Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi adókedvezményt,...

Családi adókedvezményt, melyik szülőnek érdemes igénybe venni?

Figyelt kérdés

Most szültem a második gyerekem és nem tudom melyikünk érvényesítse a családi adókedvezményt.

Eddig én vettem,de hát ha több lenne.?

Én 60-80 között kapok nettóba.

Párom 110-130 között nettóba.

vagy teljesen mindegy,mert több pénz nem marad a zsebben...



2015. ápr. 26. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Ismerösöméknél úgy van h a férfi veszi igénybe ő keres többet
2015. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
53%

Aki többet keres annak érdemes.

Ha pontosan érdekel keress a neten egy nettó bérkalkulátort és számold ki mind a két bérre

2015. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel NEM százalékos, hanem FIX összegről van szó, így csak akkor érdemes a többet keresőnek, ha a kevesebbet kereső nem tudja igénybe venni a teljes adókedvezményt.


Ez elég kicsi fizetés mellett valósul csak meg.


A 2 gyerek után járó maximális családi adókedvezményt már az is marad nélkül igénybe veheti, aki csak a bruttó 105 ezer Forintos minimálbért keresi.

[link]

2015. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ez a legnagyobb tévedés! Egy minimálbérből már 2 gyerek után nem tudod a teljes adókedvezményt igénybe venni, ami ha jól emlékszem 2 gyerekre bruttó 1.500.000,-Ft aminek a nettója 240.000,-Ft havi szinten 20.000,-Ft/hó. Tehát ha éves szinten van ennyi adód, akkor tudod igénybe venni. Alap esetben egy 105.000,-Ft-os bruttó fizetés után 16.800,-Ft az adó, két gyerekre az adókedvezmény pedig havi 20.000,-Ft, vagyis nem tudod teljes összegben igénybe venni. Viszont megosztva a férjeddel lehet igénybe venni, vagyis egy gyerek után -ami havi 10.000,-Ft- te veszed igénybe az adókedvezményt, a másik gyerek után pedig a férjed. Így miért is ne maradna több pénz a zsebedben?
2015. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. ápr. 27. 13:38
 6/6 anonim ***** válasza:

" Alap esetben egy 105.000,-Ft-os bruttó fizetés után 16.800,-Ft az adó, két gyerekre az adókedvezmény pedig havi 20.000,-Ft, "


Csak azt a nagyon fontos TÉNYT felejted el, hogy a járulékokból is levonható! ;)

2015. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!