Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kinn élnél külföldön,...

Ha kinn élnél külföldön, akkor szereznél munkát a testvérednek, ha nagyon nagy kakiban van?

Figyelt kérdés

1.5 éve nem találok itthon a munkát és már nagyon szenvedek,nem sajnáltatni akarom magam,de tényleg nem találok semmit,pedig nem válogatok!A testvérem mindig a szememre hányja hogy lehet így élni,mondom szerzel nekem ott kint munkát?Valamiért nem akar,nem tudom miért,pedig jó munka erő vagyok és nem válogatok,8 évet lehuztam egy munkahelyen,érettségim van,2 szakmám,a nyelvet is beszélem,nem perfektül,de el lennék azért!Nem tudom hogy irigységből nem teszi hogy segítt nekem,vagy én nem tudom!

Nem nagyon szoktam segíttséget elfogadni és még nem is voltam rászorulva,de most nagyon nagy szükségem lenne rá!

Mondani mondtam neki egyszer hogy ha tud valamit segíttsen,mert még mosogatni is elmennék ott kinnt,de kitért a téma elől!Ha nagyon akarna tudna segítteni!!

N


2011. febr. 14. 16:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
dehát ha beszéled a nyelvet meg minden akkor miért nem kerítesz magadnak külföldön, szerintem egyszerűen nem akarja, hogy a nyakára menj, nem irigység ez
2011. febr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
48%
Iszonyatos helyesírásod van!
2011. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
Férfi vagy nő a tesód?
2011. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:31


Kit érdekel itt a helyesírás szerinted?Menjél máshova kötekedni! Nyilván nem egy hivatalos levelet írtam ide...



első válaszoló!


Nem akarnék a nyakán élösködni,csak elég jó kapcsolatai lettek ott kint,sokkal egyszerübb lenne így.Annak idején őt is úgy segítették ki,mint ahogy a legtöbb embert!

Én csupán annyit kérbék hogy ajánljon be valahova!Semmi mást nem kérek,vagy kérnék!A nyelvet annyira nem beszélem jól mint ő,konyha nyelven beszélek,ő majdnem perfekt,vagy már talán az is!

2011. febr. 14. 16:38
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Hat attol hogy meg kint van kulfoldon, nem biztos hogy olyan konnyen tud keriteni neked munkat. Ha egy kulfoldi ismerosom megkerne hogy nezzek neki munkat Magyarorszagon, azt se tudnam hol kezdjem (foleg ha nem is ugyanabban a szakmaban lenne mint en). Valoszinuleg en se tudnek tobbet mondani neki, minthogy nezzen utana a neten vagy menjen be az allaskozvetitobe. Ha te nagyon ki szeretnel jutni, akkor szerintem allj neki keresni munkat magadtol. Nem biztos hogy a tesod direkt nem keres neked munkat, de hat szinte sehol lehet "csak ugy" munkat talalni, raadasul valaki masnak, allasinterju meg minden nelkul, hogy "na akkor gyere, jovo heten kezdhetsz". Vagy te milyen munkat keresel?
2011. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nő a testvérem és nagyon sok ismerőse van!Ismer eléggé befolyásos embereket is.
2011. febr. 14. 16:39
 7/27 A kérdező kommentje:

Vagy te milyen munkat keresel?


Egyenlőre elmennék mosogatni is,vagy bárminek!Mivel nem beszélem olyan jól a nyelvet a szakmámban egyenlőre nem tudnék elhelyezkeni!

2011. febr. 14. 16:41
 8/27 anonim ***** válasza:
85%
Azok a befolyasos emberek olyan helyen dolgoznak, ahova neked is van relevans szakmai tudasod? Ha van akkor lepjel veluk kapcsolatba te, es erdeklodj munka utan.
2011. febr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
külföldön élek és jelenleg magamnak sem találok munkát. azért ez nem úgy meg hogy aki külföldön van az kapásból tud mindenkinek melóhelyet. persze ha tudok segítenék a tesómnak, de ahhoz kéne hogy beszélje az adott nyelvet na meg nem árt valami kezdőtőke sem , hiszen azért pénz nélkül nem lehet nekivágni a világnak.
2011. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

Hogy a testvéred a szemedre hányja, az a jellemére vall, én nem tennék ilyent. A segítésben viszont nem tudom, felmerült-e benned, hogy esetleg nem is TUD segtíeni???

Attól is függ, hol lakik, nagyobb település, átjárnak-e pl. magyarból sokan, van-e ott munka, vannak-e olyan kapcsolatai, hogy segíteni tud. Én nagyon nehezen értem el azt a kevesest is, amit, és azt tudom tanácsolni, amit én tettem, hogy ilyen helyzetben határozottnak kell lenni és a kesergés helyett CSAK a megoldással foglalkozni. Pl. nem utalgatni, messziről megközelíteni a dolgot, hogy aztán (BÁRKI IS!) kitérhessen a válasz elől. Nekem nagyon sokan mondtak nemet, még pl. a sógorom is, akinek férfi munkát segítettem előtte szerezni ugyanitt (az több van). (Jellemtől függ, hogy visszakapod-e ugyanazt a segítséget, ez van, majd kapok máshonnan lehetőséget.)

A helyedben a legközelebbi találkozáskor vagy akár telefonon kerek perec rákérdeznék, tudna-e segíteni, konkrétan felkészülve, elmondva, amiket elvállalnál. Ezzel a hozzáállással lehet, hogy máshogy néz rád. Nem biztos, hogy segít is (nem ismerem a jellemét), akkor továbbmennék és máshol keresgélnék. Ezzel a hozzáállással előbb-utóbb találsz, plána, ha nem köt család akárhová, tehát bárhol külföldön. A másik, hogy arra gondoltál-e már, hogy te miben segíthetnél a tesódnak? ezt is megkérdezheted, amíg úgyis munkanélküli vagy és telik az idődből...

Egyébként mindegy, hogy mosogatás vagy vécépucolás, legalábbis én mindkettőt csináltam már egy másik országban (szintén külf.), az időbeosztás, óraszám, bejelentés - inkább ilyenek fontosabbak szerintem.


Nem akarlak megbántani, de ez egy típikus, magyarból még ki nem mozdult ember látásmódja, amiről írsz. "...még mosogatni is elmennék ott kinnt" - miért, egy érettségivel és perfekt nyelvtudással még a mosogatásnál több is felmerült benned???

Típikus, Magyarban azt hiszik, hogy itt csak dől a munka. Tudod, felsőfokú végzettséggel és a tanult nyelv nagyon jó szintű tudásával nem találtam a lakhelyemen, itt külföldön, messze a nagyobb városoktól SEMMILYEN munkát 2003-tól 2008-ig. (Utána gyerekem született.) Takarítás, konyhalány, varrodai munka - ezeket a jelentkezéseimet sorra visszautasították, a 3 szakmámról nem is beszélve. Nem is csoda, ha a faluban a nők 80%-a munkanélküli, ugye?

Azért írom, h típikus magyar hozzáállás, mert pl. a tesóm, aki csak az üzletekben járt Magyaron kívül, azt hiszi, hogy itt egy kis faluban "kávéházak" vannak, ahol kellemesen ellibeg egész nap a magyar pincérnő csinosan felöltözve, munka csak az italok-sütik kiszolgálása, és ezt a munkát csak úgy osztogatják, mert szerinte az itt lakók ilyesmit el sem vállalnak, talán a Holdon asszisztensek valahol. :)

2011. febr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!