Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek most vele?...

Hogyan viselkedjek most vele? Hogyan támogassam?

Figyelt kérdés

Párom hazájában háború van (külföld, legyen ennyi elég), a családja, barátai, rokonai .. mindenkije ott van, velem viszont távkapcsolatban van. Nagyon szomorú, sokat aggódik és bezárkózott lett. Alig tudok vele beszélni és ha beszélünk is, akkor csak a háborúról. Nem tudok sajnos most odautazni hozzá és elmondása szerint nem is tudna velem "foglalkozni" , mert annyira lefoglalja őt ez a szomorú szituáció, tüntetésekre jár stb. Hogyan viselkedjek vele? Hogyan támogassam? Annyira lelkifurdalásom van, h nem tudok mellette lenni. Ti mit tennétek?

köszönöm



2015. márc. 30. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha kimész utána lehet,hogy te is meghalsz.Úgy támogasd,hogy hajrá,állj ki magadért szívem!

Vagy ha életveszélyben van felejts el,mielőtt gyászolnod kéne.Bűntudatod ne legyen.

2015. márc. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Biztos vagy benne, hogy jó választás ő neked?

Barbár banda amúgy, nem csoda, hogy aggódik a családjáért.

Van értelme, hogy tüntetésekre jár? Miért nem dolgozik inkább, és próbálja menekíteni a családját onnan?

2015. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, bocsánat az első hozzászólásomért, de tényleg kivagyok. A párom egyetemista nyugaton, így nem tartózkodik a hazájában. Egyelőre tüntetésekre jár, nem tudom, h fog -e használni. Attól tartok a legjobban, h egy nap kapok tőle egy sms-t vagy hívást, h megy haza harcolni.
2015. márc. 30. 14:21
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Támogasd őt, lélekben legyél vele. Mondanám, hogy tereld vidámabb témákra a gondolatait, de szerintem ilyenkor nem nagyon lehet.

Az szerintem a legtöbb, amit tehetsz, hogy beszéltek, meghallgatod, bátorítod, felvidítod.

Hogy bírjátok a távolságot? (Tudom milyen. És itt sajnos rengeteg támadást fogsz érte kapni.)

2015. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Szerintem sokat jelent neki, hogy vagy! Ha még most ez a helyzet is áll fent, mindenképp támogasd lelkileg, ahogy csak tudod! Már maga az vigasztalja hogy van aki szereti őt... próbálj neki mesélni dolgokat, tervezgetni utazásokat, valahogy kiragadni kicsit ebből a helyzetből. És a legfontosabb: imádkozz érte, a lelki nyugalmáért és biztonságáért és a kettőtök kapcsolatáért. Nehéz helyzetekben derül ki, hogy ki is áll mellettünk valójában!
2015. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szeretjük egymást és nem érdekel ki mit gondol. Nem fogom elhagyni, csak mert elválaszt minket a távolság vagy mert most háború van. Én nem szoktam feladni, ha kicsit nehezebb lesz vmi és most sem fogom.

Az értelmes válaszokat köszönöm!

2015. márc. 30. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:

"Egyelőre tüntetésekre jár, nem tudom, h fog -e használni."


Mint ismeretes, nagyon sokat érnek a tüntetések.

Ott van a családja, megy majd oda ő is. Te követheted. Miért van lelkiismeret furdalásod? nem tehetsz erről, támogatni sem tudod.. Szomorú helyzet, sajnálom.

2015. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!