Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Papír szerint van családom,...

Papír szerint van családom, ám gyakorlatilag nincs. Egyedül vagyok, egyedül küzdök, senki nem segít. Kezdek megőrülni, és most azt hiszem már elég közel vagyok a teljes kipurcanásig. Félek szólni, félek mindentől. Mit tehetnék? 13L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom, mit tegyek, depresszióban szenvedek, ami a kedves családomnak köszönhető többek között. Régen egy kedves, aranyos mindig mosolygó lány voltam, ám idővel kezdtem elfáradni és most már eljutottam addig a pontig, hogy nem bírom. Minden nap sírok, és minden nap gondolok a halálra, az öngyilkosságra. Persze, nem tenném meg semmi pénzért, de azért mégis... Sokszor úgy érzem jobb lenne, meghalni és mindent meg tennék azért, hogy megtörténjen. És ez már évek óta megy. Eddig senkinek sem szóltam, senki nem tudja. Félek elmondani bárkinek is. Egyszerűen félek az emberektől, a véleményüktől, a mozdulataiktól, a szavaiktól és még megannyi dologtól. Rengeteg fóbiám van, amiről senki sem tud mert ugye, nem merek szólni. A hányástól egyenesen rettegek, és konkrétan ha valaki ilyen módon rosszul lesz a környezetembe, rohamot kapok... Sírok, szédülök, forog velem a világ. Azt kívánom, hogy abban a pillanatban meghaljak. De persze ezt mind csak a szobám sarkában. Félek a rovaroktól is és a magasságtól, a tömegtől, félek a villamoson az utcán. Ez mind azonban nem látszik. Rám néznek az emberek és senki nem gondolná, hogy mi játszódik le bennem, mert kívül mosolygok. Nem bírok nem mosolyogni. (Mint már mondtam, félek elmondani az embereknek mit érzek, félek kimutatni érzelmeim. Ezért csak mosolygok. És már sokszor megkaptam a magamét, hogy én mindig csak vigyorgok és komolytalan vagyok és, hogy majd az anyám temetésén is csak nevetni fogok és ez is nagyon fáj...) A szüleim is betegek mentálisan. Legalábbis szerintem. Apám agresszív és már volt, hogy megvert. Emlékszem kiskoromban amikor sírtam mert megette a sütimet akkor a falhoz szorított és ordibált velem. Meg olyan is volt, hogy én télen este 7-kor elmentem sétálni, mert nem bírtam otthon lenni. Erre mérges lett és anyámmal együtt utánam jöttek és az utcán elkezdtek fojtogatni, meg verni. Én csak sírtam és szabadulni akartam apám kezei közül, de nem bírtam, anyám meg drukkolt neki, hogy verjed. Aztán azt ordibáltam, hogy hívom a rendőröket. És mind eközben emberek is voltak az utcán... Igaz, ilyen durva eset csak ez az egy volt, de ezt még máig sem dolgoztam fel. Ami anyámat illeti, borzalmasan önzőnek tartom. Mindig csak azt hajtogatja, hogy ő nem tesz jót másnak, ha neki abból nem lesz haszna. Ha megkérem, hogy szeljen nekem egy kenyeret, akkor azt mondja, hogy csak akkor, ha elmosogatok. Mindig így "üzletel". Nagyon nem szeretem a szüleimet. Sose szerettem őket (kiskoromban sem) és szégyellem is ezért magam, de nem tudok mit csinálni. Emlékszem amikor alsó tagozatos voltam és anyák napja volt és műsorral készültünk, láttam ahogy minden gyerek szívből készíti az anyukájának az ajándékot és úgy irigykedtem rájuk. Én is készítettem ugyan ajándékot, de csak azért mert úgy illik. És az is fájt amikor szintén egy alsós anyák napján anyák napi dalokat énekeltünk és anyám kiröhögött és azt mondta, hogy nevetséges volt. Ez azért esett rosszul mert azért mégis énekeltem neki, hiába nem szeretem. Amúgy a viszonyunk nem mindig ilyen rossz, sőt van amikor együtt nevetünk (apámmal együtt is), de rengeteg fájdalmas pillanat is van. Az is rossz, hogy nem tudok beszélni velük, mert kinevetnek. Régebben még elmondtam nekik, hogy mit szeretek és mi az ami tetszik, de nagyon csúnyán lehordtak. Persze, lehet, hogy túl reagálom, de nem tehetek róla, ilyen érzékeny vagyok. A testvéremről pedig csak annyit, hogy pszichésen beteg. Kezelik, de nem javul az állapota. Sokszor vert meg, volt, hogy az orromat is betörte. Amikor hozzám szól reflexből összekuporodok, mert már készülök a verésre. Sokat piszkál amiatt, hogy milyen vagyok. Többek között neki köszönhető az önbizalomhiányom. Már a tanáraim is mondták, hogy borzalmas önbizalomhiányban szenvedek és, hogy kezdjek ezzel valamit. A tanulás sem megy mert azt érzem, nincsenek gondolataim. Nem is merek gondolkodni, mert félek, hogy lenéznek majd a gondolataim miatt. De ebből csak annyi jön le sok tanáromnak, hogy nem érdekel a tárgyuk és ezért azt hiszem utálnak... Senki nem tud ezekről a dolgokról amiket itt leírtam... Egyébként én nem vágyom sok mindenre, csak egy családra és boldogságra. És engem nagyon könnyű boldoggá tenni. (ugyan akkor nagyon könnyű megkeseríteni a napjaimat, az érzékenységem miatt) Már akkor jó kedvere derülök, ha süt a nap, vagy ha valami finomat eszek. Nekem ennyi is elég. Ám itthon mindig elrontják jókedvemet... És még nem mindent írtam le, de ez így is elég sok lett. Bocsi, hogy zavaros amit leírtam, de ezeket érzem. Szerintetek mit tehetnék? Teljesen egyedül vagyok...



2015. márc. 8. 22:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül!


Már az is egy nagy lépés, hogy itt leírtad mindezt. Viszont mi nem fogunk tudni hatékonyan segíteni neked. Biztosan van az iskolátokban iskolapszichológus, őt kéne megkeresned. Ha nem tudod, hogyan találod meg, akkor pedig meg kéne kérdezned egy tanártól, akiben megbízol, hogyan érhetnéd el őt. Tudom, nehéz, de hidd el, tudnak segíteni neked!

2015. márc. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az kimaradt az első hozzászólásomból, hogy az általános iskolában kell, hogy legyen gyermekvédelmi szakember is, őt is megkeresheted, az a dolga, hogy segítsen!
2015. márc. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egyébként már gimnáziumba járok (hatosztályos) és most kezdtem, úgyhogy még nem nagyon alakult ki egy tanárom iránt se különösebb bizalmam, de lehet, hogy majd később megpróbálom, de most még egyelőre képtelen vagyok rá...
2015. márc. 8. 22:28
 4/16 anonim ***** válasza:

Akkor nincsenek barátnőid akiknek ki tudnád önteni a szíved időnként? Ne fojts magadba mindent. :(


Esetleg kollégium nem jöhetne szóba? A környezetváltozás biztos segítene.

2015. márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
20 percre lakom az iskolámtól, úgyhogy ez szerintem nem opció. :) De amúgy vannak barátaim és szinte mindenkivel jóban vagyok az osztályból, de velük is félek ilyenekről beszélni. Néha ugyan, elmondok nekik egy-két dolgot, de arra csak annyit mondanak, hogy sajnálják. Igaz, már attól is jobb, de félek mindig minden fájdalmamat és bajomat elmondani nekik, mert attól tartok, hogy hamar az agyukra mennék...
2015. márc. 8. 22:34
 6/16 anonim válasza:
53%
Fura hogy eut fogom mondani de ha akarsz velem beszélhetsz
2015. márc. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Miért nem halnál meg? Mégis miért nem akarsz meghalni?Mert még van célod az életben.Ebből kellene kiindulnod.Ne haragudj,de nem szoktam elolvasni a szándéktalan önsajnálkozós szövegeket,viszont első soraidból tudom,hogy miben szenvedsz.Felejtsd el,azt aki most vagy,írd le mivé szeretné válni,és éld át.Ha valaki azt mondja,hogy de azt nagyon nehéz,akkor ő lusta hozzá.Nem gyenge,csak lusta.Akarathiányos ember.
2015. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Ên még a #6 vagyok. Ês ha akarod megpróbálhatok segíteni.
2015. márc. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám neked, hogy mehetsz a gyámhatóságra is. Vagy át iratkozhatsz másik iskolába. Ott lehetsz koleszos. De akár 20 percre a sulitól is lehetsz koleszos. Hivatkozhatsz a szilenciumokra, hogy ott kényszerítenek a jó jegyekre, hátha az meghatja őket. Szeretned pedig nem kell őket. Vannak azok az esetek amikor igen is ők akartak téged, nem pedig te őket. Ezért nem kell ostorold magad. Sőt jópofizni sem kell. Ott van az iskola pszichológus és halkan megsúgom, nem elrettentésként. De ha ő úgy látja a helyzetet, megteheti, hogy gyámhatósággal más rokonhoz elköltöztessen. Fontold meg ezeket a dolgokat és szedd össze az erőd és lépj. Én azt mondom neked, hogy a verést ki lehet bírni. Fájni fáj, van, hogy jó hosszú ideig. De egyszer csak észreveszi valaki és tesz ellene, hogy ez ne így legyen. Én is zavaros voltam, bocsi... A lényeg, hogy semmikép se fordulj magadba. Olyan embert keress beszélgetésre akinek joga van a segítséget megadni neked!
2015. márc. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Figyelj... Nekem is ilyenek voltak a szuleim, vertek, pofoztak, ordibaltak velem! De aztan megerosodtem testileg es lelkileg is! :) Mostmar eltudom kapni a kezuket ha bantani akarnanak es ha szidnak akk visszaszolok nekik!

Nem szabad feladnod, ha anyukad bunko akk legyel az te is!

Ha apukad is akk te is! Allj a talpadra es ne hagyd magad! EROS VAGY!

Ha pedig par ev mulva beallitasz hozzajuk a BOLDOG csaladoddal akk rafognak jotti, hogy ok hol rontottak el! Egyepkent en azt csinaltam, hogy irtam egy levelet a csaladtagjaimnak amit majd ha lesznek gyerekeim oda fogom nekik adni. Te is csinalhatnad ezt magaddal..: mondjuk a 18. szulinapodon visszafogod olvasni es akkor rafogdz jonni, hogy hol rontottad el, vagy mit tettel jol!

Mindegy is, a lenyeg a lenyeg, hogy legyel eros, kitarto, bator es soha a budos eletbe ne add fel!!! Nem eri meg feladni!!!! ❤️

Am mikor olvastam a soraidat akk majdnem sirtam! 😂 elmehetnel ironak👌

2015. márc. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!