Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kezelni a mások...

Hogy lehet kezelni a mások életébe mániákusan beleszóló embereket?

Figyelt kérdés
Függetlenül az anyagi helyzettől, hogy lehet idegeskedés és pszichoszomatikus betegségek kialakulása nélkül együtt élni /rendszeresen találkozni olyan emberekkel, akik nem képesek a másik személyiségét, önálló véleményét, magánéletét tisztelni?

2012. dec. 29. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell velük tartani a kapcsolatot, az ember a barátait legalább megválaszthatja.
2012. dec. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak ilyen pióca emberek.Nekem az ex anyósom volt kibírhatatlan.Gyakorlatilag mindig,minden csak úgy volt jó,ahogy azt ő meghatározta.A hideg kirázott már tőle. A válásunk egyik oka volt ez a teremtés.(a fia mindig mellé állt a konfliktusban)ma már nincs több gond velem.

Vagy kiosztja az ember az efféléket,vagy otthagyja.

Miután én nem vagyok egy kiosztós típus,emiatt elhagytam őket.Dirigáljon annak,akinek gondolom.

2012. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%

Attól függ. Hogy ha a melletted élő ember tönkre megy, igenis joguk van beleszólni azoknak, akik szeretik és tisztelik azt az embert.Akár tetszik ez neked, akár nem.


Senkinek nincs joga egy másik ember felett zsarnokoskodni és tönkretenni, sem magas pacin ülni, mert mindenkinek vannak jóismerősei, és régi barátai, akik szeretik ill. kedvelik az adott embert és nem fogják hagyni, hogy bárki is tönkretegye.

2012. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2.válaszoló vagyok.Nem tettem senkit tönkre.Nem kellett védeni tőlem senkit.

Egyszerűen vannak erőszakos akarnok emberek,akik mindent jobban tudnak. Legalábbis ezt gondolják magukról

2012. dec. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen kiosztom őket.

Annyira irritálóak, hogy egész egyszerűen nem érdekel, mennyire esik nekik rosszul.


Nem szeretek ilyen lenni, de NINCS más út ahhoz, hogy észrevegyék magukat.

2012. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A fő probléma az velük, hogy vannak közülük, akiket nem lehet kizárni a mindennapi életből, akikkel -anyagi okokból- az ember kénytelen együtt élni vagy együtt dolgozni. Én úgy vettem észre, hogy ők alapvetően olyan emberek, akik egész életükben sohasem tanulták meg tisztelni a másik ember szabadságát és emiatt, csak és kizárólag az erőviszonyok alapján működnek. Valójában nem tudnak tisztelni senkit, csak a náluk magasabb pozícióban lévő emberekkel kedvesek, azokkal, akik gyengébbek náluk, kioktatók és alapvetően tiszteletlenek... és én már nagyon nem szeretek a gyengébbik fél lenni, anyagilag függő lenni. Már ott tart a dolog, hogy rendszeresen álmodom véres háborúkkal, melyekben konkrétan harcolok családtagokkal, munkatársakkal (olyanokkal is, akivel már nem dolgozom együtt) és az álmomban ki merem mondani, hogy "nem" -általában olyan intenzív haragot, dühöt élek meg ilyenkor, hogy felébredve is érzem fizikailag. Szerintem ez amiatt van, (a fogcsikorgatással, meg a fejfájással együtt) mert nem engedhetem meg magamnak, hogy ki merjek állni magamért a valóságban, ugyanis olyan szegények vagyunk, hogy muszáj egymást elviselni. (Egymást is marják a családtagjaim, közben felhánytorgatják egymásnak, hogy ki kitől függ anyagilag jobban.) Szinte mindenütt olyat tanácsolnak nekem ilyen fórumokon, hogy iktassam ki a stresszt, meg legyek "pozitív"... de a dolog már ott tart, hogy egész nap fel sem tűnik a saját elfojtásom és éjjel, a horror álmokban tör ki. A legutóbbi álomban az apámmal és a nagymamámmal harcoltam egy nagy, sötét kastélyban, ami a mamáé volt és ő volt benne a gonosz várúrnő, én meg úgy rémlik, kiszöktem éjjel a faluba és a parasztokat elkezdtem agitálni, hogy keljenek fel a zsarnok úrnő ellen. Ez beteg. :/ Persze, nappal, minden "normális", végzem a házimunkát, befogom a pofám, kajálok, dolgozom, még látszólag ki is tudok kapcsolódni.. de szerintem nem álmodnék ilyeneket és nem éreznék nagyon erős haragot az álomból felébredve, hogy szinte a szívem szúr belé, ha nem lenne baj. Nem tudok elköltözni, csak velük élve tudom fenntartani magam.Szerintetek,hogy tudnám ezt hatékonyan megoldani így?
2013. jan. 6. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy kitanulsz egy másik szakmát, vagy keresel egy jobb munkát.

Erre sajnos más megoldás nem szokott lenni.

2013. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!