sincs, hogy ebből baj is lehet.


2015. márc. 5. 19:03
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Sajnos az utóbbi időben rengeteget voltam beteg és félek, hogy ez már sok lenne.
2015. márc. 5. 19:07
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megkérheted.
2015. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Kérd meg, hogy ne ide hozza hanem vigye el őket állatkertbe stb.
2015. márc. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem se halasszák el a láthatást. Nagyon igazságtalan lenne a gyerekekkel szemben. Menjenek nagyszülőkhöz, vagy kirándulni, vagy maradjanak az ecn€l. Ha ilyen rendes megengedi biztos. De szemtelenség lenne ha a gyerekek nem láthatnák az apjukat.
2015. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%
ecn€l=exnél.
2015. márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
A párod volt felesége is tudja gondolom, hogy ez a bárányhimlő már veszélyesebb tud lenni, mint 20 évvel ezelőtt. Kérd meg nyugodtan, hogy amíg meg nem gyógyulnak a gyerekek, és ki nem derül, hogy a másik is elkapta e, addig ne menjenek hozzátok. A lappangási idő elvileg 2-3 hét, és ezalatt fertőz, de nálunk pl a kisebbik gyereken akkor jött ki, amikor a nagyobb már majdnem gyógyult volt. Egyébként 6 hetet volt volt itthon vele, nagyon elhúzódott magas láz kísérte, és szegényemnek még a szájában is voltak hólyagok.
2015. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
11%
Nyugodtan mehetnek a gyerekek, Ha már kiütésesek, és viszket a bőre, akkor már nem fertőz. A bárányhimlő csak a lappangási időben fertőző.
2015. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is.


A párod volt bárányhimlős? Ha nem, akkor mindegy, mert ha ő elkapja, akkor utána ti is.

Én felnőtt koromban kaptam el, hát nem volt egy leányálom.

2015. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
23%

Tévedés!

A lappangási idő alatt nem fertőz, csak a hólyagos kiütések megjelenésekor és előtte 1 nappal.

A lappangási idő 10-21 nap között van, ekkor nem fertőz, csak az utolsó naptól.

2015. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen elkapni nagyon veszélyes. Én nem voltam kiskoromban. Amikor 14 hetes terhes voltam akkor kaptam el. Kórházba kerültem hogy felügyelet alatt legyek. Szerencsére semmi baja nem lett a gyereknek
2015. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!