Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Követelhetem-e a nagykorú,...

Követelhetem-e a nagykorú, egyetemista gyermekemtől az iskolalátogatási igazolást? Többször kértem, küldjön, de nem tette, ezért fordulhatok-e bíróságra, hogy kötelezzék rá?

Figyelt kérdés
Elváltam az anyjától már sok éve, azóta minden hónapban fizetem a gyerektartást, de messze lakunk egymástól nem is tudom jár-e valóban az egyetemre. Fizetni pedig csak akkor akarok, ha igazolni is tudja, hogy tanul.
2010. febr. 17. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Jogos a kérelmed. Addig ne fizess egy fillért sem, amig nem küldi az igazolást!
2010. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Így van, jelezd egy ajánlott levélben, hogy mivel kérésed ellenére nem kaptál másolatot, ezért addig nem küldesz tovább gyerektartást, amíg nem küldenek igazolást.

Szerintem ha létezik, rögtön küldeni fogják... Ha meg nem, akkor hivatalosan is kérjed a gyerektartás "befejezését", vagy nem tudom, mi a jogi procedúra...

2010. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha tudod, hogy elvileg hova jár, esetleg az iskolát is felkeresheted. Azért írom, mert nekem egyszer hetekig tökölt a tanulmányi osztály (főiskola), mire kiadta az igazolást, de már sürgetni kellett őket. Nekem diákmunkához kellett.
2010. febr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
A szülőnek szerintem nem adja ki az egyetem az iskolalátogatásit, meg különben is legyen már a gyereknek a gondja, ha pénzt akar kapni, hogy megszerezze, ne az apa ugráljon helyette azért, hogy aztán fizethessen.
2010. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
A másodikkal értek egyet , annyi kiegészítéssel hogy tedd külön számlára a pénzt, mert megvádolnak hogy nem akarsz fizetni!
2010. febr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Valóban jogos a kérdésed!Mert azért a fiad belátással lehetne rád hogy kérjen egy igazolást arról hogy jár-e ha már kifizeted helyette mert én eddig ugy tudtam hogy 18éves korig kell fizetni gyerektartást!És aztán nem de ezekszerint ez megváltozott amig tanul!
2010. febr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, kiadják-e szülőnek, de azt megmondhatják, hogy ott tanul-e. Viszont nem azért, de a sulinak kötelessége lenne kiadni az igazolást, és nem húzni az időt, mert a diáknak nem az a dolga, hogy naponta futkározzon be, hogy megvan-e a papír (mi ezt csináltuk anno sajnos, mert azonnal se adják oda, ha kértük, hanem menjünk be ekkor és talán...), hanem a diáknak azért tanulnia is kell, bejárni az előadásokra, öcséméknek még külsős foglalkozásaik is vannak építőmérnökin (nem beszélve arról, hogy sok diák suli mellett dolgozik).

Szóval szerintem érdemes lenne a sulinál is rákérdezni, ha nincs beiratkozva, egyből kiderül, ha meg a suli a ludas, amiért húzzák az időt ezzel a papírral, akkor igenis rá kell nézni a körmükre, nem mindig intézkednek a diáknak, van, amikor a szülőnek is oda kell pörkölnie, mert a sulinak nem érdeke se az, hogy a gyerek megkapja a tartásdíjat (ami lehet, hogy a tanulmányai finanszírozásához is jól jönne), se az, hogy diákmelózhasson, se az, hogy megkapják a CSP-t vagy a beiskolázási támogatást, amikhez mind kell az iskolalátogatási igazolás, sőt, nekem apám után járt vasúti igazolvány, annak az érvényesítését se kaptam meg addig, amíg nem volt iskolalátogatási igazolás, amit ráadásul az érvényesítéshez határidőre kellett leadni. Nos, ha a suli elhúzza a papír kiadását, akkor nem kapom meg az érvényesítést.

2010. febr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Én az ELTE-re járok és nekünk rögtön kiadják az iskola látogatásit a tanulmányi osztályon. Szülőknek, hozzátartozóknak nem adják ki, mivel személyes adatokat tartalmaz és nincs garancia arra nézve, hogy nem egy vadidegen kéri. De ha bemész az iskola tanulmányi osztályára és megkérdezed, hogy xy-nak van-e aktív hallgatói jogviszonya, akkor arra biztosan válaszolnak, ha elmondod miért is kéred az információt (értelemszerűen "csak úgy" nem mondanak semmit).
2010. febr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Először is, nem azért írom, hogy lovagoljak a szavakon, de neked nem iskolalátogatási igazolásra van szükséged, hanem hallgatói jogviszony igazolásra. Iskolalátogatásit csak tanköteles korig adnak, s egyetemre meg ugye, nem kötelező járni. Nálunk azonnal adnak papírt, egy formanyomtatvány van erre, amit a hallgató tölt ki, a tanulmányi előadó meg tesz rá egy pecsétet, sorbanállással is max. 5-10 perc.

Úgyhogy ha a fiadtól nem kaptál hónapok óta, akkor érdemes felhívni a Tanulmányi Osztályt tájékoztatásért.

2010. febr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Bizonyára van mód arra, hogy ezt elintézd, de miért mindenáron csak addig akarod segíteni a saját gyereked, amíg iskolába jár? Utána is a te gyereked marad. A barátnőm szülei is elváltak gyerekkorában, és az apukája most is segíti, amiben tudja, pedig már lassan 10 éve végzett az egyetemen. De pl. abban is ő segített anyagilag, hogy lakást tudjon magának venni. A gyereked nem szűnik meg a gyereked lenni pusztán attól, ha már befejezte az iskolát. Ráadásul a megítélt tartásdíj általában olyan kicsi összeg, amit igazán nem kellene sajnálnod a saját kölyködtől.
2010. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!