Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ekkora szégyen férfiként...

Ekkora szégyen férfiként 100-110 ezer nettót keresni, ha a feleség/nő a dupláját keresi?

Figyelt kérdés
Már több ilyen kérdést olvastam,ahol a kérdésben kiderült,hogy a férfi kevesebbet keres mint a nő,pl a férfi keres 100 ezret,a nő 200 ezret,az már ciki kategória,és a férfi kb egy luzernak számit?Akkor én is egy luzer vagyok,ha a feleségem 230 ezer nettot keres én pedig 110 ezer ft-ot?Már kezdem magam ez miatt rosszul érezni.
2015. ápr. 2. 15:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%

Ha téged ennyire foglakoztat, hogy a GYK-s válaszolók mit gondolnak, akkor tényleg lúzer vagy.

Nem pedig a fizetésed miatt. Normális ffi örül, ha a felesége jól keres, aztán le van tudva.

2015. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az a normális,ha ez nem téma egy kapcsolatban..

x pénzünk van összesen. Ha több lesz örülünk,teljesen mindegy ki kereste meg a többletet..

2015. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
Én nőként három és félszer annyit keresek, mint a párom. Ez egyedül abban okoz gondot, hogy a kaját és rezsit kipótolva, saját magamra szinte semmi pénzem nem jut (közös kasszán vagyunk).
2015. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%
Ha téged az irritál, vagy keress egyjövedelmezőbb állást, vagy egy pszichológust.
2015. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
50%
Engem is irritálna, de engem mindig irritál, ha valakinek több van, nemtől függetlenül. De ez is olyan, mint a papucsozás, ha valaki besegít a feleségének, az papucs. Hagy ezeket a véleményeket.
2015. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy régi beidegződés maradványa. Régen szinte 99%-ban a pasik kerestek jobban, a férfi "hordta a nadrágot" és ő volt a családfenntartó. Manapság ez nem így van már, ahogyan sok más is változott. De maradtak ilyen becsontosodott baromságok, hogy ciki, ha a pasi keres kevesebbet.

Én a közös kasszában hiszek, és abban, hogy a házassági szövetségben nincsenek ilyen problémák. Addig amíg egy közös értékrend és megegyezés szerint megy a költekezés, szerintem mindegy, hogy ki mennyit tesz bele.

2015. ápr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
71%
Nem a nemed miatt kevés ez, hanem mert az átlagnettó alatt van jóval. Én nőként sem akarnék ilyen keveset keresni.
2015. ápr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
74%

Nem a te szégyened, és nem a keveset keresők szégyene ez, hanem kedves országvezetőinké, akik meg a sokszorosát teszik zsebre, és nekik ezek, amikből mások próbálnak evickélni, zsebpénz.

Amúgy meg szakmája válogatja, mennyit lehet keresni. Egyébként ismertem egy párt, ahol pont azért volt a férfi gyesen, mikor gyerek lett, mert a nő keresett többet, és nagyobb kiesés lett volna.

2015. ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
60%
15:28 - nagyon sokan keresnek az átlag nettó alatt (még ennél kevesebbet is), ha többet mersz kérni, megmutatják az ajtót, és kezdhetsz mindent előlről, a munkanélküliség meg nagyon idegőrlő
2015. ápr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
14%
Ez nem rád nézve, hanem a társadalomra és az aktuális kormányra nézve szégyen. Jelenleg ugyanis a munkáltatók a "női erényeket" részesítik előnyben: az alkalmazkodóképességet, az alázatosságot, a mindenbe belenyugvást, a tapintatosságot, a kizsákmányolhatóságot, és ezek bizony nem a férfiakra jellemzők. Az eltérő keresetek nem okoznak nagyobb gondot egy kiegyensúlyozott kapcsolatban, legfeljebb bizonyos lelki feszültségeket gerjesztenek, amik aztán hajlamosak a párkapcsolat megromlásához vezetni.
2015. ápr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!