Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak anyukámnak vagy...

Szóljak anyukámnak vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Anyukámnak elég sok baja van mostanában ezért nem is akarom őt felzaklatni semmivel. Nemrég veszített el egy olyan embert aki fontos volt neki és kicsit szerintem depressziós miatta meg nemrég volt egy műtéte és most beteg is. Az a baj, hogy én sem vagyok teljesen jól de nem tudom mi bajom lehet és orvoshoz meg nem tudok úgy elmenni, hogy ő nem tud róla. Kisvárosban lakunk és itt mindent hamar meg lehet tudni a másikról főleg, hogy őt sokan ismerik itt. Egyre többször vérzik az orrom, a szívem se olyan mint amilyen lenni szokott és egyszerűen nem mindig érzem jól magam. Ebből gondolom, hogy valami nálam sincs rendben. Anyukám előtt próbálok úgy viselkedni mintha nem lenne semmi gond mert nem akarom még jobban terhelni. Apukám külföldön dolgozik, ő félévente egyszer jön haza szóval annyira neki se tudok szólni erről. Szerintetek szóljak neki? 17/F
2015. márc. 31. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szólj és menj el az orvoshoz. Lehet, hogy kicsit magasabb lett a vérnyomásod. A stressz is előhozhatja, legalábbis nálam volt már rá példa.

Mindenesetre azért semmiképp nem játék. Nézesd meg magad, mert a végén többel kötöd be és az nem lesz jó sem neked, sem anyukádnak.

2015. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a háziorvosodhoz, és kérdezd meg, mitől lehet ez. Valószínűleg valamilyen hiánybetegséged van, a szívedre pedig a stressz hat rosszul. Most tavaszi szünet van, ha jól sejtem, úgyhogy még iskolából sem kell lógnod a dolog miatt. 17 éves vagy, nem kell minden csip-csup üggyel anyádhoz fordulnod, legalábbis az orvoshoz el tudsz menni nélküle. Ha valami komoly betegségről van szó, akkor persze tájékoztasd őt is, de egyébként elég, ha annyit tud, meg akarod kérdezni az orvosodat, milyen vitamint szedj az érfalaid erősítésére, mert gyakran vérzik az orrod.
2015. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Passiflora ***** válasza:
100%

A helyedben mindenképpen szólnék neki, de úgy, hogy lehetőleg minél kevésbé ijesszem meg.


Kedves tőled, hogy anyukádat nem akarod terhelni, de fontos lenne, hogy elmenj orvoshoz ezekkel a tünetekkel, és gondolom tudod, hogy anyukádnak is nagyon fontos az egészséged, függetlenül attól, hogy milyen lelki állapotban van, milyen időszaka van éppen.

2015. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szólj Anyukádnak.

Iskolaorvos nincs? Az orvosi titoktartás kisvárosban is érvényes.

2015. márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mersz az anyukádnak szólni, szólj a szomszéd Rózsinéninek, ő majd elintézi.

Elhiszem, hogy az anyunak problémája van, de az nem fogja őt kicsinálni, hogy téged elvigyen, vagy elküldjön az orvoshoz.

2015. márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy szóljál és menjetek el a háziorvoshoz, hogy küldjön el egy kivizsgálásra.

Ettől nem lesz rosszabbul anyukád, inkább attól, ha veled is történne valami és ő nem is tudott róla.

2015. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Istenem de életképtelen vagy te is.17évesen nyugodtan mehetsz egyedül is dokihoz.Ha komoly baj van akkor is anyádnak kell szólnod.Még,hogy sokan ismerik,kit nem érdekel.A betegség nem hadi titok egy családba.Én legalább is attól lennék ideges ha a gyerekem nem szólna baja van.Egy anyát leg kevesbé a saját állapota érdekli ha a gyerekéről van szó.
2015. márc. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz neki szólni, akkor menj el orvoshoz. Ennyi idősen simán elmehetsz egyedül. Az orrod vérezhet allergiától is, vitaminhiánytól (így tavasszal egyik sem meglepő) vagy magas vérnyomástól. Nekem szintén volt ilyen panaszom, az orrom a cseresznyefa virágzásától vérzett, a szivem meg a hátgerincem miatt szúrt/fájt/lüktetett. Illetve nem a szívem csak egy ott futó ideg miatt érzékeltem úgy. Aztán helyrerakták a lapockám és azóta nincs.
2015. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az orrvérzés oka gyakran magas vérnyomás, amit kb 90%ban stessz okoz az embereknél.

nem inkább mentálisak a problémáid? ahogy olvasom valóban sok stessz ér, és feszült az életed. Próbálj valahogy kikapcsolódni, olvasni vagy jógázni vagy hasonlók, olyan dolgokat csinálj amelyektől megnyugszol.

Ha nem javul, akkor irány az orvos, de én először inkábbb próbálnám valahogy egyenesbe hozni a gondolataimat, kezelni a feszültséget ami körülvesz, mielőtt dokihoz rohannál és megijesztenek meg telitömnek gyógyszerrel.

2015. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elsőre elmehetsz egyedül is;esetleg az iskolaorvoshoz.

Ha meg továbbküld szakorvoshoz,akkor mindenképpen szólj anyukádnak.MIkor jön apukád haza?Ha 1-2 hónap,akkor talán addig várhatsz.kivéve,ha nagyon aggaszt.

2015. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!