Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem, hogy ez...

Mit kéne tennem, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés

Nyáron töltöm a 18-t és a szüleim állandóan azzal piszkálnak, hogy miért nem barátkozok/ismerkedek, miért nem járok bulizni, vagy a városba szórakozni. Egy részből én ezt megértem, mert kisebb koromban elég otthonülő voltam, de ez megváltozott. Most viszont, ha szeretnék bemenni a városba rögtön jönnek a kérdések, hogy kivel leszek, miért megyek stb. és a vége mindig az, hogy vagy elodázzák a dolgot (jobbik esetben), vagy kerekperec azt mondják, hogy nem mehetek, és így teljesen elvágják tőlem a barátkozási lehetőségeimet. Elkezdtem az interneten írogatni pár régi ismerősömmel, hogy felelevenítsük az emlékeinket a suliból, nyári melóból, el is hívtak, hogy üljünk be csoportosan egy pizzára, mire a szüleim megint megtiltották, hogy elmenjek.

A legutóbbi akciójuk viszont totál kiütötte nálam a biztosítékot, mert megismerkedtem egy fiúval, akivel szerettük volna jobban megismerni egymást (csak a buszon beszélgettünk míg le nem szált), és mikor elmeséltem nekik, hogy találkozni szeretnénk felhoztak minden kifejezetten hülye elméletet, hogy miért ne találkozzak vele, sőt! megtiltották, hogy akár facebookon chateljek vele, telefonon felhívjuk egymást.

Tényleg jól jönne pár jó tanács, mert nem tudom mitévő legyek. Azt hiszem 17, lassan 18 évesen már nyugodtan bemehetnék az öt percre lévőn városba, vagy randira járhatnak... vagy tévedek? Normális, ha egy szülő ezt csinálja?


Elnézést a hosszú magyarázatért.



#ismerkedés #barát #szülő #szabadidő stb
2015. máj. 2. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Most érettségizel? Lehet, hogy csak amiatt izgulnak. Amint 18 leszel mondd, hogy bemész a városba, majd jössz (és aznap hazajössz). Akkor már ne akarjanak beleszólni.
2015. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, még nem érettségizem. Csak egyszerre vagyok dühös és csalódott, mert, ha a bátyámat nézem, akkor neki minden meg van engedve, de engem bebörtönöznek.
2015. máj. 2. 17:39
 3/3 anonim válasza:
Őszintén, ez nem normális. Egy részről neked is szülséged van a szociális kapcsolatokra. Barátokra, párra stb... Azzal,hogy egy burokban nevelnek, azzal nem oldanak meg semmit sem sőt több hátránnyal indulsz mint elönnyel. A bizalomnak kölcsönösnek kellene lennie köztetek, hiszen te " mindent " elmondasz nekik, ők pedig ezért cserébe korlátoznak sőt kellemetlen helyzetbe sodornak. Nem engednek el stb.. .vagyis akkor nem bíznak meg benned. Először is közös megegyezésen szabályokat kellene felállítanotok,hogy mondjuk este 22-re haza érsz meg ilyenek... Az,h elmondod kikkel találkozol és hova mentek az olyan általános. Tőlem is megkérdezik a szüleim. Nem veszem zokon, jó ha tudják.
2015. máj. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!