Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám a haszonélvező a tulajdon...

Apám a haszonélvező a tulajdonosok mi vagyunk a testvéremmel. Apám és élettársa lakik a házban 6 nagytestű kutyával a kutyák nem a kertben a házban élnek. Mit tegyek? A többi lent.

Figyelt kérdés
Nem bírtunk velük élni elköltöztünk tőlük.a házban a közműveket kikötötték mert nem fizették,6 német boxert oda hoztak a házba undoríttó büdösek és kosz van.Én vőlegényemmel albérletbe mentem de nem bírjuk fizetni ezért megtakarított pénzünkből befizetjük az áramot és vissza költözünk jobbat nem tudunk.Ki tehetem apám élettársát tulajdonosként vagy legalább a kutyákat?A nő bolond frontinokat szed nem normálisan gondolkozik.

2015. márc. 13. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

A haszonélvezeti jog "üti" a tulajdonjogot. Túl sok mindent nem tehetsz.


Hosszú pereskedés útján talán van esélyetek, de azt javaslom, keress fel egy ügyvédet ezzel.

2015. márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem teheted ki az élettársat sem, és apád engedélye nélkül vissza sem költözhetsz. Ez van.
2015. márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem teheted ki, sőt, apad engedélye nélkül vissza se költözhetsz. Milyen haszonélvezete van apadnak és a testvéreddel 100%e a tulajdonreszetek?
2015. márc. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Szia.. ahogy írták előttem is, sajnos a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonosi jogoknál...


A tulajdonos is csak akkor használhatja a saját házát, ha a haszonélvező ezzel a jogával nem él.. tehát ha ő él benne, akkor ő döntheti el, hogy ti odaköltözhettek-e.


"A haszonélvezet a személyes szolgalmak egy fajtája, olyan jogviszony, melynél fogva a haszonélvezet jogosultja (haszonélvező) a más tulajdonában álló ingatlant vagy ingó dolgot birtokolhatja, használhatja és hasznait szedheti, de a jogviszony megszűnése után a dolgot állagának sérelme nélkül vissza kell adnia. A tulajdonos a birtoklás, a használat és a hasznok szedésének jogát csak annyiban gyakorolhatja, amennyiben a haszonélvező e jogokkal nem él."


Én a helyetekben MÁS MEGOLDÁST keresnék erre a problémára.

2015. márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Kizárólagos haszonélvezete van az egész ingatlanra?

Mert akkor - gyakorlatilag - semmit nem tehetsz.

2015. márc. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek sajnos gondoltam hogy így lesz ver az isten rendesen.

50-50% a részünk testvéremmel,holtig tartó haszonélvezete van apánknak.

vele úgy ahogy jóba vagyok annak ellenére hogy tönkre tette az életünket sajnos már csak ő van ha ezt anyukám látná mi lett vele...forog a sírjába

2015. márc. 13. 17:04
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Bíróság megszuntetheti a haszonélvezetet, ha a kedvezményezett arra erdemtelen, Pl nem óvja meg az ingatlan állagát, annak ertekromlasat eredményezi
2015. márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

570.000 ft-al tartozott az áramszolgáltató felé most már csak 270.000ft de már nem törleszti.a szomszédok is utálják őket egyszer fel is jelentették őket a kutyák miatt de abból nem lett semmi sajnos.

ők ott élnek áram és gáz nélkül a kutyákkal nekik így jó.. szegény kutyákat is sajnálom bevannak zárva egész nap ha ugatnak megverik őket azt képzeli a nő hogy ők a gyerekei egyet tüsszentenek már emberi gyógyszert ad nekik jó pár kutya meg is halt de rögtön pótolták is és most azt tervezik pároztatják őket mi lesz ott akkor bele se merek gondolni. nem alhatnak kint mert megfáznak ez már beteges.gondolhatjátok milyen állapot van ott régen gyönyörű szép családi ház volt mára már csak koszfészek

2015. márc. 13. 18:59
 9/13 anonim ***** válasza:
Ajajj, nem semmi.
2015. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
A haszonélvezet erre pont terjed ki amiket leírtál. Ez gyakorlatilag a ház elpusztítása. Bírósággal megszüntethető ez a fajta haszonélvezet, és máris röpülnek. Ha marad még vmi a házból...
2015. márc. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!