Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Történt nagymamámmal, hogy...

Történt nagymamámmal, hogy bekerült a kórházba. Én támogatom. Apám nem hajlandó beszállni a költségekbe. Csak én támogatom. Hogyan tudnám rávenni apámat, hogy ő is beszálljon nagymamám (az ő anyja) támogatásába?

Figyelt kérdés
Mamám találta ki hogy adjunk hála pénzt az orvosoknak 40 ezret, neki nem volt miből, így én fizettem, hogy jobban foglalkozzanak mamival.Nagymamámnak mindketten sokat köszönhetünk. Apámnak az anyja, ő nevelte fel. Az én nevelésembe szintén sokat segített, mert anyám 10 éves koromban meghalt. Apámnak pedig bőven lenne miből besegíteni mamámnak, mert sokkal többet keres mint én. Én szívesen segítem mamámat, de egyedül már nehezen bírom anyagilag. Csonttöréssel került be a kórházba mamám, műtétre nem került sor, jobban van, de sok drága gyógyszert kell szednie.
2015. ápr. 27. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Nehezen tudom elképzelni, hogy apád nem hajlandó segíteni a saját anyjának úgy, hogy nincs semmi konfliktus közöttük...
2015. ápr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
40 ezret csak azért, hogy jobban odafigyeljenek rá műtét nélkül? Mégis minek?
2015. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Apukád milyen indokkal nem ad? Nincsenek jóban?

Talán úgy gondolta, hogy felesleges hálapénzt adni. És ezért nem adott.

Én is úgy gondolom egyébként. Volt műtétem, hálapénz nélkül is normálisan foglalkoztak velem.

A gyógyszereket beszéld át apukáddal. Mondd neki, hogy azoknak a költségébe szálljon be.

2015. ápr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mamám nem tudott felkelni az ágyból, kísérgetni kellett a wc-be is. Én nem tudtam vele végig ott lenni, mert dolgoznom is kellett azért. Apám hülyeségnek tartja a hála pénzt, de mamám akart minden áron hogy adjunk. Én nem akartam konfliktust vele, meg aztán azt sem akartam, hogy nem adunk, aztán nem foglalkoznak vele, és ezt a végén a szememre hányja a végén.
2015. ápr. 27. 12:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
40 ezer hálapénz sok, egy huszast rakj max a borítékba és cső.
2015. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvostanhallgatóként úgy megkérdezném, hogy ti tök hülyék vagytok, már bocs?! Egyrészt, ha azt akarjátok, hogy a mamival rendesen legyen foglalkozva, akkor a nővérkéknek kellett volna a pénzt adni, mert az orvos ígyis-úgyis ellátja, direktbe sz.r munkát pedig senki nem csinál, a nővérkék viszont 0-24 vele vannak, és ők tényleg megérdemlik a pénzt. Továbbá egyre kevesebben is várják el a hálapénzt, szerencsére kezd ciki lenni elfogadni.
2015. ápr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mamám találta ki hogy adjunk hála pénzt az orvosoknak 40 ezret, neki nem volt miből, így én fizettem, hogy jobban foglalkozzanak mamival"

Most lehet leleszek pontozva, de nem érdekel. Igaza van apukádnak, felesleges a hálapénz. Több okból is. Először is, nem az orvosok foglalkoznak a beteggel, hanem az ápolók. Az orvos max ránéz viziten, oszt jónapot. De az ápolók vannak vele 24 órán keresztül. Ők etetik, fürdetik, gyógyszerezik, stb. Ha valaki érdemel hálapénzt, akkor ők azok. Amúgy meg hiába fizet, attól nem fog jobb ellátást kapni. Egyrészt az eü dolgozó nem cseléd, nem ér rá egész nap egy beteg körül ugrálni. 1-2 ápolóra minimun 5

2015. ápr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1-2 ápolóra minimum 50 beteg jut. Ha akarná, se tudná mindet körbeugrálni egyenként. És akkor még nem beszélve arról, hogy mindezt a nevetséges fizetésért, a nulla megbecsülésért és a hiányos eszközökkel kell megtennie.
2015. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, véketlenül entert nyomtam.

Azért sem kéne hálapénzt adni, mert pont így fognak hozzászokni, ezért várják el sokan. Főleg az öregasszonyok minden hülyeségért tömik az orvost, utána meg én is fizethetek már egy receptírásért is lassan.

2015. ápr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van apukádnak. Mi a sz*rnak kell hálapénz adni? Ápolónőként dolgozom és a hátamon futkos a hideg amikor jönnek dugdosni a pénzt hogy Mari nénivel foglalkozzak többet. Mindig mondom hogy nem, nekem minden beteg ugyanolyan fontos. Neked hogy esne ha a szomszéd többet tenne zsebbe és ezért a mamával kevesebbet foglalkoznának. Főleg az orvosnak. Vigyorogva elfogadja aztán nem ő fogja kikísérni WC-re az, tuti. Ha a mami adni akar akkor adjon amennyit tud, na de ne a te meg apád pénzéből. És hidd el ha bunkó a személyzet akármennyit adhatsz le fogják sz*rni, ha meg lelkiismeretes akkor pénz nélkül is foglalkozik mindenkivel(amennyire ideje engedi). Szóval én sem adnék ezért egy fillért se az a 40.000 pont jól jött volna a gyógyszertárba. Ja és a hálapénz, benne van a nevében is, nem előre hálálkodunk.
2015. ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!