Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlhisztizem vagy jogosan...

Túlhisztizem vagy jogosan esik rosszul párom viselkedése?

Figyelt kérdés

Még a héten megbeszéltük, hogy vasárnap elmegyünk kirándulni. (júniusig ez az egyetlen nap, amikor mindketten ráérünk)

Én közben lebetegedtem, de mondtam páromnak, hogy az sem érdekel, ha lázas vagyok, csak mozduljunk ki, mert nagy szüksége van a kapcsolatunknak egy kis változásra, beszélgetésre.

Tegnap ő elment bulizni és reggel 6-kor ért haza ittasan. Még mindig alszik, de ha felébred sem tudunk sehova menni, mert másnapos lesz és olyankor rosszabb, mint egy hisztis kislány.

Nem kértem, hogy maradjon mellettem, ápoljon (pedig nagyon jól esett volna), csak gondoltam magától értetődő, hogy jó volna időben és egyben hazaérni, hogy ezt a mai napot ki tudjuk használni. Tudom, nem gondolatolvasó, de akkor is.

Ti mit reagálnátok erre? Vagy hogyan viszonyul hozzátok a párotok ha betegek vagytok?


2015. ápr. 19. 11:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem vagyunk betegek sem igazán megyünk el egymás nélkül bulizni.

Ha pedig beteg valamelyikünk azért ott vagyunk a másik mellett.

2015. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 mtke ***** válasza:
61%
Az én párom "kinyalja a fenekemet" ha beteg vagyok! Főz takarít azt sem engedi, hogy felkeljek! Imádom
2015. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Az egészben egy nagyon komoly gond van: "Tegnap ő elment bulizni és reggel 6-kor ért haza ittasan."


Ha a párom ittasan jönne haza (föként úgy, hogy ez nem valami különleges dolog, mert elöre tudod, milyen lesz ma, azaz teljesen megszokott, hogy részegen kerül haza egy-egy buli után), akkor nem érdemes velemaradni, mert egy részeges ember csak tönkretesz téged is meg az esetleges gyerekeket is.


Ha helyedben összecsomagolnám a cuccait és elküldeném.

2015. ápr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

alaphangon ha beteg vagy, nem kirándulni kell menni, hanem pihenni, hiába ez a zegyetlen szabadnapotok.

Másrészről a párod nem kcisit volt önző, hogy pont tegnap kellett így szétcsapnia magát, inkább ez az, ami probléma...

2015. ápr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Határeset. Nem minden ember ugyanolyan és nem tudjuk mennyire vagy beteg, szerintem egy kis nátha miatt nem szükséges körülugrálni a másikat. Külön bulizás, megint egy olyan téma, hogy van akinek belefér, van akinek nem. Én amiatt haragudnék, hogy a közös programotokat nem veszi figyelembe, ugyanakkor, rossz az idő és beteg vagy, ne menjetek kirándulni szerintem.
2015. ápr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem jogosan esett rosszul. Szerintem az nem várható el a másiktól, hogy ő is maradjon otthon és ne menjen el bulizni vagy akárhova mert a másik nem tud vagy nincs kedve. Tehát szerintem azzal semmi baj nincs, ha egyedül megy szórakozni. Nyilván, ha beteg vagy akkor illő lenne segíteni, de azért nem kell 0-24 ott ülni az ágy végében. Szerintem ez nagyon csúnya dolog volt tőle, hogy volt egy előre betervezett programotok, még ha konkrétan nem is jelentettétek ki, hogy mikor mit csináltok, de azért beszéltetek róla. Szerintem ehhez azért tartania kellett volna magát. Ez nekem is rosszul esett volna. Most már sok mindent nem tudsz csinálni. Ha felébredt mond el neki, hogy ez bánt téged és haragszol rá és beszéljétek meg a dolgokat.
2015. ápr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Évente kétszer-háromszor megyünk ki bulizni és olyankor néha kicsit többet iszik. Most is szülinapra ment, szóval nem az a kocsmába járós, itthon ivós típus, csak tudom, hogy másnaposan árnyéka önmagának. Nem lenne ezzel semmi gond, ha nem egy tervezett kirándulást kellene elnapolni miatta.


+ ha nem kérem, akkor nem várhatom el tőle, hogy tudja: jól esne, ha egy kicsit ápolna, de akkor is...az tuti, hogy ma nem vagyok hajlandó hallgatni a fejfájásáról szóló nyávogást.

2015. ápr. 19. 11:43
 8/19 A kérdező kommentje:

5-ös nálunk süt a nap. :)


Arcüreg és mandulagyulladásom van, szerda óta húzom,de kaptam gyógyszereket. A munkahelyről nem maradhatok ki úgyhogy mindegy, hogy ezen az egy szabadnapomon fekszem vagy sétálok, hisz holnap már úgyis újra dolgozok.


Nekem is az esik a legrosszabbul, hogy magasról tojt a terveinkre. Nem is azzal van bajom, hogy elment bulizni, hanem, hogy nem tudott rendesen és időben hazaérni.

2015. ápr. 19. 11:50
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is kiakadnék, ha ennyire sz*rik rám. :/
2015. ápr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is rosszul esne, hogyha megbeszélünk valamit, és az nem úgy van. Az még engem nem is zavarna hogy bulizott, de pont akkor kell kanbulit csinálni, amikor mennénk kirándulni? Mert én is tartom magam a megbeszélt programokhoz, akkor elvárom én is, hogy legyek annyira fontos, hogy ne fújjuk le mert ő éppen másnapos. Tiszteljük már annyira egymást, és a kapcsolatunkat hogy nem b.sszuk el a közös progikat.
2015. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!