Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem ahhoz,...

Mit kellene tennem ahhoz, hogy ez a helyzet megváltozzon, és hagyják, hogy éljem az életem?

Figyelt kérdés

Huszas éveimben járok már, dolgozom már 2 éve és még otthon lakom. A családom viszont egy nyugodt percet sem hagy nekem. Minden szabadidőmet igyekeznek beosztani, s ha programom van, és tudnak róla kitalálnak valamit, hogy ne tudjak elmenni. Ez ma már odáig fajult, hogy utálok otthon lenni, és nem mondok el nekik semmit, csak elmegyek otthonról, (max. Annyit közlök, hogy mikor jövök). A vicc az egészben az, hogy a tesóm, aki fiatalabb nálam, bármit csinálhat, bárhova mehet egy szavuk sincs hozzá. Havonta egy fix összeget adok haza, mondván beleszálljak a költségekbe,s még így is megkapom,hogy a többit mire költöm. Ezen kívül velem mindig csak vitatkoznak, s a legnagyobb konfliktusok akkor kezdődnek, ha a képbe kerül nálam egy pasi. Úgy érzem azt akarják elérni, hogy örökre itt maradjak velük, és végezzem az itthoni munkákat, ne legyen életem, s ne akarjak senkit, és semmit. Elköltözni jelenleg esélyem sincs, mert egy albérletet fenntartani egyedül nem tudnék.

Beszélni már próbáltam velük arról,hogy hány éves vagyok,de nem igazán ért sokat.


2010. ápr. 25. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt se mondd, hogy mikor érsz haza...

Ha van barátod, egyszerűen vidd el, és mutasd be a szüleidnek. Nagy vagy már, jogod van önállónak lenni. Aludj a párodnál, vagy barátnődnél, (gondolom, lány vagy, így vettem ki, ha mégsem, akkor elnézést :)), és csak annyit mondj, hogy majd jössz.

2010. ápr. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vannak olyan szülők, akik nem bírják megérteni, hogy felnőtt a gyerekük. Határozottnak kell lenned, mert ha magukhoz láncolnak, lehet megkeseredett vénlány leszel életet végéig. Javasolnám, h szerezz egy pasit és lépj le vele:)
2010. ápr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Idén februárban megismerkedtem egy pasival,és nagyon jól megértjük egymást,a szülőknek is bemutattam,de természetesen nem megfelelő a számukra azért,mert nem helybéli...Amikor csak tudok utazom hozzá,legalább addig sem vagyok itt,és ott is alszom nála,amikor csak tudok...
2010. ápr. 25. 23:59
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és még valami,lány vagyok:)
2010. ápr. 26. 00:00
 5/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok, akkor jól gondoltam :-) Menj minél többször a párodhoz, akár napokra is, nem szólhatnak bele. Éld az életed, ahogy kellemes, ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak. Elmúltál 20 éves is =)
2010. ápr. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért van a nők fejében az hogy csak akkor lehet lelécelni otthonról , ha pasija van, miért kéne pont a pasihoz költöznie? Hogy kiszolgáltatott legyen? Nem lehet egy barátnővel beszélni, aki szintén albérletbe költözne, és akkor felesben állják a költségeket? Ha a kapcsolat elején jársz, ahogy irtad kb. 2 hónapos a kapcsolat, nem célszerű odahurcolkodni a pasihoz. Kikéne élvezni az első idők romantikáját, igenis kellenek a randik, a csókok, hogy örüljenek és várják mikor lehetnek végre együtt. Le kell ültetni a szülőket és elmondani nagylány vagyok már, megbeszélni hogy ki milyen házimunkát mikor végez el, apától a legkisebb tesóig és ahhoz tartani magunkat. Megmondani, ennyi pénzt teszek le, osszátok be, és ne a megmaradtat számoljátok. Én el kezdenék félretenni, hátha dobbantani kell, és akkor albit kivenni.
2010. ápr. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A pasimhoz semmiképpen nem szeretnék még költözni,hisz még alig ismerem,azonkívül jó is most még ez a távolság,jobban örülünk egymásnak...

Itthon nálunk viszont nincs olyan,hogy mindenki végez házimunkát,mivel ha vidékről hazajön tesóm,akkor ő pihen,a szüleim meg ráhagyják,mivel szegény fáradt...Én viszont nem tudok mindent ellátni,mert sokat túlórázom...

A szülők pedig már nem akarnak végezni semmit...Így nekem kellene mindenki szerint...

2010. ápr. 26. 07:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt más lehetőség nem nagyon lesz, csak az elköltözés. Próbálj meg akár társbérletbe menni. Nem kell egyedül kivenned egy egész lakást, elegendő egy szobát bérelni. Akkor aztán a szabadidődet te osztod majd be és még csak nem is fog többe kerülni mint amit jelenleg anyukádéknak adsz (szerintem). Régen az volt a divat, hogy vagy a legkisebb vagy a legidősebb gyerek otthon maradt és halálukig ápolta a szülőket. Az én nagymamám is ezt csinálta a legkisebb gyerekével. Nem engedte soha senkivel barátkozni, bármilyen emberi kapcsolatot kialakítani, mindig mindent neki kellett csinálnia. Az lett a vége, hogy mikor a nagybátyám eltemette a mamát, semmit nem tudott kezdeni az életével. Nem tudta, hogyan alakítson ki barátságokat, párkapcsolatot. Úgy halt meg 20 évvel később, hogy soha nem volt senkije, magányosan. Ne akarj te is erre a sorsra jutni!
2010. ápr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A saját dolgaidat tartsd rendben és ne szólj, hogy mikor hova mész és jössz haza. Csak így tudsz valamennyire szabadon élni.Ha pedig olyat találnak ki, amihez nincs erőd vagy kedved mondj nemet. Hidd el, ha először fel is húzzák emiatt az orrukat majd egy idő után megszokják.

Sajnos sok szülő hiszi azt, hogy azért mert felnevelte a gyereket a gyereknek "törlesztenie" kell, vagyis úgy kell ugrálni, ahogy a szülő diktálja. A pasiról csak annyit, hogy neked kell, hogy megfeleljen és nem a szüleidnek. Egyébként én nem tudom, én sosem kezdtem helybéli pasival, mert abból csak a pletyka van...

Ne hagyd magad, mert azért ugrálnak a fejeden.

2010. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát a helyzet az,hogy a saját dolgaimat rendben tartom,viszont ha rendetlenség van,és nem az én dolgaim vannak szanaszét,akkor azért kapok,mert nincs rend...Valahogy ami rám vonatkozik szabály,az másra nem...Ki érti ezt?Ezen kívül volt már arra példa,hogy megelégeltem azt,hogy "hogy van ez megcsinálva.." stb. mondatokat,és legközelebb nem végeztem el...Mondanom sem kell 2 hétig hallgattam utána nap,mint nap az ordításokat...Az meg végképp rosszul tud esni az embernek,ha pl. porszívózás után az egész család,engem kivéve végig trappol cipővel,s ha az ember szól nekik,még nekik áll feljebb...Semmibe vesznek,de ha pl. ugrasztani kell valakit a boltba, tökéletes személy vagyok...Persze ezeket a szitukat tudnám még sorolni...Jelenleg 28 eFt-ot adok haza havonta,szerintem nem kevés,ahhoz képest,hogy az ember otthon lakik...Nem szeretnék egyedül élni a hátralevő életemet,szerencsére a pasimat nem rettenti el ez a helyzet,és a barátaim is támogatnak lelkileg,ám sajnos barátnővel nem tudok albérletbe menni,mert már mindenki együtt él a barátjával,idegenben pedig nem bízom...
2010. ápr. 26. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!