Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Három hete meghalt az Édesanyá...

Három hete meghalt az Édesanyám. Hogy lehet enyhíteni a fájdalmat?

Figyelt kérdés

41 éves vagyok, úgy alakult az élet, hogy együtt éltünk. így a mindennapjaink közösek voltak...mindent vele beszéltem meg, Ő érte aggódtam egész életemben.

Ő volt a Mindenem, az életem értelme..Érte éltem...Neki pedig én voltam a mindene.

Fél éve váltam el, szinte csak Ő maradt nekem.( Van barátom, próbálja a lelket tartani bennem, de az anyukám mégis az anyukám...)

Kórházba került, ahol egy hét leforgása alatt , váratlanul, hirtelen meghalt :(

Vele együtt haltam én is. Az első sokk után nem is fogtam fel, mi történt.Azóta is úgy telnek a napjaim, h néha nem tudom, ébren vagyok vagy álmodok...amikor tudatosul a valóság, rendesen fájdalmat érzek!

Azóta folyamatosan gyomoridegem van...minden percben rá gondolok, mindenről ő jut az eszembe.Sokat sírok...

Szó szerint mintha kiszakadt volna egy darab a szívemből.

Nem tudom hogyan tovább, semmi sem érdekel, tengetem az életem...sokszor még most is várom,néha felakarom hívni telefonon, mint korábban, mindennap...iszonyú.

Látom a személyes dolgait...

Gondolom más is volt ilyen helyzetben.

Aki hasonló szoros kapcsolatban volt az elhunyttal, hogy "vészelte" át?

Néha úgy érzem, nincs kedvem élni...

Friss ez a tragédia még, tudom..

Mit lehet tenni, ha a legfontosabb embert veszítjük el????



2015. ápr. 28. 20:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Mit lehet tenni? Semmit! En 14 evesen veszitettem el az Anyukamat, 23 evesen az Apukamat. Ra egy evre meghalt a legjobb baratnom, azutani evben a Nagyim. Nagyon nehez, tudom, de varni kell, turni turelemmel. Idovel konnyebb lesz, nem jobb, csak konnyebb. Fel a fejjel, hidde el, lesznek meg olyan napok, amikor mar eszedbe se fognak jutni, s ez nem lesz baj, ez a normalis, mert az elet megy tovabb... Kozhely, de igy van. Sajnalom nagyon! Sirj, ordits, duhong, vagy temetkezz munkaba.... Nem tudsz mast tenni!
2015. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
részvétem. tudom nagyon nehéz most neked, de hidd el idővel enyhülni fog ez a fájdalom. még nagyon friss, ahogy mondod, egyáltalán nem gond ha sírsz, ez teljesen természetes. próbáld meg tovább élni az életed, gondolj arra hogy édesanyád sem akarná hogy szomorú légy, boldognak akar látni téged :) ő mindig veled van és figyel téged. sok erőt és kitartást kívánok neked
2015. ápr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

12 évesen Apukám meghalt, 4 éve anyukám második férje, aki szinte nevelőapám volt...A válásom is 25 év után történt, kicsit azt is "meggyászoltam"..

Sorban elvesztem a legfontosabb embereket, közülük is Anyukámat...egyszerűen nem tudok beletörődni, főleg, hogy érzem, valamit elb..sztak a kórházban...sok a kérdés, amire nincs válasz...

2015. ápr. 28. 20:13
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Tedd el szem elöl a holmijait, dobozold be bármi. Vagy kérj meg valakit tegye el Ő valahova. Ha legalább ezeket nem látod könnyebb lesz.
2015. ápr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Végtelenül sajnálom!

Nekem Apukám 17 éves koromban halt meg. 46 éves vagyok most, Anyu 70 múlott, és rettegek, hogy meg fog halni. Nme beteg, de hát senki nem él örökké. És gyakran rémálmaim vannak, és elképzelni sem tudom, mi lesz, ha Ő nem lesz! Na... el is bőgtem magam....

2015. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog kevésbé fájni,csak idővel megszokod. Viszont ehhez rengeteg idő kell, ezt sajnos sehogy sem lehet megkerülni. Egy dolog,ami talán megkönnyíti,ha mindent,ami az övé, minél hamarabb elpakolsz,elajándékozod,de ne legyen a szemed előtt. Ha kell, rendezd át a lakást,cseréld le a függönyöket, bögréket, bármit,amiről bevillan édesanyád. Én legalábbis vőlegényem halála után amint hazaértem,megcsináltam ezt félig ájult állapotban,bőgve,alig emlékszem rá,de biztos,hogy jót tesz. Az volt bennem,hogy vagy azonnal elrakok mindent,vagy még évek múlva is ott lesz a félig megivott ásványvize is. Nyugtasson a gondolat,hogy jobb lesz, minden egyes nappal egyre jobb.
2015. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
48%
Őszinte részvétem Nektek!
2015. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én édesapám 3 és fél éve halt meg, anyu kicsi több, mint egy éve. Nem akarlak elkeseríteni, kedves Kérdező, de egy darabig még fájni fog. Közhelyesnek tűnik, pedig igaz: csak az idő segíthet. Egy idő után tompul a fájdalom, megtanulsz az érzéssel élni hogy Édesanyád elment. Eljön az az idő is, amikor mosolyogva tudsz emlékezni rá - de pontos recept nincs, mindenki máshogy gyászol.

NÁlam most, anyu halála után úgy 13-14 hónappal jött el az az idő, hogy már mosolyogni is tudok, ha rá gondolok... máskor meg potyognak a könnyeim, megállíthatatlanul. Még nem tudom szabályozni. Én is felhívnám, szinte minden nap - és fejbekólint az, amikor rájövök arra, hogy már nem hívhatom.

Nincs jó tanács. Gyászolj, éld meg a gyászodat, erre szükséged van. Sírj esténként, beszélgess barátokkal(ha vannak körülötted), csinálj bármit, ami pici megkönnyebbülést hoz. Idővel jobb lesz, meglátod. Csak így léphetsz a gyógyulás útjára.

2015. ápr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

5. válaszolónak üzenem, ettől féltem örök életemben, h ez bekövetkezik. Most még sem akarom elhinni, nem megy...

Előre sajnálok mindenkit, aki ilyen közel áll az Édesanyjához, mert ez egy borzalom!

Aki kilométerekre él tőle és havonta vagy ritkábban találkozik vele, az fel sem fogja ennyire, mert nem érzi a hiányát, de így, hogy együtt éltünk, ez nagyon nehéz...

A dolgaival meg nem is tudom, hogy vagyok...valami olyan van benne, h nincs "jogom" kotorászni közöttük, mert az övé...jó, tudom, ez majd elmúlik, de most ezt érzem :(

2015. ápr. 28. 20:42
 10/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, az 5-ös vagyok, és nem élünk együtt, 120 km-re lakik, de mindennap beszélünk. És eszembe jut Nagymamám temetése, ahol Anyu rosszul lett... És rettegek, hogy el fogom veszíteni előbb vagy utóbb... És nem is akarok és nem is tudok rá felkészülni, hiszem mindig mellettem volt. nem tudom elképzelni az életem nélküle.
2015. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!