Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kevés időt tölt velem a...

Kevés időt tölt velem a vőlegényem, elhanyagolva érzem magam, MUNKAMÁNIA, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most fejezi be a programozói mesterképzést, tanul, tavaly indította be sikeresen a saját vállalkozását, ezért az eszemmel megértem, hogy nincs mindig ideje rám, de a szívemmel nem.


Hetente csak egy napot tudunk együtt tölteni, nagyon rossz ez így. A héten többször találkoztunk, de csak miattam, lenyeltem, hogy már csak akkor látom, ha a konferenciákon mellette ülök.


Régen, amikor sokat voltunk együtt minden klappolt, lassan esküvő, de megfulladok azalatt, hogy nincs velem. Mi lesz ha jön a baba, és egyedül leszek vele? Mindig mindent én intézzek el, és csak az ágyban találkozunk majd ?!?


Azok válaszát várom, akik voltak ilyen helyzetben. Hogyan lehet rávennem, hogy több időt legyen velem? Mi a megoldás a munkamánia ellen? Csak azt hajtogatja, hogy nekem és a jövőbeli családunknak lesz jó. Ha egyáltalán addig vele maradok.


2013. febr. 20. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Egy komoly beszélgetés és a kompromisszum mindkét fél részéről a megoldás.
2013. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Így ezt mutasd meg neki,hátha észbekap.
2013. febr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Amikor dolgoztam mint a barom, hogy legyen lakás, jobb autó és majd a gyerek ne a semmibe szülessen, akkor ugyanezt hallgattam. Leépitettem a karrierem, hogy ne kelljen utazni,éjszakázni, konferenciázni, vevőkkel-beszállitókkal vacsorázni mindezt úgy, hogy anyagilag sem lett kevesebb, csak éppen a lehetőség szűnt meg a többre, akkor meg az volt a szöveg, hogy a Józsi/Pisti mennyivel többre vitte azóta. Csak az maradt ki belőle, hogy nekik nem álltak neki éjjel 3-kor - mikor 2 nap utazás után hazaértek - orditani, hogy ezt a nejük nem fogja tolerálni... Keveseknek adatik meg, hogy kevés munkával sokra vigyék, ha a te célod más mint a párodé, akkor gond van, ha a közös célért hajtja magát, akkor ez áldozatokkal jár, hogy mivel meg mennyivel és ki mennyit bir nektek kell megbeszélni.
2013. febr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 okoska31 ***** válasza:
100%

Az a helyzet kedves kérdező, hogy a szokásos problémával állsz szemben: ami van, az sosem jó...


egy vállalkozás beindításához rengeteg munka kell - gondolom az a célja a párodnak, hogy hosszú távon biztosítsa a jövőtöket. Ehhez az elején sokat kell dolgozni, aztán ha majd tud felvenni alkalmazottat, akkor egyre kevesebbet.

Vagy szerinted passzióból dolgozik inkább, minthogy a menyasszonyával legyen?


Ha meg nem így lenne, csak tengetnétek anyagi szempontból a napjaitokat, akkor meg az lenne a baj, hogy hogyan fog így gondoskodni rólatok, ha majd meglesz a gyerek.


szóval vagy az elején szívsz, vagy folyamatosan.


ő dolgozik, ezzel hoz áldozatot a jövőtökért, Te pedig fogadd el, és ezzel hozz áldozatot érte.

esetleg csinálhatnál Te is valami pluszt.


És ettől még nem kell eltávolodni egymástól.

2013. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Segíteni nem tudok, de ismertem egy párt. Úgy tűnt, megvannak, ház, gyerekek, szeretet, csak épp a fickó imádta a munkáját és szinte minden idejét azzal töltötte. Lelkesen mondta, működik azért a család. Csak a feleség tűnt picit szomorúnak az egyedüllét miatt. Nem sokkal később elváltak.


Én sosem értettem, minek annak család, aki nem tud velük lenni. A családdal együtt is kell lenni. Ha egy ideiglenes helyzetről van szó, vagy pl. nem is akarnak gyereket és a feleség elég magának való, akkor működhet a házasság, de ha Neked már most probléma ez (elég jogosan és természetesen), akkor ez nem sok jóval kecsegtet. Meg kéne vele beszélned, hogy Neked ez így nagyon nem jó s hogy ezt a jövőben is így képzeli-e vagy megérti és hajlandó változtatni. Ha neki ez a felállás teljesen jó (mintha ez jönne le az írásod végéből) , akkor nem vagytok egy hullámhosszon, s nem is valószínű, hogy csak miattad változtatna, ha neki önmagának nem fontos, a vállalkozás pedig felszippantja, így teljesen jó oka van az elhanyagolásodra. Én így látom.

2013. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

De a többiek is jókat írtak, mindazonáltal tartom, hogy egy családban férji/apai jelenlét is kell, nemcsak az anyagiak s teljesen természetes, ha a nő nem érzi jól magát, ha állandóan egyedül van.

Valamint bocs, hogy válaszoltam, pedig én nem voltam ilyen helyzetben.

2013. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, de várok még :)
2013. febr. 20. 14:51
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

más meg azon sír, h lusta a párja, és nem képes felemelni a popóját, ha dolgozni kell.


az én vőlegényem is sokat dolgozik, mesterre jár, igyekszik, h jobb legyen később.


csoportosítsátok a feladatokat, hogy legyen legalább 1 olyan nap a héten, amikor 100%ban tudok egymásra figyelni, közös programot szervezni. ehhez te is kellesz, de sztem működni fog.


egy történet: szülinapi vacsorám volt, a páromat felhívta a főnöke, hogy VPN-ről csináljon meg valami fontosat, mert épp hajtós időszak volt akkor. nagyon fájt mindkettőnknek, de nem lehetett nemet mondani, mert akkor az állásával játszott volna. haza kellett mennie az étteremből, én pedig ott maradtam a családommal és a barátaimmal. kicsit elrontotta az ünneplést a dolog, de belegondoltam abba, h ez csak 1 nap, egy alkalom, és lesz még legalább 40 évünk, h élvezzük egymás társaságát, együtt legyünk, és talán a következő szülinap máshogy fog zajlani.

próbálj távlatokban gondolkodni, különben nem lesz hosszú életű a kapcsolat.

2013. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha most fejezi be a tanulást, akkor az az idő felszabadul. Addig mindenképpen várj. Ha utána annak az időnek legalább egy részét nem rád fordítja, akkor ülj le vele beszélni, hogy ha már nem tanul, akkor helyette inkább szervezzetek közös programokat, töltsetek minőségi időt együtt. Ez elvárható. Ha ezt megteszi, akkor nincsen probléma, remélhetőleg rájön, hogy milyen jó is többet veled lenni, nem mindig csak a cégen agyalni.

Aztán később, ahogy már mondták is tud felvenni alkalmazottat, a munkából is felszabadul némi idő, az meg már a gyerekre is elég kell, hogy legyen.

2013. febr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Legyél még kicsit türelmes, foglald el Te is magad valamivel. Én is így teszek! ;)

Jóga, fitness, tanfolyam, nyelvtanulás... Kapcsolódj ki, és várj még türelmesen! ;)

2013. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!