Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy a szülőknek nem kötelessége eltartani a huszonéves gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Volt nemrégiben egy kérdés, ahol egy fiú/lány(?) írt arról, hogy jelenleg nincs munkája, tanul, és mindemellett le kell adnia havonta X összeget otthonra és mindemellett mindent magának megvennie. Gondoltam, ez azért mégse normális...


Erre olyan válaszokat is olvasok, hogy "senkit nem érdekel, hogy nincs munkád" meg "örülj, hogy egyáltalán otthon lakhatsz" és "nehogy már egy huszonéves a szülő tartson el".

Komolyan kiégtem két perc alatt. Kérdem én, mi az, hogy örüljön mert a szülei megengedik, hogy otthon lakjon?


Én úgy gondolom, amikor egy értelmes, érett felnőtt ember gyereket vállal, akkor azzal is tisztában van, hogy nem 18 éves koráig tart majd a felelőssége, hanem élete végéig. De legalább addig, ameddig a gyereknek nem sikerül kialakítani egy önálló életet - ami manapság, mint tudjuk, kifejezetten nehéz dolog. Nem a szerencsétlen gyerek kérte azt, hogy szülessen az egymillió munkanélküli országába és ne legyenek lehetőségei.


Már azzal se értek egyet, hogy pénzt kérnek a tanuló gyerektől, amiért otthon lakhat (hiszen mondom, ezt ők akarták és vállalták), de főleg nem úgy, hogy még munkája sincs és tanul. Soha az életben nem fog tudni így előre jutni, mert mire befejez az iskolát, milliós tartozása lesz - ez miért jó a szülőknek?


Mielőtt bárki belekötne, itt nem a tökét lógató, képzetlen és hülye huszonévesekről beszélek, hanem azokról, akik a kérdezőhöz hasonlóan próbálnának előre jutni. Vagy a szerencsétlen gyerek, ha 18-20 évesen egy kb. semmit nem érő OKJ-val nem talál munkát, akkor menjen el prostinak a pénzért vagy legyen öngyilkos?


2013. dec. 7. 15:37
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
27%
Nezd, azert azzal tisztaban lehetnel, hogy a penz nem hull az egbol es a gyerek mar nem gyereke, hanem felnott. Keressen munkat es ha nem tetszik neki ami otthon van, menjen alberletbe. Havi 15.000 forintbol nem tudom hol tudna megelni.
2013. dec. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, a kérdező leírta azt, hogy kb egy éve (lehet fél, mot nem nézem vissza) nem talál munkát. NEM TALÁL, ahogy még többszázezer ember ebben az országban, ez már valószínűleg nem a ő hibája.
2013. dec. 7. 15:43
 3/60 anonim ***** válasza:
88%
Nem gyereke mert felnőtt?te beteg vagy.ha nem talál munkát haljon éhen vagy legyen öngyilkos?Igaza van a kérdezőnek.Amig nekem van a gyerekeimnek is lesz.Soha nem dobnám utcára.A család azért család együtt legyen jóban rosszban.
2013. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
20%
Nem gyerek. Szerinted az? 20 eves. Az marhara nem gyerek, hanem felnott.
2013. dec. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
23%

"es a gyerek mar nem gyereke, hanem felnott."

Helyesen "es a gyerek mar nem gyerek, hanem felnott" Elirtam.

2013. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

És attól, hogy elmúlt 18 éves, majd automatikusan munka meg pénz hullik az ölébe? Vagy ilyen alapon, ha egy felnőtt ember elveszti a munkáját, fizessen a házastársának azért, amiért eltartja, míg nem talál új állást?


Szerintem nem egy olyan országban élünk, ahol érvként lehet felhozni azt, hogy felnőtt ember, hiszen ettől még nem lesz munkája.

2013. dec. 7. 15:50
 7/60 anonim ***** válasza:
49%
Az egyik gyerek azért rinyál, hogy már 18 évesen mehessen otthonról, a másik, akinek meg jó dolga van ( és 20 évesen még semmit sem végzett el), az a szülei kötelességének érzi, hogy tartsák csak el. Érdekes világ. De mi van akkor, ha a gyereknek sincs munkája, meg a szülőket is kitették. Akkor együtt halnak éhen, vagy mennek a nagyszülőkhöz, ingyentartásra?
2013. dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk ez én is észrevettem itt. Ha a gyerek nem dolgozik micsoda szemét de ha még a párját is odaköltözteti és gyereket is a nagyszülők számlájára szüli az nem baj, az régen is így volt.

Beteg egy világban élünk.

2013. dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
42%
Nem, kerdezo. De az altalad irt esetben a kerdezo levelezo tagozatos egyetemista. Siman halaszthat es belekezdhet a barmit barmennyiert munkakeresesbe.
2013. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
83%
Én most kezdtem dolgozni (csak félállás), de nem kell adnom. Azt mondták költsem magamra, rakjam félre, azt kezdek vele amit akarok.
2013. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!