Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azokat kérdezem, akiknek az...

Azokat kérdezem, akiknek az egyik szülőjüknek valamilyen súlyosabb betegsége lett, vagy lerokkant, hogyan hat ki ez a család életére?

Figyelt kérdés
Hogyan viseli a másik, egészségesen maradt szülő ezt a helyzetet? Hogyan befolyásolja a beteg, sérült szülőtök állapota a ti életeteket (gyerek oldal)? Kell-e bármit is titkolni a külvilág előtt ezzel kapcsolatban (nem kell kitárulkozni itt sem, ha igen)? Ha a beteggé, sérültté vált szülőtök szülei még élnek, ők hogyan viselik a gyerekük állapotát?
2015. ápr. 24. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelen. Az én szüleim régen, 20 éve elváltak, anyukám azóta a párjával él. Tüdőrákos lett, fél tüdővel él, szerencsére tudott még utána dolgozni, csak lassabban és kevesebb pénzért.

Viszont elkezdett (folytatta) inni, ennek eredménye az lett, hogy eltünedezett napokra, összeverték, elesett, elütötte autó. Kétszer intenzív, baleseti sebészet, traumatológia, stoke-ok tömkelege, a koponyája fele gyakorlatilag hiányzik, mert onnan kellett csontot kivenni, tehát van egy nagy "kráter" a koponyacsontban...

Tolószék. Most kapott valami szerkezetet, amivel könnyebben tud járni --> kb. 4-5 perc alatt ki tud menni a szobából a 4 méterre lévő konyhába. Mi ott lakunk közel a férjemmel, mi visszük sétálni a kutyát, ha nincs otthon a párja, én fektetem, melegítjük a kajáját, vagy intézzük a szendvicset, segítünk wc-re menni stb. Az "esze" megmaradt, teljesen tudatánál van, ül a gép előtt és játszik, de mi pl. nem merünk elmenni hosszabb távra, nehogy valami baj legyen, mert ha elesik, nem tud felállni stb. Mivel mindezt magának köszönheti és az alkoholizmusának, hihetetlen dühöt érzek iránta, nem tudom már tisztelni, csúnyán is beszélek vele, ha rossz napom van. De nem merem igazán elmondani a véleményem, mert akkor sír, és félek, hogy begyógyszerezi magát, ennek eredményeképpen csak gyülemlik bennem a sok harag, amit a férjemen vezetek le, vele meg türelmetlen és bunkó vagyok.

nem tett túl jót az életemnek, megkeményített, nem hat me a sírása, nem érdekel, megyek, segítek, mert az anyám. Ennyi. Szeretem, de nem tisztelem azt hiszem. Miért kéne?


Tudnék még mesélni, de azt hiszem egyelőre elég ennyi :(

2015. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Annyi még, hogy már most azon agyalok, hogy mi lesz anyuval, ha a párjával történik ne adj isten valami, 60 éves, akkor mi velünk mi lesz? fiatalok vagyunk, albérletben élünk.
2015. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Anyának volt ízületi gyulladása, majd kialakult az SLE (lupus) is.


Apa nagyon jól viselte, ápolta, ami terhet tudott, levett a válláról, segítette, és mikor már felkelni is alig volt ereje, akkor betétet cserélt, segített neki zuhanyozni, WC-re vitte (anya nem tűrte meg a pelenkát, de soha nem is ment semmi az ágyba).

És szerette, láttam rajta, a gesztusain, csókjaiból, az érintéséből.

Mikor anya kórházba került, mert annyira súlyosbodott az állapota, a naptárba irkálta, nagy betűkkel, ha volt javulás. Mindig reménykedett, hogy meggyógyul, noha anya megmondta neki, hogy fogadja el, ő nemsoká meg fog halni (ápolónőként pontosan tudta a betegsége lefolyását).


Én nem nagyon vettem észre semmit, csak, hogy nem tudja kinyújtani az ujjait, és amikor próbáltam (kisgyerekként, naná), akkor szólt, hogy fáj. De hagyta egy darabig.

Sokat nevetett, de a betegságát nem hozta szóba, nem akart vele terhelni 10-11 évesen. És nem engedte soha, hogy bevigyenek hozzá, nem akarta, hogy ilyen emlékem legyen róla.


Soha nem titkoltam, bárki kérdezte, megmondtam, mi a helyzet. Nem szégyelleni való, és aki beszólt, amiért nem dolgozik, meg "fogyatékos", így, hát előfordult, hogy első lendületből szájon vágtam (11 évesen, és nálam nagyobb volt a srác meg erősebb).


Áh, már én sem ismertem a nagyszüleimet anyai ágról, mama jóval, papa pedig közvetlenül a születésem előtt halt meg.


Múlt időben írok, mert anya a 13 szülinapom után nemsokkal belehalt a lupusba (én meg félek, mert örökölhető).


26L

2015. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nálunk a családomban is van egy olyan, ami akár örökölhető is, pár rokonomnál már előjött az egyik ágon, és az egyik esetnél nagyon rossz vége lett, az egyik szülőm most van benne már évek óta, vele nagyon nehéz.
2015. ápr. 24. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!