Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent felnőttnek lenni?

Mit jelent felnőttnek lenni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát először akkor éreztem igazán felnőttnek magam, mikor 18 évesen anyukám nagyon beteg lett, és az egyetem helyett dolgoznom kellett, hogy megéljünk. Számlákat kellett intéznem, hivatalos ügyeket, hasonlókat.

Aztán másodszor akkor éreztem magam igazán felnőttnek, mikor elköltöztem tőle albérletbe (miután meggyógyult). Ugyanúgy mentek a dolgok, csak a saját számláim fizettem, főztem, hasonlók.

Sajnos akkor éreztem leginkább felnőttnek magam, mikor anyu pár éve meghalt.

2012. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen,hogy tudod,hogy minden tettednek következménye van,ez lehet pozitív,negatív,de ezeket vállalod.Önálló vagy,gondoskodsz magadról,háztartást vezetsz,intézed a számlákat,pénzt keresel,felnőttként is viselkedsz,komoly vagy és felelősségteljes ha kell.
2012. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A felnőttség elsősorban felelősségteljes gondolkodás. Az igazi felnőtt felteszi a kérdést: "Ki Vagyok Én?" és felelős választ is ad rá, majd ezután minden további döntését ezzel a Válasszal állítja összhangba, ha pedig esetleg rádöbben, hogy a választ túlhaladta, akkor új választ ad és ahhoz kezdi el tartani magát.


A legfontosabb válasz az "Ember vagyok." - és ezután mindenben ehhez tartja magát, mindegy hogy mi a munkája vagy hogy van-e párkapcsolata, lehet mentős, tanár vagy üzletemben, mindig igyekszik ezt visszaigazolni önmagának, másoknak, a világnak. (Az embert az különbözteti meg minőségi értelemben az állattól, hogy felelősségteljesen dönt.)


A felnőtt ezért általában érzelmileg közel sebezhetetlen, mert önmagát nem a cselekedeteire kapott reakciókban határozza meg, hanem a saját döntéseiben és erőfeszítéseiben. Ez nagyon kevés "felnőttre" jellemző egyébként, de néha jellemző gyerekekre is. Van hogy egy gyerek igazából felnőtt, ahogy néha egy felnőtt meg még gyerek; ezért.


A legtöbb gyerek úgy válik felnőtté, hogy megtapasztalja, milyen nem felnőttnek lenni, kvázi fejjel nekimegy a sötét szoba falának így térképezve fel a szobát, és a sok púptól a fején kialakul egy kép arról, hogy meddig lehet elmenni és meddig nem. Ez van amögött a nagyon félreértett "carpe diem"-filozófia mögött.

Pedig sokkal egyszerűbben is elérhető. Az igazi felnőttség pusztán egy olyan döntés, egy olyan válasz arra a kérdésre, hogy "Ki vagyok én?", amellyel hű maradsz másokhoz és így önmagadhoz, majd pedig az erőfeszítés, mellyel hű maradsz magához a válaszhoz.


Idézet:

"Az embert a kapcsolat teszi naggyá, melyben részt vesz, s a szerep, melyet felvállal. A kapcsolatot pedig az áldozat teszi naggyá, melyet meghoz érte." /Varga Endre Gábor/

2012. febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Felnőttnek lenni azt jelenti, amikor rájössz,hogy a hifi hangerő szabályzó gombját balra is lehet tekerni!!!
2012. febr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor el tudod látni magad minden értelemben, és minden tettedért felelősséget tudsz vállalni!
2012. febr. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utóbbi valószínűleg elhamarkodott válasz. Sztálin is el tudta magát tartani, személyiségi értelemben mégsem mondható felnőttnek, mivel azt hitte, milliók elnyomása, megkínozása stb. jó ötlet. Egy igazi felnőtt nem így látta volna.
2012. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!