Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a bajom? Gyász,...

Timcity kérdése:

Mi lehet a bajom? Gyász, depresszió, kiégés? Két hónapja halt meg az édesanyám, és azóta teljes káoszban élek, nem tudok mást csinálni csak rá gondolni. A napjaim olyanok mint egy zombinak, alig kelek ki az ágyból. Nem tudok koncentrálni a munkában.

Figyelt kérdés
Csak a fájdalmat érzem, kérdés hogy ki élt már át ilyet? Apukám is meghalt már 16éve és most anyu is. Már csak a testvéreim maradtak. De ők mind vidéken élnek távol tőlem. Mennyi ideig tart még ez, mire rendesen visszatudok szokni az életbe? A jövőt nem látom tisztán, olyan kilátástalannak csak. Aludni sem tudok, csak forgolódni egész éjjel. 26/F

2015. ápr. 27. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is részvétem!

Teljesen normális, amit érzel, ahogy viselkedsz. Egy fontos személy elvesztése óriási törés az életben, hagyj időt magadnak a gyászra, arra, hogy feldolgozzad a történteket. Ajánlom pszichológus segítségét, ha nagyon hosszúra nyúlna ez a folyamat, segíthet a feldolgozásban.

2015. ápr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Részvétem! Sajnos a gyász általában legkevesebb fél évig tart, de van, hogy évekig is. Teljesen normális, amit érzel, ahogy érzed magad. Én is két hónapja veszítettem el valakit, aki nagyon közel állt hozzám, ugyanúgy üresnek érzem a saját életemet és szinte csak rá tudok gondolni. Szakember segítségét én is ajánlom, ha szükséges, hatékony segítséget tud nyújtani. Szintén jó, ha van a környezetedben olyan ember, akivel tudsz erről beszélni, ha igényed van rá.
2015. ápr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Menjél el szakemberhez, ha a melóban is akadályoz, meg alig írsz kikelni az ágyból.


Nem te vagy az egyetlen, akinek meghat a szülője, ez az élet rendje, de attól ne áll meg a világ - bár, jobb lenne, valóban. De nem egyszerűbb, menni, élni kell, és arra gondolj, hogy anyukád nem szeretné, ha egy befordult emberré vánlna a fia.


Én is ezzel tartottam magamban a lelket, mikor meghalt, és - bár pokol volt minden nap - beszélgettem, eljártam ide-oda, koncertre is, csajokkal, és sokkal jobb volt. Nem gondoltam 0-24 anyára, csak mondjuk 1-2 órát. Akkor pedig az ezotériába menekültem, ami sokat segített.

2015. ápr. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyászolod, ez természetes, van akinek több idő kell ehhez. Próbáld meg elengedni, nem tudod visszahozni.

Erőltesd azokat az elfoglaltságokat, amelyek elterelik a figyelmedet, örömöt adnak. Kirándulás, bicikli, barátok, bélyeggyűjtés, koncert, vagy amit szerettél korábban. Erőltesd még akkor is, ha nincs hozzá kedved. Lehet, hogy az is segít, ha sok emberrel megbeszéled a gyászod. Pszichiáter is lehet jó, van ingyenes is a SOTE-n.

2015. ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Őszinte részvétem!

Teljes mértékben együtt érzek veled.

24 napja halt meg az Édesanyám, aki a Mindenem volt :(

Az életem értelme....azóta teljesen oda vagyok, semmi sem érdekel, én is csak Rá tudok gondolni. Mindenről Ő jut az eszembe, sokat sírok és nem tudom hogyan tovább...

Nem tudlak jó tanáccsal ellátni, csak megértéssel...

2015. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A gyászod természetes, és nem szabad siettetni a folyamatokat. Sírasd el, éld át a gyász minden lécsőfokát, legyél dühös, haragudj a világra. Vesz el a fájdalomba, majd ha eljön az idő amit te is érezni fogsz akkor el tudod engedni, és utána minden rendben lesz. Még fiatal vagy, előtted az élet. Biztos vagyok benne, hogy anyukád azt szeretné ha boldog lennél. Részvétem és kitartás!
2015. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fogadd őszinte részvétemet így ismeretlenül is! Távolabbi, rokonok, szomszédok, munkatársak, barátok, barátnő...?!
2015. máj. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!