Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy érdemes igénybe venni a...

Hogy érdemes igénybe venni a családi adókedvezményt és milyen összegekre lehet számítani?

Figyelt kérdés

Párom bruttója 350000 ft az én gyedem 80 ezer.

3 gyerekre, hogy érdemes igénybe venni, hogy a legtöbbet hozzuk kis a fizuból?

Mennyi + ra számíthatunk így??



2013. ápr. 8. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkora adókedvezmény jár 3 gyerekre (nem tudom, pontosan mennyi), hogy ilyen jövedelmekkel egyikőtök sem fog adózni.
2013. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen jövedelem mellett a párod 2 gyerekre kérje, Te pedig 1 gyerekre. Így egyikötők sem fizet adót, adóelőleget.

3 gyerekre 1 hónapban 618.750,- Ft a kedvezmény, ami az adóalapból jön le (bérnél a bruttó bér az adóalap).

A férjed kapná 412.500,- Ft/hó összegben, Te pedig 206.250 Ft/hó összegben. Az összegek maximum összegek, ha kevebb az adóalap, akkor annyi a kedvezmény összege, amekkora az adóalap volt.

2013. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

és ennél a fizunál akkor kb. mennyire jön ki egy hónapban mennyi kedvezményre??

Nekem a 10 ezer ft??vagy hogy kell ezt számolni??

Köszi:)

2013. ápr. 8. 12:41
 4/7 A kérdező kommentje:

Van vmi kalkulátor ahol ezt ki tudom számolni?

Mármint, hogy megosztva a gyerekek kedvezményét beállítva külön külön.

2013. ápr. 8. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:

A párodnál 56.000 Ft-tal kevesebb adót fognak levonni, Nálad viszont 12.800 Ft-tal kevesebbet. Ez által egyikőtök sem fog adóelőleget fizetni.


A Nektek járó összes havi kedvezményből ilyen alacsony adóalap mellett "csak" 430.000 Ft-nyit tudtok igénybe venni a 618.750 Ft helyett. Az összeg, ha nem fix a havi bruttó jövedelem, minden hónapban változhat.


Minek ide kalkulátor? Ez csak egy matematikai összefüggés...

2013. ápr. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, bocsi én ezt nem tudtam kiszámolni, sosem voltam jó matekból :D
2013. ápr. 9. 10:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem gond, ha van, aki kiszámolja helyetted:):)
2013. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!