Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyermekes, elvált (egyedülá...

Kisgyermekes, elvált (egyedülálló) anyukák! Hogy jut időtök ismerkedni, randizni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 13. 15:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
53%
Ha kívánod, megírom privátban, hogy miért nem kapsz választ:-)
2015. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Írd
2015. ápr. 13. 15:58
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Net,Tinder...


32/N

2015. ápr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Sehogy.

Valóban egyedülálló vagyok, nagyszülők már nem élnek, a volt férjem külföldön él és dolgozik.


Egyelőre ilyen időbeosztás mellett nem is tudom elképzelni, hogy másnak hogy van rá ideje.

Csak úgy tudom elképzelni, ha a randik idejére a kicsit lepasszolja valahová.

Nekem erre nincs lehetőségem, de bevallom őszintén nem is tudnám megtenni. Egyelőre nem érzek arra motivációt, hogy bébiszittert fizessek azért, hogy találkozgassak. Már nem huszonéves vagyok. A bulizásból kinőttem és nincs rá igényem, motivációm.


Nem azt mondom, hogy ez a jó vagy ez a normális, egyszerűen csak ilyen a helyzetem.


Nem tudom, hogy más hogy csinálja, de én örülök annak, hogy egy napi 8 órás felelősségteljes munka mellett van időm

- logisztikázni a gyermekemet oviba (mellette ugye mindig bent az irodában is topon lenni, hogy ne maradjak el semmivel, ha bármikor beteg lenne, kincsként vigyázni minden szabadságnapra, mert kevés van belőle és mindent meg kell oldani, az anyáknapját, a karatebemutatót, az évzárót, a nyári bezárást, az éves szűrővizsgálatokat, szülinapozásokat stb.)

- délután még lefekvés előtt abban a pár órában tartalmasan is foglalkozni vele (estimese, társasjáték vagy levegőn lenni vagy megbeszélni a napi történéseket, vagy az ő is szociális életét is élni a kis barátokkal stb.)

- hét közben is rendben tartani a háztartást, hogy ne hétvégén szakadjon rám az egész és normális, egészséges vacsora is kerüljön az asztalra (nálunk nem minden este szendvics a vacsora), ehhez akkor a friss hozzávalókat (zöldség-gyümölcs stb.) is beszerezni. Igenis van egy igényszintem az otthonunkkal, ruházatunkkal, külsőnkkel kapcsolatban, amik nem maguktól teremtődnek meg és bizony van időigénye a vasalásnak vagy a csurig homokos cipők tiszításának is- mint minden családban, csak rám egyedül jut.

- hetente legalább 2* mozogni, mert az egészséges élet része kell, hogy legyen- már ezt is művészet megszervezni, hogy legyen a konditeremben játszóház, ha megyek pl.

- hétvégén tartalmas programot szervezni legalább egyik nap délelőtt (pl. egy bábszínház vagy akár egy kis kirándulás, biciklizés, MÜPA stb.)

- igényem van arra, hogy néha pihenhessek én is, bár ezt inkább a késő esti órákban, a kicsi lefektetése után tudom megtenni, ha egy könyvet fogok a kezembe (amibe általába belealszok)

- szeretek alkalomadtán a szakmámba vágó dolgokat is olvasni, nézni, igényem lenne a nyelvtudásom életben tatására, sőt gyarapítására is


A fentiek miatt nekem nincs napi x órám sem csetelni, sem társkeresőzni. Nem járok bulizni, kocsmázni, pubozni, "bandázni"- így nem tudom, hol ismerkedhetnék.


Tényleg kíváncsi vagyok, hogy a hozzám hasonló 30+ rendezett körülmények között élő nők, anyák látnak-e valami alternatívát, egyáltalán van-e igényük erre.

2015. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

...előző vagyok, most látom, hogy net, tinder.

Hát itt a munkahelyi környezetemben is a 28-35 közötti szingli nők teljesen be vannak ettől a keresőtől zsongva, de ahogy látom ez gyakorlatilag szexpartnerkereső, napi randikkal, ilyen rapidrandi stílusban.

Nekem ez nem jön be, ráadásul tényleg vicces vagy éppen elkeserítő sztorikat mesélnek a "p..civadász" 30-asokról, miközben egy-egy face fénykép alapján kell jobbra vagy balra dobni mások képeit.

:)

2015. ápr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
hát jó, de a kérdezőnek nyilván lenne igénye erre.
2015. ápr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sportolni és bábszínházba nem járunk.

A vasárnapokat a kicsi az apjával tölti. Az félig-meddig nekem szabadnap. De általában csak délig.

De munka+házimunka+főzés+gyermekel játszás, foglalkozás+magammal törődés+az elmaradshatatlan olvasgatós esték+család többi tagjával való kapcsolatfenntartás+néha-néha barátokkal találkozás mellett el sem tudom képzelni mikor tudnék új párkapcsolatot kialakítani. Még a randik csak-csak megoldhatók lennének. De addig el is kell jutni. Oviból hazafelé nem nagyon lehet ismerkedni. Mikor kellene? Erre vagyok kiváncsi - más hogy csinálja?

2015. ápr. 13. 16:41
 8/12 A kérdező kommentje:

*gyermekkel

*elmaradhatatlan

2015. ápr. 13. 17:09
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
érdemes szülők segítségét kérni vagy bébiszitter, ha megengedheteted magadnak.
2015. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

hat en nem vagyok benne a dolgokba, de 4-es azert durvan leirta. sok teendo van tenyleg, de azert megis arra van idonk amire szakitunk..

ha valakinel a gyerek nem az elso hanem a legeslegeslegesleges-elso akkor bizony o hatterbe fog szorulni.

es kerdezem en, miert legyen rendbe annyira az oltozek? a haztartas? miert jarsz edzeni? nem picit azert hogyha megis jonne a jovendobeli szembe akor neki nezzel ki jol? mert ha emiatt teszed akkor ezen kene idot sporolni. inkabb legyen koszos a labos.


mert 28-30evesen egyfele embereket lehet talalni parnak, de 33-35evesen mar masokat. az idot nem lehet visszaforgatni. a gyereknek meg kell adni mindent, de nem a sajat rovasodra, es talan a legfontosabb amit adhatunk neki az a jo pelda a boldog eletre:)

2015. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!