Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkohol, nikotin, drog,...

Alkohol, nikotin, drog, internetfüggőség, vásárlásmánia, munkamánia, étkezési zavarok. Vajon mi bajunk az életünkkel, hogy önmérgezéssel próbálunk enyhülést találni?

Figyelt kérdés
A munkamániát még most is gyakran erénynek tekintjük.
2013. szept. 16. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt nem mindig fogjuk fel mérgezésként, vagy ha igen magunkkal szemben mindig toleránsabbak vagyunk mint másokkal szemben. Ez mind-mind egyfajta betegség, csak nem törődünk vele.
2013. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Régebben is voltak függőségek, csak nem beszéltek róle ennyit. A sok alkohol 500 éve is úgy hatott az emberi szervezetre, mint ma. Drogoztak is rengetegen, dohányt is szívtak, vagy pipáztak. Az előkelőknél a zabálás is menő volt, annyit ettek egy vacsorán, amennyit egy normális ember egy hét alatt. És nem tudjuk, hogy X.Y. 300 éve nem volt-e takarítási, tisztasági mániás, vagy kényszeresen nem 3x kopogtatott-e az ajtókon. Az orgiákról nem is beszélve. Annyi változott, hogy most többet beszélünk ezekről a dolgokról. Az emberi természet nem változott túl sokat.
2013. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindig is voltak ilyen mániák ahogyan írták az előzőek is, csak akkor nem verték ennyire nagy dobra.

Most is vannak emberek akiknek vannak mániáik. Valaki alkohol függő, valaki cigarettázik ész nélkül, valaki internetre van rákattanva, valaki meg teljesen másra. Vannak olyanok amik jobban károsak a szervezetre vannak olyanok amik kevésbé. Az internet például annyira nem, max a szemet roncsolja meg mozgáshiánya lesz az embernek, de az alkohol, dohány, drogok stb... Pedig jobban leépítik az ember szervezetét ha azt vesszük figyelembe.

Nincs semmi bajunk az életünkkel, mindenkinek vannak mániái csak sokan nem fogják fel.

Én például internet mániás vagyok, de olykor olykor képes vagyok megállni és nem csak azért mert muszáj, egyszerűen tudom hogy most rám férne egy friss levegő éppen, vagy van más dolgom, esetleg ha kedvem van akkor elmegyek sétálni is.

Én emellett régen imádtam motorozni is, igaz hogy csak kis robogóm volt, de szerettem menni mindenfelé, meg volt egy simsonom is amit kedvemre újitgattam, és azzal is mentem nagyon sok helyre, de egy baleset során darabokra törtem, és szerencse hogy én megúsztam a dolgot néhány zúzódással, mert jól estem, és jó helyre.

A barátnőm például sport mániás. 5 éves kora óta szertornázik, 22 évesen még mindig elmegy tornázni iskolásokhoz egy helyi sportkörbe és segít az edzésekbe, nem versenyszerűen de ugyanúgy csinálja mint mindig de csak hobbiból, mellette táncol, bulizik, dohányzik oké, ez az egy rossz nála, de a sportmániájával nem értem mi a baj, ő erre költ, ezt szereti csinálni. Mellette eljár úszni is, meg most kacérkodik a jógával is.

Az egyik gyerekkori legjobb barátom meg imád vezetni, mindenhova autóval jár, részben érthető is mert kisfaluban laknak elég hosszú és legalább másfél kilóméter az út a legközelebbi boltig és ha nagyobb bevásárlást akar akkor csak a szomszédos város jöhet szóba. Meg van amikor csakúgy megy erre arra. Mindenkinek van valami mániája olyan ember nem létezik akinek semmi ne lenne és ez szerintem így normális. Csak van olyan ami inkább rossznak mondható, de ha mindenki mindent mértékkel csinálna a barátnőmnek is mondták hogy heti 1-2 sportmentes napot igazán tarthatna akkor nem lenne semmi gond.

2013. szept. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!