Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról amikor...

Mit gondoltok arról amikor fórumon pl itt, vki abortuszról v örökbe adásról kérdez és jópár gyermektelen pár ráakaszkodik a kérdezőre h adja inkább nekik a babáját?

Figyelt kérdés
Szerintem rém gusztustalan h jóformán meg akarják venni a gyereket. Versengenek hogy mennyi ideje várnak gyerekre,meg h milyen körülmények között élnek,stb..
2015. márc. 26. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudtam róla, hogy ezt szokták itt csinálni. De különben nem csodálkozom rajtuk. Annyira vágynak gyerekre, hogy szinte eszüket vesztik.

Sok mindenre képes az ember - főleg a nők - hogy gyerekük lehessen.

Ez az élet igazságtalansága. Akinek nem kell, csak potyogtat, akinek meg kéne, hiába vár.

2015. márc. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én itt is láttam már rá példát ilyenre. Sőt egy másik fórumon olyat is láttam h külön témát nyitott egy illető azzal h olyan anyát keres aki lemondana a gyerekéről az ő javára.


Elhiszem h elkeseredettek mert régóta várnak gyerekre meg minden,de akkor is! Szerintem ez már túlzás! És én úgy tudom h az ilyen fajta gyerek kereskedelmet a törvény bünteti is,nem?

2015. márc. 26. 15:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
hááát, így hirtelen furának tűnik, de belegondolva, hogy (nekem is vannak nőgyógy problémáim, amik miatt lehet, hogy nem lehet majd babám) én a helyzetükben hasonlóan viselkednék. Ez olyan dolog, hogy ha nem próbálod meg, akkor biztos nem fog sikerülni. Sok fiatal, akik terhesek lesznek és elvetetni nem akarják, de megtartani se, szerintem könnyen ide téved egy ilyen oldalra és ha itt valakit talál, aki "átvenné" a gyereket, lehet, hogy belemegy abba, hogy ezen a fórumon passzolja le a babát... Amúgy meg tényleg fura. Mintha piacon lennénk.
2015. márc. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nem gusztustalan. Az anyának úgyse kell a gyereke akkor meg aki már reményt vesztve évek óta várakozik az mért ne kérdezhetné meg? Ráadásul ha már ilyen-olyan okból megválok a gyerekemtől legalább jó körülmények közé kerüljön (bár nem tudom itt mo-n hogy zajlanak az örökbefogadások) Aki meg abortuszra készül annál meg még jogos is. Ha valaki elakarna egy olyan "kincset" dobni ami nekem a világot jelentené akkor még jó hogy... ráírok


Bár én nem vagyok meddő nincs is tervben gyerekvállalás de teljesen megtudom érteni. Ha meg az "anyának" nem tetszenek ezek az üzenetek nem olvassa el és kész

2015. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Abban az esetben, ha a gyermektelen pár nem csak a gyereket követeli, hanem anyagi támogatást ígér a terhesség gondtalan lefolyásához, szükséges vizsgálatokhoz/gyógyszerekhez/vitaminokhoz és egyéb költségekhez (pl. pár számmal nagyobb télikabát, stb.), mindemellett garantálja, hogy az elveszített munkahelye helyett újat biztosít számára a szülést követően, nem gondolok semmi rosszat. Egyébként pedig önző emberek, akik mások kárára akarnak nyerészkedni. Rengeteg gyerek vár szülőre, csak éppen ők nem újszülöttek, vagy éppen romák, esetleg valamilyen szempontból nem tökéletesek.. Nem szaporítani kell az eldobott gyerekek számát, hanem önzetlenül vállalni a hátrányaival is azt, aki már létezik és szeretetre vár.
2015. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Egy masik topicban, egy lany erdeklodott az orokbefogadas miatt, mert nem volt biztos benne, hogy megtartja. Rengeteg valasz erkezett, hogy vegyek fel a kapcsolatot stb. kb. mint egy vasar. Vegul megirta a csaj, hogy megtartja , vmint hozzatette, hogy borzasztoan undoritonak tartja azt a nevtelen a levelezot, aki penzt ajanlt fel a babaert cserebe. Szamara ez volt a pont az i-re. Szoval jah vannak ilyenek is, sajnalatos, hogy szinte ilyen kapzsik, agelyett, hogy kivarnak a sorukat.
2015. márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem láttam itt ilyet. Aki már ennyire mániákus gyerek témában az szerintem beteges, és fel kellene keresnie orvost.
2015. márc. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is gáz dolog... Pedig én pl. pont abban a cipőben járok, hogy már egy éve szeretnénk babát, de nem sikerül. Oké, valószínűleg nem lehetetlen, hogy legyen, most járok mindenféle vizsgálatra, de azért el lehet képzelni, hogy már nagyon szeretnénk, ha lenne babánk. De mégis, nekem eszembe sem jutna beleszólni abba, hogy más mit csinál. Mondjuk alapvetően azt gondolom, hogy jobb örökbe adni egy babát, mint elvetetni, de kismillió oka lehet annak, hogy egy nő nem csak a babát, de magát a terhességet sem tudja vállalni. Ha meg úgy dönt, hogy örökbe adja, tegye, nem fogok elkezdeni licitálni rá. Majd ha úgy döntünk, hogy örökbe akarunk fogadni esetleg, akkor azt a megfelelő helyen és módon fogjuk tenni, nem így.
2015. márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én fontolgatom az örökbe adást, volt ezzel kapcsolatban pár kérdésünk.

Nekem is írtak de inkább olyan bemutatkozóan nem ráakaszkodóan, tehát elmondták hány évesek, mit dolgoznak hol élnek, hogy mióta várnak és hogy papírjuk van hogy örökbe fogadhatnak.

Teljesen megérthető volt hiszen éves a várólista, és olyan téren nem éreztem gusztustalannak hogy nem erőltettek rám magukat nem versengtek nem ajánlottak pénzt stb, tehát csak egy kulturált bemutatkozás volt.

2015. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Azt gondolom, hogy a nyílt örökbefogadás teljesen legális, és pont az a lényege, hogy az örökbefogadó szülők ismerik az örökbe adó anyukát, és már a születés előtt tudják segíteni a leendő gyereküket. Nem látok ebben semmi kivetnivalót. Az emberkereskedelem az viszont egész más ügy :/.
2015. márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!