Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a mindenbe...

Mit lehet tenni a mindenbe beleszóló, mindent leszóló közeli rokonnal?

Figyelt kérdés

Érettségi után nem mentem továbbtanulni, szinte semmit nem csináltam. Aztán elhelyezkedtem egy gyárban, rájöttem hogy ez nem leányálom ,így visszamentem tanulni. Elvégeztem a kozmetikus szakmát.Tudom hogy régen követtem el hibát, hisz anyám nyakán éltem majd egy évig. Ezután felvételiztem a Corvinusra, ha felvesznek Pesten szeretnék szalont nyitni az egyetem környékén, a kozmetikus tanárom helyét és vendégkörét veszem át mert ő nyugdíjba vonul. Nagybátyám sűrűn jár hozzánk, amolyan mindenbe beleszólós típus. Folyamatosan beszólogat, hogy ennyi idősen már nem tanulnom kellene,hanem félretenni csaladalapitasra(??) . Amikor gyárba dolgoztam azt hallgattam ,hogy na ugye milyen rossz vegzettseg nelkul gyari munkasnak lenni, mostmeg ez nem tetszik neki. Akárhányszor itt van, megemlíti hogy már illene elköltöznöm albérletbe. Anyuval ketten élünk 100nm családi házba ,nem igazán zavarjuk egymást. Itthon is (Bp tol 30 km) szalonban dolgozok mint egyéni vállalkozó. Valamelyik nap jött az anyjával, én este 7 kor zártam be és fáradtan mentem haza. Amint megláttak egyből lehurrogtak hogy régen a velem egyidős nők már munka mellett 2 gyereket neveltek, mi lenne velem ha... Lazán benéz a szobámba ha nem vagyok itthon, aztán megvetően megjegyzi hogy megint nincs rend.

Kérdésem hogy mit lehet tenni? Elkerulni sajnos nem tudom,surun jonnek latogatoba .

21 eves lany vagyok


2015. márc. 13. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

Pesten kozmetikát nyitni? Halva született ötlet, egyrészt telített a szakma nem kicsit, hanem nagyon. Másrészt kellene hozzá ismeretségi kör, neked Pesten szerintem nem nagyon lesz.

Corvinuson milyen szak, kommunikáció? xD, fizetős legalább? Te fogod a kozmetikus fizetésedből fenntartani magad?

Már ne is haragudj, de én is beszólogatnék neked!

2015. márc. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Le kell csapni az asztalra és határozottan és ellentmondást nem tűrően közöld vele, hogy felnőtt nő vagy, ne akarják megmondani neked, hogy mit csinálj. Több kioktatásra nem vagy kíváncsi.

Egyébként van pasid? :)

2015. márc. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem foglalkozni vele!!!! Amúgy nem vagy a családalapítással elkésve!
2015. márc. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

1. A szobádat zárd be.


2. Ha beszól, akkor nem hallod meg, nem reagálsz.


3. Ha nem nyugszik, bemégy a szobádba és becsukod magad után az ajtót.


4. Ha meg netán erre nincs lehetöséged, akkor közlöd vele, hogy ne veled foglalkozzon, hanem a saját dolgaival, a magánéletedbe ne szóljon bele.

2015. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Ezek után biztos beszolnek neki, hogy az ennyi idős férfiak meg nem az anyjukkal járnak látogatóba, hanem felnőttként önálló életet élnek
2015. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Ja: ő szól be, aztán az anyukájával jár vendégségbe? Felesége, családja nincs aztán ő dumál, hogy miért nincs már gyereked?
2015. márc. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Nehéz helyzet, vannak olyan durva esetek, amikor csak a szinte teljes ignorálás segít, de ez így a látogatások miatt nem opció. Viszont ha anyukád is partner a támadásodban, én elgondolkoznék az albérlet lehetőségén a helyedben, mert a folyamatos vérszívás a saját otthonodban hosszú távon mérgezőbb, mint gondolnád. Az, hogy a szobád sem tabu számukra, ékesen jelzi, hogy nem vesznek emberszámba, és semmi magánszférád sincs. Ez így nagyon nem jó.
2015. márc. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát mondod neki figyelj baz*meg foglalkozzál már a saját életeddel szállj le rólam, ilyen nyomulósokkal így kell, majd nem fog többet szólni biztos!
2015. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Ő hány gyereket nevelt ?
2015. márc. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Közölném vele, hogy elég szar élete lehet, ha folyamatosan csak a másikéval törődik.
2015. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!