Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a fiatalok...

Miért mondják, hogy a fiatalok nem vállalnak gyereket? Vagy csak az én környezetemben van ez az óriási mértékű ellenérv?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, most volt osztálytalálkozóm, szinte majdnem mindenkinek van már gyereke, valahol nem is egy. akinek pedig nincs gyereke, attól azt hallgattam, hogy ki mennyi ideje próbálkozik már sikertelenül.

ez most komoly? csak lestem magamon körbe, nekem meg se fordult még a fejemben, hogy szülő legyek, pedig 8 éve kapcsolatban vagyok. de egyébként is ezt tapasztalom, tőlem fiatalabbak körében is, ez is terhes, az is most szült...ennek ellenére a csapból is az folyik, hogy nem vállalnak a fiatalok gyereket.

ja és nem roma származásúak :)


2015. ápr. 21. 12:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

Üdv a klubban!

Volt osztálytársaim is csak úgy nyomják ki kölköket magukból meg spriccelnek bele a nőkbe.

2015. ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A mi osztályunkban öt embernek van, illetve mindjárt lesz gyereke.

24 évesek.

Ebből egy 16 évesen szült.

Én 20 illetve 24 évesen,

Egy lány a múlt hónapban szült,

egy most nagyonterhes.

Egyetlen pasinak van gyereke, ő pedig a férjem is, szóval nem tudom ezt hogyan kéne számolni. :)

34fős szakmunkásosztály.

2015. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

én 20 vagyok, és rengeteg korombeli ismerősömnek van/lesz mostanában gyereke.. sokuknak ilyen 3-4 hónapos kapcsolat után, persze, az ő életünk, de szerintem elég durva.

én legalábbis még vagy jó 10 évig nem akarok gyereket..

20L

2015. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Gimibe jartunk mi is.
2015. ápr. 21. 17:38
 15/16 anonim ***** válasza:
Én 23 vagyok, nekem a gimis osztályomból senkinek nincs gyereke, viszont egyetemi szaktársaim közül már 2-nek is van, pedig csak nemrég végeztünk. Én is inkább azt látom, hogy a tanulatlanabb rétegből szülnek, nekem is az egyik rokonom gimiből kijőve egyből szült, persze szülők nyakára, munka és tapasztalat nélkül. Több korombeli is nemrég szült, de szerintem 100%-ban csak besikerültek ezek a gyerekek, nulla anyagi háttér mellé, olyan szülők közé, akik semmit nem tudnak nyújtani egy gyereknek, lehet szeretetet igen, de attól nem lakik jól a gyerek. Én magam még 26-7 éves koromig biztosan nem akarok gyereket, egyszerűen nem tudnám ellátni, még dolgozni szeretnék, pénzt gyűjteni, szülőktől elköltözni stb. Lassan egy évtizede együtt vagyunk a párommal, de még szó sincs gyerekről.
2015. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

27 vagyok, a gimis osztályomban 35-en voltunk, tudtommal még senkinek nincs gyereke, 4-en házasodtak (én vagyok az egyik). Tőlünk mindenki ment egyetemre, sokan külföldre is költöztek.


Ismerősök között, akik szintén főiskolát vagy egyetemet végeztek, 5 olyat ismerek, akik 25-26 éves koruk körül szülték a babájukat, mindenki más, akik gyereket vállaltak, már 30 fölött van.

2015. ápr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!