Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Még nincs saját lakásom....

Még nincs saját lakásom. Szüleim emeletes házban élnek és arra gondoltam a felső szintet megcsinálom magamnak egy teljesen különálló lakrésznek. Lényegében olyan lesz mint egy panel lakás. Később szerintetek zavarni fog hogy alattam laknak a szüleim?

Figyelt kérdés

Elég jól keresek van megtakarított pénzem is de közel sem annyi amiből egy lakást vagy házat tudok vásárolni.

A hitellel meg úgy vagyok hogy ha lehet csak kerülöm.

Ezt amiről beszélek hitelmentesen megtudnám valósítani maximálisan a saját igényeimnek. Teljesen különálló lesz saját fürdő/konyha és külön bejárat.

Csak felmerült bennem h később nem fogom e megbánni hogy teljesen mégsem vagyok egyedül.

Ti mit gondoltok ?

26 F


2014. okt. 1. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Ismerek egy sracot,aki ugyanazt tette,amit te tervezel-több kapcsolata tönkrement miatta.Kesöbb vett megis egy hazat-kb.fel evre ra megismert egy lanyt,most varjak az elsö babajukat,es nagyon boldogok.Jol gondold meg-persze attol is függ milyen a szüleid kapcsolata veled.
2014. okt. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csajfüggő és szülőfüggő.


Mi pl jól megvagyunk egy légtérben is. Ők nem szólnak bele az én dolgaimba, én nem szólok bele az ő dolgaikba.


Költözés ki van zárva, míg megvan az idil.


26F

2014. okt. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez attól függ milyen a kapcsolatod a szüleiddel, és menyire fogják elfogadni a leendő kapcsolataidat.
2014. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen különálló lakrész, akkor miért zavarnának a szüleid alattad? A szomszédaid lennének. Ha nem járnának át hozzád folyton, akkor nem lesz gond.
2014. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

-elsülhet ez jól is és rosszul is,

-nagyon sok buktató lehet benne ,pl :

. mennyi pénzt adsz fűtésre,vízre,villanyra,

. be állsz e az udvarra az autóddal,hogy ők nem tudnak ki-be menni a tiédtől,

. ha elmész mindig megkérdik : hová mész ,mikor jössz,húztál e meleg zoknit,stb

2014. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Majd az idő eldönti! :)

Viszont általában nem válik be. Vagy a későbbi családnak lesz kicsi, vagy a feleség anyós kapcsolat miatt.

Eladása ilyenkor problémás, az alul lakó szülőknek is.


Ha kis pénzből megvalósítható, akkor hajrá, vágj bele, de a jövő kiszámíthatatlan.

2014. okt. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennek inkább csak buktatója lehet.

Az első probléma, hogy a ház nem a tiéd, hanem a szüleidé.

Utána ott van az is, hogy oké, hogy még szinte gyerek fejjel elvagy, esetleg jó viszonyban vagy a szüleiddel. De azért nem feltétlenül marad ez így (és akkor jön az, hogy kié is a ház), netán jön egy komolyabb kapcsolat vagy gyerek, és akkor mi lesz?

Plusz nem tudom merre laksz, de terveztetéssel, engedélyeztetéssel mindennel együtt egy ilyen manőver költségei elég magasan vannak, kevés híján kijön annyiból egy kis lakás is, még akkor is, ha te magad csinálod a munka nagyját. Milliós tételben gondolkodj.

Most egy ideig még csak kibírod, hogy nincs saját konyhád és osztozol a fürdőn. Inkább tartsd meg a pénzt, gyűjts még hozzá és vegyél saját lakást, ahol élheted a saját életed és ha úgy alakulna, hogy lépned kell, el tudod adni, mivel saját. Mert abban biztos lehetsz, hogy a szüleid jófejségből nem szívesen adnák el a fél lakásukat, hogy idegenekkel éljenek együtt - ha meg is tennék, ritka nagy pofátlanság lenne részedről szerintem. :D

2014. okt. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Huha én is voltam ebbe a cipőbe de "csak" 20 évesen

le lehetett volna válaztani a tető teret, apám bele is ment volna+ terveztetni se kellett volna, max egy 100ezres lett volna, most így hogy már külön élek (nagyapám házába) meg nem csinálnám ezt. Inkább ha van nagyszülői ház abba nyúlj bele, nem bánod meg! igen egyébként akkor még élt a nagyapám, szóval azért gondoltam erre, de mégse lenne olyan, mégis csak ugyanaz az udvar lenne, mégis csak tudják, hogy hol vagy... jó ötlet de legyen progreszivitásod! inkább gyűjts és költözz külön!

2015. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
utolsó vagyok 23 éves és pár hónapja élek külön.
2015. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!