Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Harmincas éveikben járó,...

Harmincas éveikben járó, gyermektelen egyedülálló nők, zavar titeket hogy még nem sikerült családot alapítani?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit megbántani, de nálatok nőknél azért mégis „ketyeg az óra”. Férfiként kíváncsi lennék arra, hogyan élitek meg azt, hogy egyre sürgősebb lenne a dolog, de valahogy mégsem sikerült eddig a megfelelő pasit megtalálni.

A kérdés természetesen csak azokhoz szól, akik szeretnének gyereket szülni.


29/F


2012. júl. 5. 18:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Zavar, mert biztos vagyok benne, hogy képes lennék nevelni néhány gyereket, úgy hogy ne hülyegyerekek legyenek, legyen velük foglalkozva és mellettük szeretni az apukájukat, úgy hogy az neki is jó legyen. Tehát ha találkoznék azzal az emberrel, akire azt tudom mondani, hogy szeretném vele életem végéig, és ő is viszont, akkor képes lennék egy vidám családot alakítani vele, ha ő is szeretné. Úgy érzem tudom hogyan kell elkerülni, hogy egy veszekedős vagy szétment sivár család legyen, ahol már a gyerekek is depressziósak. Ilyet biztos nem csinálnék.


Egyelőre nem találtam meg a megfelelő férfit. De nem is keresem. Most munkát keresek, lévén az sincs. Mégis melyik pasi állna szóba egy munkanélküli nővel? Viszont az egyre inkább aggaszt, hogy a munkaadók már azért nem is vesznek fel, mert nincs még családom. Most akkor mit csináljak, hova legyek?

Ketyeg az óra, igen, tudok mit csinálni? Csak nem fogok a kilátástalanságba gyereket szülni és egyedül nevelni. Nekem amúgy is csak úgy jelentene igazi boldogságot egy gyerek, ha az apjuk jelen van, és szerelmes lehetek belé.


33N

2012. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%

én már azon gondolkodom, hogy feladok egy hirdetést, hogy legyen "látszólagos" párom. tehát keresek olyat, akinek nincs, de gyereket akar, vagy házasságot is, de nyugodtan működhet üzletszerűen-akár nyitott kapcsolatban, sőt elég egyszer lefeküdni egymással. elvégre 20-30 éves házasság után is olyanok a párok, mint amilyenek mi lennénk. vagy a gyerek, vagy a lakás, vagy a vagyon miatt vannak együtt.

támogatnánk egymást, együt vennénk lakást, neki is lenne hol laknia, nekem is,együtt fizetnénk a rezsit - könnyebb,mint egyedül és kiegyensúlyozottabb is lenne a párkapcsolat, mint akik szerelmesek, féltékenyek, egymásba belekötnek, vagy egymáson uralkodók, stb. tehát minden előtt korrektül le kellene ülni beszélgetni, kinek mi kell egy párkapcsolattól és ha egyezik, mehet a lakodalom.

2012. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
41%
2. vagyok. a hirdetésre lenne vajon jelentkező?
2012. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem lenne... bocsi
2012. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%

Simán lenne. Főleg még ha házias is vagy. :)

Még nem vagyok harmincas, de nem zavar, szerintem később sem fog. Nem kizárólag ebben látom az életem értelmét.

2012. júl. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es, szerintem nem elsődleges szempont egy férfinál, hogy most van-e munkád vagy sem. Nekem úgy tűnik, Te kevésbé vagy kétségbeesett mint a második válaszoló. Szerintem egyébként egy ilyen érdekkapcsolatnak semmi értelme, mivel egy gyereknek szeretetteljes családi légkörre van szüksége, ezért talán még az is jobb ha egyedül nevelsz egy gyereket.
2012. júl. 5. 19:48
 7/32 anonim ***** válasza:
90%

2. vagyok. pont hogy olyat keresnék, aki akar gyereket. vagy fogalmazzak úgy, aki szeretne? magában a szóban a válasz.

a házasság is egy szerződés....

itt a szerződésben le lenne írva minden pontról pontra, és nem jött-ment gondolatok kellenek ehhez, hanem tartósan megtestesült vélemény és hozzáállás.


ha másért nem, már csak annyi érdekelne, hogy jelentkeznének e tényleg.

2012. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Attól még szerethetik egymást, mint emberek, hogy nem szerelmesek. Egy gyereknek nem kell szerelemkapcsolat, nyugalom, szeretet elég. Azt akár egy ilyen kapcsolatban is megkaphatja.
2012. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
45%
Nem zavar egyáltalán.. 31 éves vagyok, 6 éve van párom. Egyikünk sem akar gyereket, más tervünk van, ezt már az elején megbeszéltük. Ez a "nőknél ketyeg az óra" egy baromság, amit azért kezdtek el terjeszteni, hogy azt a nőt is rávegyék a gyerekvállalásra, aki nem érez késztetést rá. Jó, aki érez, az felőlem vállalhat amennyit akar, de hadd ne legyen már kötelező. Ezt a "ketyegést" én soha nem éreztem, szerintem csak a társadalmi nyomás által kiváltott szorongás miatt érzik egyes nők, nem pedig biológiailag.
2012. júl. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Még jó hogy odaírtam, hogy a kérdés azoknak szól, akik szeretnének gyereket...
2012. júl. 5. 21:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!