Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom a József nevet szeretn...

A párom a József nevet szeretné mindenképpen adni a leendő gyermekünknek. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Náluk már "évezredek" óta az a szokás, hogy az első fiúgyermeknek ezt a nevet adják és ő is ezt szeretné, viszont én valamiért nem. Nekem nem tetszik ez a név és nem is tudom elképzelni azt, hogy a gyerekemet így hívják. Mondtam, hogy akkor a második neve legyen ez de ő ragaszkodik ahhoz, hogy az első neve legyen. Cserébe ha lesz még gyerekünk olyan nevet adok nekik amilyet akarok. Amúgy se akarnék ilyen nagyon újfajta nevet adni nekik ami most annyira divat, valami kis egyszerűre gondoltam. Nem akarok emiatt veszekedni majd. Akkor hagyjam annyiban? Egyébként még nem várunk gyereket, csak szoktunk beszélni róla de nem fog változni a véleménye ebben biztos vagyok.
2015. márc. 30. 11:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Ne hagyd annyiban. A közös gyereketek névválasztása közös döntés kell hogy legyen. Ha neked nem tetszik a József, akkor ne legyen. Keressetek olyan nevet, ami mindkettőtöknek tetszik.


Szerencsére még van időd meggyőzni.

2015. márc. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Hát ez jó kérdés. Nálunk anyós "ragszkodott" hozzá, hogy a férjem nevét kapja a leendő gyerekünk, merthogy milyen szép szokás. Ő a páromat egyébként nem az apja után nevezte el.

Ezzel még nem is lenne semmi gond, hiszen nincs beleszólása, hogy milyen nevet kapjon a gyerekünk. De a párom fülében is elültette a bogarat, és mostmár ő is ragaszkodik hozzá, hogy az ő nevét kapja a gyerek, ha fiú lesz. Neki viszont természetesen van beleszólása, csakhogy én nem tartom jó szokásnak, ha apát és fiát ugyanúgy hívják. Ráadásul a párom neve olyan, hogy csak "ka" képzővel lehet becézni, de én nem akarom a gyerekem egész életemben Danikázni. Csak írtam egy nevet.

2015. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Allj a sarkadra ha nem tetszik. Olyan nevet kell keresni ami mindkettotoknek megfelel. ha ez nem sikerul, akkor talan nem is kell kozos gyereket vallalnotok, mert mi lesz majd a komolyabb problemakkal?
2015. márc. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
ez nem jó ötlet, ha neked nem tetszik a név akkor hogy fogod hívni a gyereked? keressetek közösen egy másik nevet vagy adjatok a gyereknek 2 nevet és szólítsd azon a néven ami neked tetszik
2015. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
Nálunk én vagyok az ötödik a sorban a saját nevemen, és előtte is csak egy személynyi megszakadadás volt tehát bőven több, mint száz éves családi hagyományról van szó. Ha fiam születik az első keresztneve az enyém kesz, mert egyetlen nő kedvéért sem vagyok hajlandó megszakítani ezt a hagyományt, de második nevet természetesen választhat neki a párom csak ne külföldi név legyen. Nincs sok olyan dolog, amiben nem vagyok kompromissum képes, de ez olyan, az a nő, aki nem érti meg, hogy mit jelent nekem ez, az nem is méltó arra, hogy a gyermekem anyja legyen.
2015. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Ennek közös döntésnek kell lennie. Közös kompromisszumos megoldással. Mi van akkor ha a te családodban pedig a János nevet adja mindenki évszázadok óta az első szülött fiúnak? Akkor megküzdötök hogy melyik legyen az első és a második keresztneve?
2015. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Közösen döntsetek, ne ő egyedül . Ha neked nem tetszik, semmiképp se egyezz bele. Ez kettőtök döntése, nem csak az övé!
2015. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Itt pedig valakinek engedni kell. Én, személy szerint nem értek ezzel a szokással egyet, a szomszédban is így van, és van a Pista, meg a Pityu meg a Pistike. (csak írtam egy nevet, de nagypapa-apa-unoka és mindenki együtt lakik) De el kell fogadni, hogy vannak családok, ahol ez szokás. Próbáld valahogy meggyőzni. Nálunk ugyan a férjem nem a saját nevét akarta, de volt egy elképzelése, ami nekem nagyon nem tetszett. Inkább adtam volna akkor már a férjem nevét, ami amúgy nekem tetszik, jobban mint amit Ő kitalált. De annyira ragaszkodott hozzá, hogy beletörődtem, aztán szerencsére lányunk lett, ott nem volt vita a névvel.
2015. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Ne legyen apás szülés és meg van oldva. A szülőasztalon úgyis azt írják a csuklószalagra, amit Te mondasz. Utána úgy is lesz anyakönyvezve ennyi...
2015. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

bár ne fiú vagyok ...

de én anyám keresztnevét kaptam - hagyományból

világ életben utáltam ....


szal ne !

2015. márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!