Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki legyen a keresztszülő?...

Ki legyen a keresztszülő? Bonyolult családi kapcsolatok.

Figyelt kérdés

... illetve a helyzet nehéz. A feleségem húga (19) jelezte, hogy Ő akar az lenni. Ígéretet nem tettünk neki de mondtuk hogy "lehet" de ez még messze van. Közben a baba megszületett és a feleségem nővére (akiről nem gondoltam) nagyon jól kijön a babával, eteti ha kell, tisztába rakja, dajkálja, játszik vele, míg a húga még csak szeretgetni de nem igazán tud mit kezdeni a babával... A nővér korábban (egyéb okokból) szóba sem került, de most, hogy látjuk mennyire szereti a kicsit, alkalmasnak látszik.


Ami részemrol aggájos hogy egyiknek sincs férje vagy legalább vőlegénye. Az én elképzelésem az volt hogy egy PÁR legyen a keresztszülő. Akik már hivatalosan is egy párt alkotnak. Unokatesómék vagy a feleségem unokatesói (de ők nem vallásosak így lehet el sem vállalnák?)


Nehezíti a helyzetet hogy a Húgnak korábban mondtuk hogy lehet róla szó hogy Ő lesz, és ha most felkérnénk a nővérét abból hatalmas sértődés lenne (hiába a baba érdeke most az lenne hogy olyan keriszülő legyen aki tud vele mit kezdeni ha velünk bármi történik) ami viszont (szerintem) gyerekes dolog. Hisz a nővér idősebb is, felelőségteljesebb is, racionálisabb választás is. De ha Ő lenne akkor abból hiszti lenne a húg által (picit joggal).


Akkor egyik se legyen, legyen egy 3.? Unokatesók közül? De velük meg évente 4x 5x találkozunk.... (egyelőre)...


Nehéz ügy. Szerintetek?



2015. ápr. 7. 06:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a feleséged húgát kellene felkérni, mert neki megígértétek, legalább is ezt érthette ki a korábbi válaszotokból.


A feleséged növére meg a következö gyereknek lehetne keresztanyja, de ha eddig nem jöhetett szóba, és neki nem ígértetek semmit, akkor nem ´sertödhet meg, ha van egy kis esze is.


Egy olyan rokont semmi esetre sem kérnék fel, akivel nem is találkoztok jóformán. (Ez késöbb még ikább így lenne)

2015. ápr. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%

1. mivel a nővér ideálisabb, legyen ő - a keresztszülőség ugyanis arról szól

2. ha a hugi ezen megsértődik, akkor gyönyörűen bizonyítja, hogy NEM alkalmas erre a feladatra, mert éretlen

3. és nem muszáj párnak lennie, lehet pl az idősebb sógornőd, meg valami hozzátok közel álló vallásos ffi

4. aki pogány, kereszteletlen, az nem lehet

2015. ápr. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

Most biztosan sokan lepontoznak, de én sose értettem, hogy testvért miért jó keresztszülőségre felkérni, hisz ő úgyis nagybácsi/nagynéni. Szerintem ma már nem arról szól a keresztszülőség, mint régen, hogy ha valami baj történik, akkor automatikusan ők lesznek a gyámok.

Majd lesz az, aki, pl. a párod nővére, emellett pedig a keresztszülők majd támogatják őt, ahogy tudják/ akarják.

Másrészt meg ez a szülők döntése, hogy kit szeretnének keresztszülőnek, amit tiszteletben kell tartani. Ha a párod húga ezrn megsértődik, az igenis hiszti.

2015. ápr. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

nem biztos,hogy attól alkalmasabb a nővér,mert eteti,tisztába rakja

nyilván előny,de attól a húg is szeretheti annyira,csak ő még fiatal

19 évesen én sem tudtam mit kezdeni egy kisbabával

az,hogy nincs férj vagy vőlegény nem számít.Tesóm a fiam keresztanyja,közben elvált

ő ugyanúgy megvan a fiamnak,de nincs férje.nem számít

2015. ápr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
A 19 èves hugica legyen a keresztanya! Attol hogy a nővèrke jobban tud bánni a babával,mèg nem jelenti azt hogy neki kell lennie...mert nem mindig kellesz pelenkázni a babát,pár èv mulva nagyobb/nagy lessz ès akkor jobban kifog jönni a hugival,már csak azèrt is mert nincs köztük annyi korkülönbsèg,ès egy hullámhosszon lesznek..! Szóval:A 19 ÈVES LEGYEN!!
2015. ápr. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

3-as na pont ezt mondom Én is. A keresztszülővel egy újabb rokont is kaphatunk. Lehet egy barát is, pont ezt mondtam évekig, hogy ne tesó vagy ilyesmi legyen. Felpontoztalak.


Nem is azért tartom alkalmasabbnak a novert mert tisztabateszi. Hanem, hogy nem csak a "kellemes" részét csinálja szívesen és valahogy nagyon jól érzi a baba magát nála... van köztük valami kapocs... Míg a húggal ezt nem érzem.

2015. ápr. 7. 08:37
 7/22 anonim ***** válasza:
57%

Nálaunk is voltak körök ebből, anyósomék szajkózták, hogy a sógornőm lesz a keresztanyja a lányunknak, mondjuk itt nem az volt a nagyobb gond, hogy havonta más barátja van (egyébként 28 éves) hanem az, hogy egy kutyát nem bíznánk rá nyugodt szívvel, nem hogy egy gyereket. Felelősség-érzete 0, pedig voltak tervei, hogy hova és mikortól viszi majd el, mint keresztanya.. lett is sértődés. Anyósomék jöttek azzal, hogy ÉN nem akarom hogy az legyen, holott a férjem hozta fel elsőként, hogy a húga NEM lehet keresztanya. Végül férjem jött a tipikus kifogással, hogy párnak kell lennie, és sógornőmnél minden hónapban változik a dolog, mire megszokná a lányunk az egyiket, jönne a másik. Vagyis inkább így mondom: ideje nem lenne megszokni az egyik keresztapa jelöltet, és jönne a következő :)

Nem volt keresztelő aztán, mert aki lett volna a keresztapa, sajnos elveszítettük.


Mindenképpen vita lesz belőle, de az legyen a keresztszülő, akit a legjobbnak láttok.

2015. ápr. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
Azt tudjátok hogy több keresztszülő is felkérhető? LEhet mindkettő és akkor nem lesz sértődés..
2015. ápr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Bocs az offért, de feltétlenül akartok keresztelni? Mi végül lemondtunk erről, mert még alkalmas jelölt sem volt, ugyanis nagyon pici a család. Igaz, mi meg vagyunk keresztelve, de nem gyakoroljuk a vallást, még templomi esküvőnk sem volt. Végül eldöntöttük, hogy "pogány" marad a gyerek, aztán majd eldönti, melyik felekezethez akar tartozni (már ha akar) ha érdekelni fogja ez a dolog.

Én képmutatásnak vélem ezt az egész keresztelő dolgot, HA UTÁNA SOHA TÖBBET NEM FORDUL MEG A CSALÁD A TEMPLOMBAN!

2015. ápr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

keresztszulo feladata nem a pelenkazas vagy azxz ajandekok vasarlasa.

A keresztszulo feladata gyermek kereszteny hitben valo nevelese tamogatasa.

Aki nem gyakorolja a hitet hogyan tudja a gyermeket keresztenynek nevelni?

Szerintem ne kereszteljetek ha ti sem vagytok aktiv templomlatogatok es nem gyakoroljatok a hitet.

Mert egy nem hivo par gyermeket keresztelni ures dolog es teljessen felesleges.

2015. ápr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!