Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova tűntek az anyák, apák a...

Hova tűntek az anyák, apák a családok nagy részéből?

Figyelt kérdés
Miért szaporodtak el szülők helyett, a gyereket szülő nők és azt úgy ahogy elviselő férfiak?

#család #szülők?
2015. ápr. 22. 12:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
elbújtak
2015. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Sajnálom, ha te ezt tapasztalod, én szerencsére csak nagyon jó szülőket ismerek, pedig van 2 elvált pár is köztük.
2015. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Girgoy ***** válasza:

Ha ez egy általános kérdés, arra hosszú választ lehet adni, mivel többfajta társadalmi-ideológiai változás okozta már a családok és a családi szerepek torzulását.


Ha viszont valami konkrét fájó élmény van mögötte, azon lehet, hogy könnyebb segíteni.

2015. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kérdezzük meg ezeknek a minta szülőknek a gyerekeit. Egyébként a kérdés nem konkrét, csak általánosságban érdekel, hogy minek vállalnak gyereket az olyan emberek, akik csak artikulálatlan üvöltözésre és a bútorok rugdalására, döntögetésére képesek, ha sír a pár hónapos kicsi. Ne a falu végi kunyhókra gondoljatok.
2015. ápr. 22. 12:26
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Nem tűntek el.

Vannak olyan családok, ahol nem kényszer a férfinak sem a gyerek, hanem vágyik rá.

És persze vannak olyanok, ahol csak azért mert úgy érzi ez a kötelessége.

Ez régen is így volt, csak akkor talán nem illett ennyit beszélni, ilyen nyíltan, őszintén. Akkor nem voltak ilyen fórumok, ahol mindenki arc nélkül panaszkodhat.

Gyerekkel egyedül maradt, vagy gyereket egyedül vállaló nő pedig azért lehet több, mert egyre több nő független anyagilag, ezért nem egy férfitől függ minden döntése.

2015. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
na most konkrét példádra reagálva régebben sem volt kevesebb erőszakos, agresszív szülő
2015. ápr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az én szüleim a külvilágnak mindig a "jó, minta szülő" képét mutatták, valójában nem voltak olyan szuper szülők, mint az álarc... Rengeteg veszekedés, mára romokban lévő házasság, velünk, gyerekeikkel túlzott szigor...
2015. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

"minek vállalnak gyereket az olyan emberek"

A gyerek születés, a szerelem - minden tudatos tervezés ellenére- nem olyan, minthogy bemész a DM -be és "Mert érzed, ott fontos vagy"- válogatsz a polcokon, 'ez veszem, ez nem kell'. Letaglózza a szerelem, vagy van akinél a testi vágy csak és jön a baba is hamarosan. Évezredek óta. Hogy miért nem tudnak nyugalomban megállapodni 30 körül az emberek, és szépen együtt élni? Miért rohangálnak 50 évesen is ugyanúgy a vágyaik után, mint megkergült kamaszok? Elég bonyolult szociológiai, pszichológiai sőt: lételméleti kérdés.

2015. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Tőlem egész életemben, ha megkérdezték, mi akarok lenni, már gyerekkoromban is az volt a válaszom, hogy apa... Így én sem tudom átérezni ezt a dolgot.. Sajnálom, ha a te szüleid ilyenek, de hidd el ők vannak kisebbségben.
2015. ápr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

minek vállalnak gyereket az olyan emberek, akik csak artikulálatlan üvöltözésre és a bútorok rugdalására, döntögetésére képesek, ha sír a pár hónapos kicsi.


Sajnálom ha ilyen tapasztalatod van....


Nem vagyok az a minta anya.. de mégis egyben van a családunk, még akkor is ha fáradságtól több napi éjszakázás esetén kiabálok a gyerekemmel. Nem mentegetem magam.. de egy biztos mi egyben vagyunk együtt a gyerekeinkkel. jelen vagyunk az életükben.. pedig voltak és vannak nagyon gáz időszakok...

2015. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!