Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotok szégyenli...

A ti családotok szégyenli hogy parasztok vagytok?

Figyelt kérdés
Mert én nem.

2015. márc. 17. 21:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem az a paraszt aki a földet műveli!
2015. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Én nem vagyok paraszt, de ha az lennék, se lenne mit szégyellni. :D Persze ezt nem a viselkedésre értem. xD
2015. márc. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Az én családom mocskosul boldog lenne, ha parasztok lennénk, ugyanis mivel édesanyám az ilyen parasztok ügyvédje, tisztában van vele, mennyi pénzük van. Tehát én lennék paraszt! Legalábbis egyesek bankszámláján lévő pénzt elfogadnám.
2015. márc. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
6%
#3-as az nem paraszt hanem álkulák. Mi a mezőgazdaságból élünk, de sajnos elég nehezen hiszen az úri városiak, mint te a külföldi cuccot vesziket 3x-os áron ahelyett hogy szegény magyar parasztét venned.
2015. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

ma 21:20

Tévedsz. Az "uri városiak " nagy része a külföldi cuccot veszi, de harmadannyi áron, mint amennyiért magyar árut kapna.

2015. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
Igen? Mondd már el nekem, hogy mennyiért veszik a répát, zöldséget, csicsókát, stb? Én meg megmondom, hogy mi mennyiért adjuk a kereskedőnek. Arról nem tehetünk h elképesztő hasznot rak rá.
2015. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi "úri városiak" mégis mit tegyünk? Te magad írod, hogy a kereskedő mennyi hasznot tesz rá. Utazzunk le hozzád minden másnap röcsögére friss gyümölcsért, hogy olcsóbban kapjuk? Én nem vagyok paraszt, de rohadtul megdolgozom itt a "fényűző városi életben" a megélhetésért és azért hogy kaját tudjak venni a családomnak. Bezzeg anyósoméknak, a parasztoknak midnig roskadásig van a mélyhűtőjük hússal, rájukrohad a kaja, annyijuk van, de persze folyton panaszkodnak, hogy nekik milyen nehéz, "bezzeg városon".
2015. márc. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem szokásom vitákba beleszólni, de ezúttal nagyon is igazat kell adnom a kollégának: városi létünkre eddig akármilyen módszerrel próbáltunk hazai, "igazi" zöldséghez, gyümölcshöz, neadj' Isten húshoz jutni, azt a hipermarketek árának többszöröséért tehettük csak meg, szóval hamar lemondtunk a dologról.


Mi sem vagyunk parasztok, de én nem szégyellném :) Megfigyeléseim szerint a legtöbb gazdának jóval több esze van, mint az átlag embereknek... és nem olyan baromi punnyadtak :D

2015. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok. Még annyi: úgy utálom ezeket az általánosításokat, hogy a paraszt az ilyen (midnig jókedvű, kedves, értelmes - nem művelt, hanem eszes!!!, ők élnek igazán csak, stb. és persze szegény), a városi meg olyan (bunkó, zárkózott, sznob stb. és persze gazdag). Már rég nem jobbágytársadalomban élünk, a legtöbb esetben nem egyenes arányú, hogy a paraszt szegényebb mint a városi mondjuk értelmiségi.


Nekem doktori fokozatom van, kezdő tanár vagyok az egyetemen, és havi 80-at viszek haza, mellette fordítok, korrektúrázok, újságokba írok, programokat-konfernciákat szervezek, magánoktatok, szóval éjjel nappal dolgozom, hogy fenn tudjam tartni az albéletünket és el tudjam tartani a gyereket. És igen, büszke vagyok arra, hogy értelmiségi körökhöz tartozom, hogy olyan embereket ismerek, akiket mások bálványoznak és elérhetetlennek tűnnek számára, jó ebben a világban élni, de nagyon megdolgoztam ezért és nem nézem le a kétkezi munkást. Én erre vágytam, erre tettem fel az életem és most ezt nyögöm. Más másmilyen...vagy nem vágyott soha ilyenre, vagy nem volt képes megvalósítani, vagy nem volt rá meg a megfelelő háttere, neveltetése.


De egyet mondok, ami fájó pontom. Pesti létemre vidéken szereztem az egyik diplomám, és ott amennyi támadást és beszólást kaptam csak azért mert "pesti" vagyok, holott én soha semmi rosszat nem mondtam a falusiakról, vidékiekről... és itt sem az "úri pestiek" kezdték megint a pocskondiázást. És ez a legtöbb esetben így van.

2015. márc. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Inkább paraszt vagyok,mint cigó!
2015. márc. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!