Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a fiatalok...

Miért mondják, hogy a fiatalok nem vállalnak gyereket? Vagy csak az én környezetemben van ez az óriási mértékű ellenérv?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, most volt osztálytalálkozóm, szinte majdnem mindenkinek van már gyereke, valahol nem is egy. akinek pedig nincs gyereke, attól azt hallgattam, hogy ki mennyi ideje próbálkozik már sikertelenül.

ez most komoly? csak lestem magamon körbe, nekem meg se fordult még a fejemben, hogy szülő legyek, pedig 8 éve kapcsolatban vagyok. de egyébként is ezt tapasztalom, tőlem fiatalabbak körében is, ez is terhes, az is most szült...ennek ellenére a csapból is az folyik, hogy nem vállalnak a fiatalok gyereket.

ja és nem roma származásúak :)


2015. ápr. 21. 12:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

körülöttem is ez van

szóval én sem értem, bár kicsivel idősebb korosztály: 24-25

2015. ápr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben meg pont nem ezt látni.

36 fős volt osztályból kettőnek van gyereke. Ezen kívül egy terhes ismerősöm van. Akivel közelebbi kapcsolatban vagyok, azokról tudom, hogy még biztosan nem akarnak gyereket, de sokan vannak, akik egyáltalán nem (köztük én is).

Szóval, ha átlagolod, akkor máris kevesebben vannak a "gyerekesek" :D

27N

2015. ápr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 31 éves vagyok, és a volt osztálytársaim igen kis részének van csak gyereke, több pedig kb. csak egynek...


Fura osztályba járhatsz, lehet, kisvárosba. Az én ismerősi köröm 22 évesen még a sulikat csinálták vagy épp diplomára készülődtek, nem gyerekeket neveltek.


De hát vannak különbségek :)

2015. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

én Budapesten jártam gimibe, és ott is ez van, szóval nem kisváros

igaz a legtöbben azok vállalták be, ahol szülőktől kaptak lakást vagy öregebb és gazdagabb pasit választottak párnak

2. voltam

2015. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A nagy tendencia (irány) az, hogy a mai fiatalok valóban nem vállalnak 30 éves kor alatt gyereket. Egyik részük próbálkozik, és mégsincs, a másik részük még nem akar az anyagiak rendezetlensége miatt, vagy épp azért, mert nagyon jó szakmája, jó munkahelye van, és nem szívesen adná fel a karrierjét, hogy lekösse magát 2-3 év gyessel. Jelenleg gyermekhiány van az országban, több ember hal meg, mint amennyi születik.
2015. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
Én 24 éves vagyok 18 éves korom óta dolgozom és mellette elvégeztem egy 2 éves pénzügyi sulit illetve egy könyvelő tanfolyamot. 2 évet dolgoztam heti 40 órában emellett a párommal raktunk félre és építettük a jövőnket. Esküvő után 3 hónapra sikerült a baba aki azóta már 1 éves,fizetjük a hitelt a házunkra, a kocsink hitelmentes és itthonról dolgozom. Most szeretnénk mégegy babát. Az én volt osztályomból csak nekem van gyermekem de mivel most tehetjük meg (férjem 250 ezret keres) így nem haboztunk. Kitudja később mi lesz illetve számomra ha megvan a lehetőség jobb fiatalon belevágni.
2015. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ. Ha mondjuk szakközépiskolába jártál, és annak volt az osztálytalálkozója, nem feltétlenül meglepő. Én gimnáziumba jártam, ahonnan kivétel nélkül mindenki egyetemre ment tovább, mi is 22 évesek vagyunk, hidd el, senkinek az eszében sincs a gyerekvállalás. Mindenkit leköt a tanulás, főleg, hogy a 3. évet fejezzük, szakdolgozat, államvizsga (kivéve azoknál, akik orvosira mentek).


Az általános iskolai osztályomról tudok hasonlítást mondani. Ott azok a lányok, akik nem mentek egyetemre, szakmát tanultak és nem gimnáziumba jártak, azok közül már többnek van gyereke. Vagy ha nincs még gyerek, akkor az leginkább azért, mert zűrös a szerelmi élete, a tipikus huszonévesek álmát teljesíti, mert munkája révén pénze van bőven, kötelezettsége viszont még ilyen fiatalon nincs sok. Hát képzelheted.


Egyetemen is vannak páran, akiknek van babája, nem azért mondom, de a gyerekes anyukák jellemzően vagy már egy egyetemet befejeztek, dolgoztak is, és akkor most még egy egyetemet csinálnak (csak úgy hobbiból, gondolom), vagy... vagy nincs más. Aki 22 éves és egyetemista, azok közül egyetlen egy olyat sem ismerek, se csoporttárs, se volt osztálytárs, se kolis ismerős, akinek a közeljövőben eszébe jutna a gyerekvállalás. Nem is csoda, mégis, mire vállaljunk gyereket? A 17 000 ft-s ösztöndíjra? :D A szüleink zsebére? Sok olyan egyetemi képzés van (pl ahol én tanulok- pszichológia), ahol a mesterképzés legvégére esetleg tudsz gyakorlatot szerezni szakmán belül, különben max diákmunkával tudsz foglalkozni. Aham. Igen. Diákmunka, plusz suli, plusz egy gyerek. Mindezt legjobb esetben is albérletben. Jól hangzik, ugye? :D Engem nem lep meg, hogy fiatalon (egyetemisták) nem vállalnak gyereket.

2015. ápr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én 33 éves vagyok, egy, akkor erősnek számító, budapesti gimibe jártam. Akikkel tartom a kapcsolatot, kb 20-25 ember, azok közül talán 6 lánynak és 3 fiúnak van gyereke. Ja, és az 5 éves a lányom az egyik legidősebb a gyerekek közül.
2015. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben elég érdekes a felhozatal... osztálytársaim közül egynek sincs még gyereke, viszont olyan hasonló korúak, akiket ismerek, közül sokaknak van. De mondjuk a többség a tanulatlanabb, műveletlenebb fajta - mármint én 8osztályos gimibe jártam, innen mindenkit felvettek egyetemre, egy emberről tudok, aki abbahagyta útközben... a többiek ilyen szakmunkásképzősök, szakközépiskolások voltak, elég ergya általános iskolákból... kb. olyan lányok, akik vállalkozók, műkörmösök és wannabe táncosnők/színésznők voltak.
2015. ápr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30 éves vagyok, az én volt gimnáziumi 38 fos osztályombol 7 embernek van gyereke. az általános iskolai osztálytársak korében joval tobbnek (falusi iskola volt),-nem sokan mentek egyetemre, foiskolára. ahogyan irta valaki, szakma, érettségi, talán-talán egy bufé okj-s 1-2 éves suli..és ennyi. na azoknak van 2-3 gyerekuk is, plusz a hitel, anyosnál lakás..stb.
2015. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!