Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én még olyan családba születte...

Én még olyan családba születtem, ahol, amikor az anyák még otthon szültek. Egyetlen segítség a bába asszony volt. Édesanyám miért nem panaszkodott soha?

Figyelt kérdés

Annyi zokszót hallok, olvasok hogy milyen nehéz a mai szülőknek.

Akkor nem volt GYED, GYES, a szomszéd utcában gyerek orvos. A falvakban, akkoriban még áram sem volt. Nem lehetett kész bébi ételeket venni. A szülő nők kicsit erőre kaptak és mentek vissza dolgozni. Ezek tükrében tényleg annyira rossz a mostani szülőknek? Nem inkább az 50-60 évvel ezelőttieknek volt igazán nehéz a sorsuk?



2014. dec. 26. 16:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Ők is panaszkodtak, csak nem volt internet, hogy mindenkihez eljusson.
2014. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%
Nézd. Az egy másik kor volt, és most is más kor van. Most mondhatnám azt, hogy akkor amikor a nők otthon szültek, és csak egy bába asszony segített a szülőágyi halálozások száma sokkal több volt mint ami ma előfordul. Régen több csecsemő halt meg mint ma.
2014. dec. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%
Az ember mindig megszokja amibe beleszületik még ha az egy rosszabb, nehezebb állapot akkor is. Ma már több elvárás van egy nővel szemben mint régen nehéz mindenhol jól teljesíteni.
2014. dec. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Két nagynéném és egy nagybátyám halt bele az otthonszülésbe. Végül apám születése közben a nagymamám maradt az ágyon.
2014. dec. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
40%
Nemcsak GYES meg egyebek nem voltak, hanem az asszony a szülés után mehetett ellátni a háztáji gazdaságot, mivel nem volt fizetett szabadság sem. Ahogy nyugdíj sem. Ma élő 90 körüli korosztálytól szoktam hallani, hogy minek ma így túlbonyolítani az életet ha mégsem lesz könnyebb tőle. Arra céloztak, hogy ma van például bébitápszer, de azért többet dolgozik a szülő mint régen amikor a háztájiban termelte meg. Vagyis némi ok mégis van a panaszra. Ma nem otthon dolgoznak a szülők a háztájiban, keveset vannak együtt a gyerekekkel, életük nagy része mások jövedelmének kitermeléséből áll. És ez az internet korában is teher.
2014. dec. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

Idén szültem. Kórházban, szülészorvossal. Tök problémamentesen indult minden, leginkább a szülésznővel beszélgettek a fejem felett, mert nem volt dolguk.


A kitolási szakasznál egy idő után láttam, hogy valami nem oké, hirtelen 6 (!!) orvos rohant be, dobtak fel az ágyra és szedték ki a babát. Utána a méhlepény nem vált le, nem volt szabad műtő éppen. Ahogy volt, kapkodva, kézzel tépkedték ki darabokban, amíg nem lett műtő. 8-9 dl vért vesztettem szülés alatt.


Ha ez nem kórházban történik riasztható orvoscsapattal, egyikünk sincs már életben. A baba a szülőcsatornába beszorulva hal meg, én meg a vérveszteségtől fél órával később. Részemről ezek után sarkos véleményem van az otthonszülésről.


Még így is necces volt, hogy műtő mellett, azonnal riasztható orvosokkal teli kórházban voltam. Ha otthon történik, mire kiér a mentő, mire bevisznek, már minimum a babának kampec.

2014. dec. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%

A régi időkben a legerősebbek, legegészségesebbek maradtak életben. Ahogy a vadonban is történik az állatvilágban. Persze nehogy félreértsük, nem azért említem az állatvilágot, mert primitív világ lett volna a régi, hanem ugyanúgy szelektálódtak az emberek mint a vadonban. Ezért voltak egészségesebbek az emberek, mert ők maradtak életben.

De volt elenkező példa is. A háborúkor a makk egészségeseket elvitték a frontra meghalni. Az otthon maradottak meg gyerekeket gyártottak. Majd a túlélők elmondták, hogy hazatérve szörnyűbb látvány volt a sok torzszülött és beteg ember mint a fronton a sebesült.

2014. dec. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Az őskorban meg kőbunkóval vágtak fejbe, ha meg akartak du.gni. Minek bonyolítani az életet udvarlással?

Élj úgy, mint 50-60 évvel ezelőtt és probléma megoldva.

(Azt azért tudd, hha szülés közben senki nem hal meg, akkor is 6 hét gyerekágy volt szigorúan tartva. Lehet, h megszült a mezőn, de 6 hétig nem kelt ki az ágyból. Mielőtt a buszon ülő nénikék bezzegelését és kinek volt szarabb versenyét elhiszed, tájékozódj)

2014. dec. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
A csecsemő halálozási arányok is nagyobbak voltak. Sőt sok asszony halt bele a szülésbe. Nagyanyám a 3. gyereknél a magzatvíz elfolyása után még kiteregetett meg meglocsolta a veteményest.. én 16óra vajúdáa után 3cm tágultam. Ha nincs ott orvos ma nincs egy 4 éves kis lurkóm..
2014. dec. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Igaz amit írtatok. De én a sok panaszkodóra gondoltam, akik a mai gépesítés és ellátás mellett nem képesek 1 azaz egy darab gyerek ellátására, mert nem jut semmire idejük. Akkor hogyan szültek, neveltek volna gyereket 50 évvel ezelőtt?
2014. dec. 26. 18:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!