Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg jobb érzés a saját...

Tényleg jobb érzés a saját kereseted költeni, mint a szüleidét, párodét?

Figyelt kérdés

1 hét múlva érkezik az első fizetésem, amiből sajnos csak 20 ezret tarthatok meg magamnak a többi a rezsi meg kaja.

Amíg a szüleim vagy a párom tartottak el, nem szívesen vásároltam magamnak.

Mennyivel másabb érzés saját keresetet költeni?


(145 ezer a kezdőfizum, de később elérheti a 200-at is)


2015. ápr. 3. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt mondanám, akkor tanultam meg igazán a pénz értékét-értéktelenségét, amikor magam dolgoztam meg érte.
2015. ápr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolut jobb érzés a saját pénzedet költeni.
2015. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban szeretem a saját pénzem költeni :D
2015. ápr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem tartozol felelősségel, hálával senkinek érte. Ha megveszel valamit , akkor nem fogják mondani, hogy miért szórtad el rá a pénzed.(mondhatják de nincs közük hozzá) Mostantól tényleg a te dolgod,hogy mire költöd el. Szerintem kezdetben tedd félre ezt, hogy ha később megszűnne a munkád, vagy lenne váratlan kiadás akkor ott legyen.

De tényleg jó ha nem vagy ráutalva másokra

2015. ápr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Engem az erdekel hol lehet ennyit keresni :O masfel eve dolgozom minimalberert, 79000 Ft..

Amugy igy a rad eso resz 125000? Nem sok az egy kicsit?

2015. ápr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Sok helyen lehet ennyit keresni, meg ennél sokkal többet is. Persze nem 8 általánossal, érettségivel vagy wcpapírral egyenértékű diplomával...


Amúgy én semmi különbséget nem éreztem. Ugyan azokat a dolgokat vettem, kb ugyan ott vásároltam ahol előtte, anyám ugyan úgy leszólta a hobbimat. Sőt maradtam ugyan abban az albérletben ahol egyetem alatt, csak már én fizettem.

2015. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Jobb, de nem olyan értelemben, ahogy gondolod.

Amíg a szüleim tartottak el, más volt, hiszen tudtam, hogy azt a pénzt költöm, amiért ők dolgoztam meg.

Saját keresetből meg nem érzem magam rosszul, ha olyasmit veszek, ami nem feltétlenül szükséges, de tetszik (egy fülbevaló, vagy ilyesmi)

2015. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
A legjobb érzés az adófizetők pénzét elkölteni.
2015. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bármilyen pénzt jó érzés költeni. A sajátommal nem vigyázok annyira, amikor a szüleimtől kaptam, megbecsültem, spóroltam.
2015. ápr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. A lényeg, hogy haszontalannak ne érezd magad. Lehet, hogy pont te dolgozol többet, mégis kevesebbet keresel, így a szülők, vagy a párod pénzéből költötök többet, az is lehet, hogy éppen nem dolgozol munkahelyen, de részt vállalsz mondjuk a családi gazdaságból, vagy termelsz valamit, vagy állatokat tartasz, tehát hogy azért érezd, hogy te is teszel valami hasznosat a családért, ha nem is közvetlenül egy konkrét munkahelyen. Legalábbis nekem ez fontos.
2015. ápr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!