Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy viselkedjek/támogassam...

Hogy viselkedjek/támogassam így a legjobb barátnőmet?

Figyelt kérdés
Régebben tettem fel egy kérdést, ami arról szólt, hogy a legjobb barátnőm viszonyt kezdett egy nős férfivel, és ezután hogy kellene hozzá viszonyulnom, mikor ezzel az egésszel nagyon nem értek egyet. Mindenki azt írta, hogy maradjak a barátja és 'támogassam'. Aki már volt ilyen helyzetben, ez hogy lehetséges? Mikor a férfi drága ajándékokkal halmozza el, és méregdrága helyekre viszi, ahol 20évesen még 'semmi keresnivalója', teljesen olyan, mintha meg akarná vásárolni a szeretetét. Barátnőm meg, mivel szereti, és meg akar neki felelni, kezd úgy viselkedni, mint egy 30éves üzletasszony (a pasi 30+), pedig nemrég még abszolút nem így viselkedett, és 20évesen nem is így kellene viselkednie. Kérdem én, hogy lehet ezeket a dolgokat barátként 'támogatni'? Mi lesz, ha szétmennek, hogy tudna után megbecsülni egy 'egyszerű' egyetemista srácot partnerként, ha az első (!!) kapcsolatában ahhoz szokik hozzá, hogy több tízezreket költenek rá egy este... Próbálok őszinte lenni vele, ezért elmondom neki, hogy ebbe meg ebbe mit érzek rossznak, és már én érzem magam kellemetlenül, hogy folyton csak óvatosságra intem, mert ez szerintem nagyon nem normális dolog. Ez az egész a barátságunk rovására kezd menni, de ha meg nem vagyok vele őszinte, akkor meg szintén nincs értelme az egésznek:( Szóval, aki már volt ilyen helyzetben, az hogyan tudta ezt a helyzetet elviselni? Csak szépen mosolygott és bólogatott, miközben a legjobb barátnőjéből r*bancot csinált egy eszetlen 30as?
2011. dec. 20. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Én megmondtam a véleményem.Megharagudott,került,mondván csak irigykedek,féltékeny vagyok.

Aztán amikor a pasi megunta,hozzám jött sirni.

2011. dec. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem:( az a baj, hogy ő még valamennyire 'normálisan' gondolkodik, azt mondta, hogyha én ezt ennyire elítélem, 'átértékeli' a pasihoz fűződő viszonyát... de én nem azt akarom, hogy szakítson vele MIATTAM, mert akkor szenvedni fog és én leszek a hibás, hanem hogy AZÉRT szakítson, mert BELÁTJA, hogy ez így helytelen...
2011. dec. 20. 08:40
 3/7 anonim ***** válasza:

A legjobb amit tehetsz hogy egyszer elmondod a véleményed és ráhagyod.barátnőnek nem csak akkor kell lenni ha az ember jó döntésekett hoz.Ha neki igy jó akkor fogadd el,másképp látjátok ezt a helyzetet,jó hogy erre rávilágiottál de ennyi.


A legjobb barátnőm az esküvő előtt lefeküdt a férje tanujával.Mikor elmondta majd leestem a székről.Elmondtam neki hogy mit gondolok erről az egészről,róla és mit tennék a helyében.meghallgatta és döntött,nem ugy ahogy én tettem volna.Attól még a barátnőm maradt,csak kerüljük ezt a témát.

2011. dec. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is ezt próbáltam... hogy elmondtam a véleményem, ő döntött, és kerüljük a témát. De ezt nem lehet kerülni! Ő szerelmes a pasiba, és mivel a legjobb barátnője vagyok, el akarja mondani, hogy mit csinálnak együtt, hogy ő milyen boldog, hogy hol voltak együtt, és meg is értem ezt az igényét, mert ez lenne a normális. És nekem örülnöm kéne, hogy boldog, de... nem tudok úgy nézni a kapcsolatukra, hogy együtt örülhessek vele, nem tudok úgy viszonyulni az egészhez, mintha ez az egész normális lenne. Bennem a van a hiba?:(
2011. dec. 20. 09:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Madarat a tolláról, embert a barátjáról...

ne támogass olyasvalakit, aki ennyire más erkölcsi értékrend szerint él

és még valami: a barátnődből nem a férfi "csinált" r.ibancot...

2011. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"teljesen olyan, mintha meg akarná vásárolni a szeretetét"


Nem a szeretetét, hanem a kis lábaközét... gondolom akárhányszor szóbahozza a barátnőd, hogy neki megalázó a szerető szerepe, annyiszor kap valami ajándékot, hogy a száját ne a válás követelésére használja, merthogy a férfi nem óhajt a helyzeten változtatni. Kell ez neked? Barátnő??

2011. dec. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez a legrosszabb, hogy nem is tartja megalázónak, vagy nem tudom...:( a férfi az elején LESZÖGEZTE, hogy NEM fog elválni, és a barátnőm így is belement a dologba... És ő tényleg nem ilyen lány volt... A legfontosabb érték számára a család (volt..), még az olyan pasik közeledését is következetesen elutasított, akiknek barátnőjük volt, nem hogy családjuk... Mindig erkölcsös volt, sose feküdt össze "csak úgy" senkivel. Kétségbeejtő a helyzet:(
2011. dec. 20. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!