Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondanád őszintén a vélemén...

Megmondanád őszintén a véleményed a testvérednek a párjával kapcs? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A bátyám 32 éves.Egy éve keveredett ki egy hosszabb kapcsolatából, előtte is voltak neki hosszabb rövidebb kapcsolatai,de ettől az utóbbitól elég nehezen szakadt el.Most végre van egy új lány (22 éves)a láthatáron,akivel nemrég találkoztunk is. Szerintem eléggé neveletlen és gyerekes az illető, de sajnos nagyon el akarja vetetni magát a testvéremmel. Egyrészt örülök,hogy tesóm nincs egyedül végre, de hogy pont ez a csaj lesz a felesége,hát rosszul vagyok a tudattól:(

Nem tudom, megmondjam e neki a véleményem,vagy mondjam azt hogy "jaj nagyon aranyos" holott nem így gondolom?

Csak mi vagyunk egymásnak,a szüleink nem élnek,más tesónk nincs,szóval eddig is csak egymásra számíthattunk, szeretjük egymást nagyon.Megbántani nem akarom.(Nekem már van férjem és egy kisfiam egyébként).

26/L


2010. febr. 22. 14:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
tudom, mit érzel, a mi szüleink is korán meghaltak, és ketten maradtunk a bátyámmal :) szóval én is írhattam volna, annyi a különbség, hogy 2 évvel idősebb vagyok Nálad, és nekem lányom van. viszont pont azért, mert ez egy szorosabb kapcsolat, mint ált. a testvéri: ki lenne hozzá őszinte, ha nem Te? fogalmazz finoman, ne legyél élből elutasító, lehet az a lány is zavarban volt, azért viselkedett úgy ahogy. de azért említsd meg, mit gondolsz a dologról, lehet benne is merültek már fel kételyek.
2010. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld megismerni, lehet nem is annyira vészes mint azt elsőre gondolod.

Ha fontos a testvéred akkor fogadd el a párját...ha ő szereti mást nem nagyon tehetsz. max kötekedhetsz, de akkor csak eltávolítod magadtól, ezt Te is tudod.

ha megkérdezi a véleményedet megmondhatod a véleményedet, de csak finoman...

próbáld megismerni a lányt, hátha nem csak "elvetetni" akarja magát...

2010. febr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

De érdekes pont azt írtad amit a férjem mondott tegnap a telefonba nekem erre a dologra:) (ő is találkozott a lánnyal ugyanis és hasonló véleménye volt mint nekem pedig neki nem a testvére az érintett).

Az a baj,hogy nem tudom h most kíméletlenül mondjam meg tesómnak h ne haragudj de elég tapintatlan és tahó barátnőd van??Az a gond hogy a bátyám nagyon idealista és mindenkiben csak a jó dolgokat látja, illetve ha neki bejön ez a stílus amit ez a lány képvisel,vagy nem zavarja annyira akkor most én mit szóljak bele?

Azért bánt a dolog de nagyon,mert ez tuti le fogja csökkenteni a találkozásaink számát is és időtartamát, mert sajnos ezt a nőt nem szeretném túl gyakran látni:(

Viszont tesómat meg szeretem,de most mondjam azt neki hogy találkozzunk, de csak úgy ha egyedül jön? :(

2010. febr. 22. 14:16
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

ha "csak" neveletlen és gyerekes, akkor még változhat.

Csak van benne valami, ha a tesódnak jó ?!

Nem szabad beleszólni, mert a tesód nem téged fog választani...


De dicsérni sem kell, ha nem úgy gondolod.

Ha nagyon forszírozza a véleményedet, finoman általánosságokat mondj, esetleg fenntartásaidat.

De tényleg finoman.

Ha nem kérdez semmit, akkor ne mondj semmit a lányra. Nem tudhatod, milyenek kettesben..

2010. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
és törödjek bele h kevesebbet találkozunk?:(ha lenne rajta kivül még más rokonunk akkor biztos nem érintene ilyen rosszul a dolog...
2010. febr. 22. 14:27
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg mond el a véleményed rólla.De azt ne tedd,hogy emiatt kevesebbet találkoztok,a szerelem vakká tesz ahogy mondani szokták,nehogy emiatt összevessz a testvéreddel.Ha nem mondod el a véleményed,attól még megérzi hogy valami nincs rendben,mármnt a tesód.Annál meg nincs rosszabb,tapasztalatból mondom..Beszélgethetnél a lánnyal is persze finoman,hisz még csak 22 éves.Formálható úgymond
2010. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
ő olyan ( a lány) hogy mindent mindenkinél jobban tud, mindenbe beleszól, stb. tehát nem az a baj, hogy gyerekes csak így egyszerűen, hanem kicsit agresszív, hangos, "könyökölős" fajta, nem tudom jobban megfogalmazni, de vhogy pont nem az a típus akinek bármiféle kritikát is lehet mondani..
2010. febr. 22. 14:32
 8/17 A kérdező kommentje:
akkor írnátok ötletet hogy hogyan lehetne szépen megfogalmazni hogy így elsőre nem szimpi a lány??
2010. febr. 22. 14:33
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez szerintem emberfüggő,hogy kinek ,hogy lehet ezt a dolgot elmondani.Te ismered a testvéredet,el kell kapnod abban a pillanatban amikor erre fogadóképes sajnos én ezt nem tudom jobban megfogalmazni
2010. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az a baj h tuti meg fogja kérdezni legközelebb mikor hív hogy na mi a véleményem...
2010. febr. 22. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!