Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagy kérés a részünkről,...

Túl nagy kérés a részünkről, hogy a kutyát addig zárják ki a szobából míg ott vagyunk?

Figyelt kérdés

Bátyámékkal nagyon jó a kapcsolatunk. Pár hónapja vettek egy bullterrier kutyát. Nekem semmi bajom nincsen az állatokkal, de kifejezetten nem is rajongok értük valószínűleg abból adódik, hogy allergiás vagyok a kutya szőrre.

Természetesen mindenki maga dönti el, hogy a kutya a lakásban legyen vagy sem.

A probléma az, hogy mivel áldott állapotba kerültem így az allergia gyógyszer kilőve. Szépen megkértem ha néha átjövünk akkor legyen szíves addig a kutyát kizárni a szobából, nem is bízok meg benne 100%osan (mármint a kutyába). De a látogatások számát próbálom én is lecsökkenteni, inkább ők jöjjenek hozzánk mert nem akarok emiatt problémát.

A bátyámmal semmi gond nem volt, csak a barátnője kiakadt, hogy ő ezért nem fogja a kutyáját kizárni mert én itt vagyok.

Most én érzem magam rosszul, hogy túl nagy volt ez a kérés a részemről és inkább nem is megyek többet hozzájuk.


2015. ápr. 2. 13:27
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
90%
ha kizárja attól még a levegőben ott van, ha a kutya ált. a lakásban van. találkozzatok akkor nálatok vagy nyilvános helyen
2015. ápr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
70%
hát, őszintén én se nagyon szeretem bezárni a kutyát, de ezért nem is hívok olyan vendéget, aki nem szereti(pl tesómék). Megyünk mi hozzájuk és kész.
2015. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
63%
Azért nem hiszem, hogy abban a fél-1 órában olyan szinten kijönne az allergiád a kutya miatt.. Na meg gondolom ha így lenne, akkor kérdés/kérés nélkül is kizárnák a kutyát minden hiszti nélkül. Nekem is van egy barátnőm aki allergiás a kutya/macska szőrre, de hozzánk is át szokott jönni 1-1 órára és semmi baja nincsen. Annyi, hogy nem simogatja, fogdozza stb. De ha ebből feszültség van nálatok, akkor hívd át te őket, és mindenki megnyugszik. A barátnő sem hisztizik, neked sem kell aggódnod a kutya miatt.
2015. ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
92%

Tökmindegy ki van e zárva a kutya,ha te allergiás vagy a kutyaszőrre akkor menjenek a bátyádék hozzátok ,és ne fordítva,mivel az egész lakás allergén számodra.


Innentől kezdve nincs is értelme megsértődnie senkinek és teljesen tárgytalan a többi . Én egyébként arra gondolok még ,hogy milyen stílusban kérted meg őket ? Mert sokan amikor terhesek (ne vedd magadra) hajlamosak azt képzelni,hogy a világ megfog állni miattuk . Mondomezt úgy,hogy nekem is van 3 gyerekem,és kutyám is .

2015. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
58%
Nos, ha a kutya szőrre vagy allergiás, akkor hiába zárja ki a kutyát, a szőre ott marad. Mellesleg terhesség alatt is lehet allergia gyógyszert szedni. Meglepő lesz nyilván számodra, de attól hogy terhes vagy, nem forog körülötted a világ, hiába is szeretnéd. Tehát Tehát keresed nem jogos
2015. ápr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem 10 perc alatt kijön az allergia, rögtön folyik az orrom, piros foltok jönnek ki rajtam. Tehát elég drasztikus.

Alap járaton a kutya kint szokott lenni, de nincs neki megtiltva a lakás.

Nem gondoltam, hogy ekkor bombát robbantok ki ezzel, hogy meg mertem kérni, hogy néha napján mikor úgy adódik hogy átjövünk vagy itt jön össze a család.

Igen ez a megoldás marad, hogy majd ők jönnek. Vagyis a bátyám mert a leányzót ezzel vérig sértettem.

2015. ápr. 2. 13:39
 7/57 anonim ***** válasza:
54%
Át se mennék hozzájuk többször, ha ilyen paraszt a tesód barátnője. xd
2015. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

Normális hangnemben szépen megkértem, hogy mikor ide jövünk lehet-e róla szó hogy a kutyust nem engedik be addig a lakásba és kint marad az udvaron.

Inkább békés típus vagyok.

Összevetve tartok a kutyáktól, nem igazán szeretem ha a közelemben vannak, de különösebb bajom nincs velük.

És a bátyámnak se volt ezzel problémája hiszen ismer.

2015. ápr. 2. 13:42
 9/57 A kérdező kommentje:
Kedves 9# ne hasonlítsunk már össze egy állatot egy gyermekkel.
2015. ápr. 2. 13:43
 10/57 anonim ***** válasza:
30%
Tehát ha majd ő megker, hogy ne engedd már be a szobába a gyereket, mert fél tőle, inkább legyen addig az udvaron, az ok.
2015. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!