Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Névviseléssel kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névviseléssel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Ha a leendő férj pl. dr. Horváth József a feleség pedig Kiss Rozália, akkor ha össze szeretnék tenni a nevüket akkor az asszony lehet dr. Horváth-Kiss Rozália?

Figyelt kérdés
Erről a magyarorszag.hu sem ír!
2008. okt. 22. 21:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Igen, így lehet. De Dr. Kiss Horváth nem lehet. És Dr. Horváth Rozália sem.
2008. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
ÓÓÓ igen? Érdekes ez...köszönöm!
2008. okt. 22. 22:04
 3/21 A kérdező kommentje:

Jaj még vmi (csak most jutott eszembe) hogy akkor mindkettejüknek ez a dupla neve kell hogy legyen? Tehát dr. Horváth-Kiss József és dr. Horváth- Kiss Rozália?

Azt nem lehet hogy csak a feleség veszi fel ezt a nevet a férj meg marad ami volt dr.Horváth József?

2008. okt. 22. 22:09
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Dehogynem, a férjed maradhat a saját nevén, egyátalán nem kötelező felvennie a te nevedet.
2008. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Ha így teszi össze ,véleményem szerint a dr. titulust nem viselheti.
2008. okt. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem sem. Akkor az úgy nézne ki, mintha ő lenne dr.
2008. okt. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy tudom, a dr.-t csak úgy teheted elé, ha egyértelműen kiderül a névből, hogy a férjed a doki. Pl. dr. Horváthné Kiss Rozália
2008. okt. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem se lehet doktorátust szerezni házasság útján, - mégha csak névleg is - fel kellene híni a helyi anyakövvezetőt, és ő elmondja pontosan mik a lehetőségek!
2008. okt. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%

Arra még nem gondoltak(mármint akik a doktori cimről irtak), hogy a kérdező már megszerezte a dokturátust?

Kedves kérdező, ön letette már a doktorátust?

Abban az esetben, ha nem, akkor igazat adok az előttem szólókkal, hogy azt nem veheti fel.

Én is úgy tudom, hogy lehet Horváth-Kiss Rozália.

2008. okt. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
Azért , mert a kérdés Dr.Horváth, és Kiss Rozália volt, és nem dr. Horváth és dr. Kiss Rozália.
2008. okt. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!