Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a nagyim aki a nevelőa...

Meghalt a nagyim aki a nevelőanyám is volt egyben. Hogyan szedjem össze magam?

Figyelt kérdés
Meghalt a nagyim, aki örökbefogadott miután elvettek az alkoholista szüleimtől. Kb 10 évig éltem vele kettesben és nagyon szeretem és nála jobb nagyi és édesanya nincs a világon... Alap depressziós vagyok a gyerekkori bántalmak miatt és most újra összezuhantam, magányos vagyok, fölöslegesnek érzem magamat a világban... :'( Vannak barátaim és a kollégám is sokat segít, de mégis úgy érzem jobb lenne mindenkinek nélkülem. :'( Hogy tudnám összeszedni magamat? Frontint szedek azt kellett régen is és sokat sírok, egészségileg is kikészűltem sajnos. Mit tegyek?

2015. márc. 11. 04:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Szedd össze magad. Gondolj bele, hogy a nagyid mit akarna. Milyen szomorú lenne, ha most látná, mennyire összezuhantál. A gyász nem könnyű, sírj ki magadból mindent. Utána kelj fel, és menj dolgozni. Élj úgy, hogy a nagyid büszke legyen rád. Alapíts majd családot. Találd meg életed társát.

De kerüld az olyan felesleges és kegyezlen gondolatokat, hpgy magányos vagy, fölösleges vagy, stb. Nem szabad. Ezek felesleges, sok energiát pazarló gondolatok, melyet a nagyid sem helyeselne most.

Éld meg a gyászr, zárd be a nagyid a szívedbe örökre, és keresd meg saját életutad.

2015. márc. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Gondolj bele hogy a nagyidnak a másik oldalról milyen fájdalmas lehet téged így látni! Ő milyen életet szánt neked? Gondolom azt szeretné hogy boldog légy. A fájdalmat ne nyomd el magadban, hanem sírd ki magadból. Ha elnyomonád az még rosszabb lenne. Küld neki sok hálát mindazért amit érted tett életében. Érezni fogja a másik oldalon. Mondj köszönetet mindazért a szépért és jóért ami ő volt az életedben és imádkozz hogy boldog legyen ott. Mert ahogy írod megérdemli. Igazán boldog majd csak akkor tud lenni ha látja hogy te rendben vagy. Küldj neki sok-sok köszönetet és hálát hogy része volt az életednek. Kérheted hogy visázzon rád.
2015. márc. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Nekem egy éve halt meg. Engem is ő nevelt a tróger szüleim helyett, és nagyon hiányzik. Jó lenne megint csak úgy átmenni ebédre, vagy beszélgetni, itt lakom két háznyira tőle. Nagyon sokat sírtam, már egy picit könnyebb lett. De szerintem elmúlni sosem fog. Azóta se bírtam kimenni egyszer sem a temetőbe. Pedig mindig elhatározom, de nem megy...

Könnyebb lesz idővel, azt a sz..rt meg ne szedd, nem segít csak tönkretesz, gondolom a nagymamád sem azt szeretné. Sírd ki magad néha gubbassz otthon, de az élet megy tovább, ő is ezt szerette volna hidd el.

2015. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!