Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy ez...

Miért nem értik meg, hogy ez nem munkamánia?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztőként dolgozom egy multinacionális cégnél. Nagyon nagyon imádom a munkám, tulajdonképpen ez a hobbim is egyben. Szóval számomra nem létezik a "napi 8 óra" munka kifejezés, ha valami probléma még előkerül (szinte mindig előkerül), akkor bent maradok tovább is. Olyan ez, mint mikor gyerekkorában az ember legózik, épít belőle valamit, játszik, és egyszerűen nem akarja abbahagyni. Én tényleg így érzek, imádom, és ha tehetném egész nap ezt csinálnám. Nem lefáraszt, hanem épp ellenkezőleg ez tölt fel.


Na mármost ennek a barátnőm nem igazán örül. Finoman fogalmazva. Ő szeretne sok időt velem lenni, és mindig hívogat a 8 órás munkaidő végén, hogy na akkor találkozzunk valahol. Én meg inkább még bent lennék és gondolkoznék, dolgoznék a problémákon, és ha nagyon őszinte akarok lenni, inkább bent lennék, mint vele. Erre azt mondja, hogy munkamániás vagyok, amivel én nem értek egyet. Ez nem munkamánia, csak egyszerűen imádom ezt a munkát, és élvezetből csinálom nem mániából. Most így leírva a kérdést, átgondolva a dolgokat, valószínűleg nem Ő lesz az igazi számomra. Remélem egyszer azért találok egy olyan nőt, aki megért, és elfogad így. Bár elismerem, biztos nem lehet könnyű.


Szülők dettó ilyen. Ők is folyton nyaggatnak, hogy menjünk hozzájuk, látogassuk meg őket, és mindig mondják, hogy ha a munkára fordított időm 1%-át tölteném velük az nekik már bőven elég lenne.


Szóval igazából senki nem ért meg, mindenki csak beszólogat, hogy munkamániás vagyok.


Másik dolog pedig, hogy nagyon jól keresek ezzel a munkával, így amikor épp nem dolgozom, akkor szeretem úgymond szórni a pénzt, azaz jobb éttermekbe járni, megvenni amit épp gondolok, elmenni wellnesezni elég jó négy-ötcsillagos szállodáknba stb. Természetesen barátnőmmel, csak ő ilyenkor meg azt vágja a fejemhez, hogy neki nem a pénzem kell, hanem az időt, és inkább töltsek vele több időt akár egy egyszerűebb helyen is. Ebből is konfliktus van, mert én meg egyszerűen szeretném elkölteni azt a pénzt, amiért megdolgoztam és élvezni az életet.


Szóval nem tudom mit csináljak, lehet valahogy ki kellene ábrándulnom a munkámból, mert félek előbb-utóbb már csak az marad meg nekem. Nagyon imádom, de azért önmagában valószínűleg nem lenne elég a boldogsághoz...


2015. márc. 24. 12:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Keress egy olyan nőt, akinek csak a pénzed kell, nem Te magad. Ennyire egyszerű. Csak aztán ne siránkozz, hogy a csaj csak a pénzedért "szeret".
2015. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
23%
sajnos néhány embernek tényleg nagyon nehéz a felfogása, hogy nem mindenkinek 8 órás a munkaideje mégha a szerződésében az is van benne
2015. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
72%
Biztos találsz majd egy magadhoz hasonló ambiciózus nőt, aki átérzi a helyzetet és így fogad el téged. Vagy olyat aki nem annyira kapcsolatfüggő. Nagyon szerencsés ember vagy, ha azt csinálhatod amit szeretsz és még jól is élsz belőle, szerintem ezt ne dobd el.
2015. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%
Pihenni is kell. Legyen azért határozott idő a pihenésre és a szociális életre társ, társaság - és azt be is kell tartani. 1 nap a héten két hét egy évben?
2015. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
9%
Kell lenni egy bizonyos hataridonek. Ha 5-ig szol a munkaidod, pl. akkor 7-re kint vagy az utcan. Ezt tudja bartno, csalad, haverok, hogy 7 utan vagy szabad, elerheto. A penz dolga nem erdekel, te keresed meg, ugy elvezed ahogy akarod. Baratnod meg erzelmileg terrorizal. Nem a penzed kell, hanem az idod. Uj kapcsolat, nem? Kesobb gyerekekkel, stb. majd kell penz is, majd rajon, hogy csakis szerelembol, minden ido egyutttoltesebol nem lehet megelni.
2015. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%

Nálatok nincs home office-ra lehetőség? Ha sokszor otthonról dolgoznál akkor az utazási időt megspórolnád és annyival több időd lenne a párodra.

De szerintem hosszútávon az lenne a megoldás, ha olyan nőt keresnél, aki hasonlóan elfoglalt és megérti a helyzetet, mert ő is így van. Vagy esetleg szoftverfejlesztő hölgyet kereshetnél és akkor otthon ketten is tudtok tovább agyalni a kérdéseken:)

2015. márc. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%
Minek akarsz barátnőt, ha minél kevesebb időt akarsz vele tölteni?
2015. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát az a helyzet, hogy a munkáddal nem tudsz ágyba bújni, ha arra van kedved. Tehát, ha meg akarod tartani a párkapcsolatodat, akkor szánnod kell rá időt arra is. Ha viszont a munkába menekülsz előle, akkor jogos, hogy más párra vágysz, aki elfogad olyannak, amilyen vagy. Te döntesz.
2015. márc. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%
Nah jah, nem munkamánia... A kapcsolatokhoz két ember kell. Te már megtaláltad a kapcsolatodat a munkával. Az életben nem fogsz olyan nőt találni aki inkább ül otthon egyedül, ahelyett hogy veled lenne. Szerinted miért van olyan sok kocka egyedül?
2015. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
98%

Ha egész nap csak dolgozol és senki, semmi más nem érdekel, akkor ez mánia.

Az embernek szüksége van a társaságra, szeretetre.

Nem láttam, hogy pontosan milyen a napod.

De ha nem 4-kor végzel, hanem még bent maradsz 1-2 órát, akkor is szabad az estéd, foglalkozhatsz a barátnőddel.

De ha sose érsz rá, akkor az érthető, hogy zavarja.

Biztosan van olyan, aki hozzád hasonlóan sokat dolgozik. De olyan szerintem nincs, aki sose akar majd veled lenni, csak akkor, amikor nekem éppen szükséged van rá egy kicsit. Ezért tényleg nem érdemes kapcsolatban lenni. Csak kínzod a másikat azzal, hogy te nem vágysz arra, hogy vele legyél.

2015. márc. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!