Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ilyen esetben...

Szerintetek ilyen esetben megkérhetem a páromat, hogy ne hozza láthatásra a gyermekeit néhány hétig, ha ő ezt magától nem ajánlotta föl?

Figyelt kérdés

A kisebbik lánya csoportjában többen bárányhimlősek, a kislányon még nincsenek pöttyök, de arra panaszkodik, hogy mindenhol viszket a bőre. A dokijuk azt mondta, még nem tudja megmondani elkapta-e. A nagyobbik lányon már van pár pötty.

Sem én sem a gyermekeim nem voltunk még bárányhimlősek. A gyerekek ugyan be vannak oltva, de én nem és 14 hetes terhes vagyok.

Igazából anyukám úgy emlékezett, hogy már voltam bárányhimlős, de az orvosi papírjaimban ennek nyoma sincs, sőt egy műtéti adatfelvételes lap másolatán az van, hogy nem voltam.


A párom volt felesége rendes volt és direkt felhívta a páromat tegnap, hogy figyelmeztessen minket, de a párom azt mondta nem szükséges elhalasztani a láthatást. Utólag kiderült, hogy fogalma sincs, hogy ebből baj is lehet.


2015. márc. 5. 19:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%
Ezeket így mond el szerintem a párodnak is, nem hinném, hogy sértődés lenne belőle, szerintem megkérheted. A párod exe valóban rendes volt, ő se véletlen szólt és szerintem ő is megértené, csak simán a párod nem tudja az ezzel kapcsolatos dolgokat.
2015. márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem megkérheted, sőt kérd is meg. Én is terhesen kaptam el, nem kívánom senkinek. Járhattam mindenféle vizsgálatra, hogy lett-e baja a gyereknek. Egyrészt rohadtul megterhelő lelkileg, hogy hónapokon át parázol, hogy egészséges-e a magzat, másrészt pedig igenis veszélyes rá és mi van ha tényleg baja lesz? Nehogy egy láthatás miatt legyen baj. A láthatást pótoljátok be egy másik alkalommal, így te is biztonságban vagy és a gyerekek is tudják, hogy nem ,,leráztátok" őket.
2015. márc. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem kérd meg nyugodtan. Abból, hogy a volt feleség felhívta ezt közölni, látszik, hogy ő érti a problémát, férjednek meg csak meg lehet magyarázni. Felnőttként nem sétagalopp már, én 20 évesen kaptam el, egy hónapig feküdtem otthon. Nem szórakoznék ezzel, pláne terhesen. A kishúgom 6 volt, neki egy hét sem volt az egész, gyerekként más a dolog... Egyszerre voltunk betegek, tőle kaptam el.
2015. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem, hogy én a nagyobbik gyerektől kaptam el. Amikor kiderült, hogy nagy bárányhimlős, az orvos utasítására azonnal el kellett költöztetnünk otthonról a nagymamához. Már az első pötty megjelenésekor vittem az orvoshoz, még aznap költözött is vidékre a mamához, mégis elkaptam tőle.
2015. márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
95%

Feltétlenül szólj neki, hogy ne vigye!!!!

Én a lányomtól kaptam el 30 évesen felnőttként. Nem kívánom senkinek. 40 fokos láz, tele volt mindenhol (értsd szó szerint) pöttyökkel a testem, egy tenyérnyi helyen 40-et számoltunk össze. 5 hétig voltam otthon. A háziorvos nagy okosan csak annyit mondott, használjam azt a hintőport, amit a lányomnak is adott a gyerekorvos. De mivel a hólyagok nem akartak lelohadni a vége az lett, hogy anyuék a gyerekorvossal konzultáltak és hozzá rohantak el 5. nap este, aki adott zovirax szuszpenziót és akkor kezdtek a hólyagok összeesni. Iszonyú volt!

2015. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%
Ebben az esetben szerintem jogos ha megkéred rá. Nem arról van szó hogy a gyereket nem akarod oda. A bárányhimlő tényleg nagyon veszélyes terhesen. Ez egy kivételes eset, nem tartom valószínűnek hogy az életben még egy ilyen előfordul. :)
2015. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
67%
Egy vérvétellel kideríthető, hogy voltál e himlős. Egyébként nagyon fertőző betegség, és az első folt megjelenésétől, addig fertőz, amíg hólyagok vannak a gyereken. Váladékkal szennyezett ruhák, játékok is terjesztik, mert ez a vírus igen masszív. Ha a vérvétel szerint átestél a betegségen, akkor minden ok, de ha nem akkor ne találkozzatok a gyerekekkel.
2015. márc. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
9%
Gondolom, ha a saját gyereked lenne fertőző beteg, azt is kirekesztenéd a családból, nem csak a párod gyerekeit, ugye? Mert csakis ebben az esetben jogos a kérésed.
2015. márc. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%
18: te mennyire bunkó vagy. Képzeld olyankor is így kell tenni, még ha fájdalmas is.
2015. márc. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
88%
Szó sincs arról, hogy ki akarja rekeszteni a gyerekeket a családból, egyszerűen csak félti magát és a babáját - teljesen érthető okokból! A férje ettől még találkozhat a gyerekekkel, csak nem náluk otthon, ennyi.
2015. márc. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!