Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kell felnőttnek lenni?

Hogy kell felnőttnek lenni?

Figyelt kérdés

Hogy viselkedik egy felnőtt? Hogyan öltözködik egy felnőtt? Mitől válik egy lány nővé? Mit fogok érezni akkor, amikor a külvilág már felnőttnek tart?


Nő, közelebb vagyok a 30-hoz, mint a 20-hoz...:)



2015. ápr. 1. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy a felnőtté válást nem lehet az öltözködéshez, vagy egy adott korhoz kötni. Nyilván van egy törvény, miszerint 18 éven felül felnőttnek számít mindenki, de úgy gondolom, hogy a gyakorlatban ezt így nem lehet meghatározni, mert mindenkinek más a világszemlélete, az életfelfogása, az életvitele stb. Szerintem felnőttnek az a személy számít, aki tud egyedül önálló felelős döntéseket hozni, ha szükséges el tudja magát önállóan látni, tehát nem függ a szülőktől. Tud egyedül gondoskodni magáról, egy háztartásról, maga irányítja az életét. Láttam már olyan 19-20 évest, akik bár jogilag felnőttnek számítanak, érettség, gondolkodás, életvitel szempontjából abszolút nem úgy viselkedtek. Ezt nem is tudom pontosan megfogalmazni, mert nagyon nehéz. :) Egy felnőtt felelősen gondolkozik, tudja a dolgok/döntései következményét, vállalja a felelősséget a tetteiért, önálló. Öltözködés terén én nem határoznám ezt így meg, ugyanis ugyanúgy hordhat bárki tornacipőt pl, legyen az 15, vagy éppen 35 éves. És még estig lehetne sorolni...remélem sikerült értelmesen megfogalmaznom a válaszom, és érted mire gondolok. :D Viszont nem értem, hogy ha közelebb vagy a 30-hoz mint a 20-hoz, te miért nem érzed magad felnőttnek? "Mit fogok érezni akkor, amikor a külvilág már felnőttnek tart?"

Én 25 vagyok, nő, mégis felnőttnek tartom magam, és a külvilág is.

2015. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felnőtt vagy, ha nem érzed magad annak, el vagy akadva. Azt keresd meg, mi az akadályod?
2015. ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Hát... te akkor már nagyon régóta felnőtt vagy :)


Én is későm érő típus vagyok, de te már lassan KÖZÉPKORÚ leszel :D

2015. ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 18 a törvényi korhatár. Kell egy határvonal, ami után a felelősség már az adott személy vállán nyugszik.

Egy felnőtt felelősséget vállal a tetteiért. Kiáll a véleménye mellett, de elfogadja a másik szemléletét, és képes beismerni, ha téved.

Öltözködés: mindig alkalomhoz illően! Én most próbálok leszokni a sportcipő függőségemről, mert sajnos pár helyzetben nem állja meg a helyét.

Amúgy a visszafogottan elegánssal sosem lősz mellé.

Pl a farmer minden korosztálynak jó, de a strasszos,flitteres,felvarrósos és szaggatottat hagyd meg a kamaszoknak.

Pl egy sötét farmer, egy szép kulturált blúzzal, inggel, könnyű nappali sminkkel, és egyszerű frizurával nagyon felnőttes hatást kelt.

Hogy mikor fogod úgy érezni magad? Hát ez nehéz.

25 éves vagyok, két gyermekem van. Én akkor érzem magam felnőttnek amikor úgy érzem, agyonnyom a felelősség. Amikor tudom hogy senki sem csinálja meg helyettem a dolgaimat.

Szóval mikor elér a felnőttkor az nem lesz egy szuper és felemelő érzés. :(

2015. ápr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18 éves korodtól felnőtt vagy, bárki bármit mond :)
2015. ápr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hehe, így szokás átmenni a kamaszkorból középkorba, amikor még mindig tininek öltözik valaki, na de közel a 30*-hoz????


Ugye viccelsz?


Keress fel pszichológust, mert te már NAGYON rág óta felnőtt vagy!!!!!

2015. ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre recept, sajnos sok harmincas-negyvenes-ötvenes óvodás rohangál a világban, és sok a tizen-huszonéves felnőtt... Aki erre szabályt ír, megtapsolom.
2015. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Számomra azt jelenti a felnőtt lét, hogy:

- tudok magamról felelősségteljesen gondoskodni

- tudok átgondolt döntéseket hozni

- tudom szépen menedzselni az életem

- tekintettel vagyok másokra

- ha hibázok, felvállalom, és nem keresek bűnbakot, nem hibáztatok mást

- felelősséget vállalok a döntéseimért (az előző ponthoz kapcsolódik)


De én kb csak 26 éves korom óta érzem magam felnőttnek, most 31 vagyok. 26 éves korom táján volt az, hogy 3 éve aktívan dolgoztam és egyedül laktam, önállóan intézve háztartást, mindent. Mikor elkezdtem dolgozni multinál, még csak egy riadt kisgyerek voltam, aki félt mindentől, de igyekezett magabiztosan viselkedni. Ez normális, új kollégákon láttam ugyanezt. Aztán vagy beleszokik az ember, vagy nem, és akkor marad egy hisztis, kicsinyes, sértődékeny óvodás, aki nem akar dolgozni (voltak ilyen kollégák is).

Van, aki soha nem nő fel. Nehéz is az, mert nagy adagot le kell adni az egóból, de megéri, mert kevésbé is lesz bosszús az ember természete így :)


De megmaradtam gyereknek is, olyan tekintetben, hogy tudok örülni az élet apró dolgainak, és rá tudok csodálkozni nap mint nap dolgokra. Van ehhez egy kedvenc mondásom: "Legyél felnőtt, mikor lenned kell, de legyél gyerek, mikor megteheted." (vagy valami ilyesmi.)

2015. ápr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!