Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják egyesek?

Miért gondolják egyesek?

Figyelt kérdés
Sokan szülőknél, anyóséknál laknak (együtt velük, vagy csak az ő tulajdonukban) és fel vannak háborodva, ha anyós átmegy, követel, számon kér. Persze bosszantó és nem elfogadható, hogy turkál, belekotyog, pofátlan, de akkor miért nem költöznek el, sőt, még gyereket is vállalnak oda, aztán megy a fejtörés, hogy mit kezdjünk a szülőkkel. Miért is velük kellene kezdeni valamit? Csak próbálom megérteni. Segítenétek?
2015. ápr. 1. 10:03
1 2
 1/19 Ditta323 ***** válasza:
77%
Normális családban nem lenne gond. Igaz kell egy kicsit alkalmazkodni. Mi csak fél évet laktunk anyuéknál, még felújítottuk a lakásunkat és semmi gond nem volt. Nem turkáltak, kotyogtak bele az életünkbe. Volt egy magánszféránk amit tiszteletben tartottak. Mi csak azért költöztünk el, mert van egy öcsém (egyedülálló) és ő fog ott maradni. A környéken sok család van úgy, hogy 2 generációs.
2015. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Számomra az is rejtély, hogy 90 %-ban miért a menyek írnak ide panaszaikkal és csak a maradék 10 %-ban az anyósok?! Tényleg ennyire csak az anyósokban van a hiba? Vagy nem értenek a számítógéphez?
2015. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Attól, mert rákényszerültek hogy az anyóssal lakjanak egy fedél alatt, az nem azt jelenti, hogy az anyós beleszólhat mindenbe, megjegyzéseket tehet, turkálhat más cuccai közt. Most te vagy egy provokatív anyós vagy, vagy egy okostojás. Amíg nem kerülsz ilyen kényszerhelyzetbe, addig nem is fogod megérteni a dolgot.
2015. ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Ket ember kell a tangohoz, utolso, vagyis ket fel az utalathoz, sz@rkevereshez. Igy van, sokan itt askalodnak, aztan meg onekik all fel, hogy 3 gyerek, es mindenki sz@r hozzajuk, de a lakas jo.
2015. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%
Látom a sok jóindulatú meny, vagy meny-jelölt megkezdte a pontozgatást :) Na itt is látszik, hogy nagyon kevés a kompromisszum készség bennük, miért lenne ez máshogy otthon?
2015. ápr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Szóval akkor örüljek neki, hogy amíg nem vagyok itthon, átpakolja az egész szekrényt, "mi máshogy hajtogatjuk és rendszerezzük a pólókat, fehérneműket, zoknikat" címszóval, és hogy a megágyazott ágyat is átrendezi, csak mert nem 4be van hajtva rajta a paplan hanem 2be, és hogy előző nap annak ellenére hogy port töröltem és felporszívóztam, ő megcsinálja utánam még egyszer. Ja és az is az én hibám hogy amit adunk párommal havonta pénzt mindenre elkölti /új telefonok, utazgatás, stb./ csak kajára nem, de ha meg veszünk valamit akkor meg van sértődve. Persze persze tudom, költözzünk el :D ne aggódjatok, idén az is meglesz, csak még nem találtunk megfelelő albérletet, ahova vihetünk háziállatot is.
2015. ápr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem pontokert jatszom:))
2015. ápr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Kedves 5-ös, engem is lepontoztak, most én mondhatnám, hogy a kedves anyósokba, anyósjelöltekbe nincs semmi kompromisszum készség... :)
2015. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

Mi 8 évig laktunk az anyósomnál. oda szülte, 2 gyereket, de minden problémát kulturáltan megbeszéltünk. Sokszor megfogadtam a tanácsát, de volt, amikor nem.

A mai fiatalasszonyok közül sok még a párjával sem képes "megférni", az anyóst pedig már eleve utálja, és nem is akar alkalmazkodni hozzá. Ő ugyanis okosabb nála.

2015. ápr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%
Ja, ez igy megy, "iden koltozunk", de allatokat nem vihetunk akarhova, penzunk (meg) nincs, dolgozni nem akarunk/nem tudunk, stb.
2015. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!