Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Páromat és engem nagyon zavar...

Páromat és engem nagyon zavar a testvérének és a párjának a gyerekes viselkedése. Mivel bírhatnánk jobb viselkedésre őket?

Figyelt kérdés

Párom, testvére és a szüleik laknak egy lakásban. Én elég sokszor náluk vagyok, lassan 3 éve leszünk együtt a párommal, ami azt jelenti, hogy heti 4-5 napot vagyok náluk (de ez csak mostanság alakult így ki).

A probléma az, hogy a párom testvére nemrég felhozta az újdonsült barátját (20 és 21 évesek) és hát eléggé gyerekesen viselkednek. Gondolok itt visítozásra, rohangálásra stb, mindezt akár este 11-kor (hetente jön a barátja 1-2x át). Mikor szólunk, kapunk egy egyszerű választ, hogy oké. Sajnos látom az anyós fején, hogy ebből még balhé lesz, hiszen ő alapból engem is nehezen fogadott el, hogy ott vagyok, és "zavarom" őket, pedig én csöndes és tisztelettudó vagyok 100%-ban.


Szeretnénk ezt megelőzni a párommal, így gondolkodtunk, hogy le kéne ülni velük elbeszélgetni.


Mi mindig csöndben vagyunk, elvonulunk, tiszteletben tartjuk a másikat ha pl. pihenni szeretne, ezért elvárjuk ezt a testvérééktől is.


Bármilyen tippet, ötletet meghallgatnánk, hogy mit tehetnénk, amivel normális viselkedésre bírnánk őket.



2015. márc. 27. 17:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Mindenféle rosszindulat nélkül javaslom, hogy te maradj ki ebből. A párod és az anyja szóljanak a testvérnek, hogy ez így nem megoldás. Elég rosszul jöhetsz ki belőle, ha ebben te is részt veszel, hiszen hiába vagytok együtt 3 éve, hiába laksz ott kvázi (mert azért 4-5 nap egy héten elég sok idő), elvilekben akkor sincs semmi jogod beleszólni abba, hogy ő mit csinál otthon, kit visz fel és hogyan viselkednek. Szóval én azt javaslom, hogy a párod beszéljen az anyjával, nyilvánvalóan ez őt is zavarja, és ketten próbáljanak valamilyen kompromisszumot kötni a testvérrel.
2015. márc. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%

1. korben megprobaltok veluk beszelni, privatban, a szulok nelkul, de azert ne nagyon tunjetek anyaskodonak vagy oregesnek, mert akkor nagyon hiteltelenek lesztek

2. kor : ha nem fogjak fel, akkor menjenek a srachoz zajongani.

2015. márc. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt mondom amit az első. Te maradj ki belőle, végül is te sem a saját otthonodban vagy. A testvérrel beszéljen a párod vagy az anyja. Neked nincs beleszólásod. Jobb ha te kimaradsz mert ha beleszólsz akkor bizony még azt is megkapod, hogy te neked k*ss te is itt szívod a levegőt.. A párod beszéljen a testvérével, ha nincs változás akkor az anyuka-párod és a testvéred beszéljék meg.
2015. márc. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, teljes mértékben igazatok van, hogy ez nem az én dolgom, csak azért engem is zavarhat... Főleg amikor épp öltözök, ők meg bejönnek ezt azt keresgélni.

Azt elfelejtettem írni, hogy az a problémánk ezzel, hogy az anyósék állandóan kollektívan szúrnak le minket (eddig a másik pár nélkül), pedig mi az égvilágon semmi rosszat nem tettünk, sőt...


Nyilván nem az én lakásom, és ott sem élek hivatalosan, de attól még szerintem(!) én is hangot adhatnék a nemtetszésemnek, persze úgy se fogok, pont az általatok írt miatt ("nekem k.ss van).

2015. márc. 27. 17:47
 5/18 A kérdező kommentje:
"Ők meg bejönnek ezt azt keresgélni." Ehhez még hozzáteszem, hogy előtte órákig hangos vihogás, rohangálás, és utána benyitás, és bent, nálunk folytatNÁK, ha nem szólnánk hogy na....
2015. márc. 27. 17:49
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Persze, téged is zavarhat, és abszolút jogosan zavar. De attól nem fog semmi megoldódni, hogyha te szólsz rájuk, a már fentebb leírtak miatt. Én mondjuk nem nagyon értem a történetben azt, hogy anyukának miért nem sikerült megnevelnie a gyerekét annyira, hogy tekintettel legyen másokra az otthonában. Na mindegy.


Egyébként még az is egy opció, hogy te és a párod leültök anyukával beszélni arról, hogy nektek mennyire semmi közötök ehhez a viselkedéshez, és legyen szíves nem titeket lecseszni ezért, hanem azzal beszéljen, aki valóban a ludas ebben.

2015. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
A saját ingatlanodban szólhatsz, ki hogy viselkedjen. A MÁS házában te csak ne emberkedj. Ne a te dolgod.
2015. márc. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem anyósjelöltet TE IS zavarod. Azért nem kellemes egy kvázi idegent kerülgetni majdnem egész héten, nem lehet nyugodtan bevonulni a fürdőszobába se ha ott van egy idegen. Hiába vagy tisztelettudó és csendes, akkor is EGY IDEGEN VAGY. Akkor leszel családtag, ha össze is házasodtok. Szóval ne hidd hogy csak ők a baj.

Egyébként tényleg maradj ki belőle, mert a végén még nagyon megütheted a bokád. Sokan nem szeretik hallani hogy mit csinálnak rosszul, sokan hajlamosak "visszaharapni" is.

2015. márc. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
nem tetszik menjetek hozád nincs neked ott semmi jogod pattogni
2015. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ti semmivel. Te is ugyanolyan vendég vagy, mint a sógornő barátja. Garantálom az örök haragot ha beleszólsz mások párkapcsolatába. Gondold meg te mennyire vennéd figyelembe és neked hogy esne ha a sogórnőd barátja beszólna a viselkedésedre.

Én se örülnék ha a gyerekem párja 4-5 napokat nálunk lenne, engem egyszerűen zavar h nem mehetek ki egy szál törölközőben a fürdőből vagy nem rohanhatok melltartóban a szekrényhez a saját házamban. Szerintem azért csesznek le kollektíven mert neked sem örülnek ilyen sokszor. Ha annyira érett felnőttek vagytok költözzetek külön és akkor azt csináltok amit akartok.

2015. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!