Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem? Lent több,...

Mit kéne tennem? Lent több, hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Szóval. 3 hónapja költöztem a fővárosba, eddig úgy ahogy volt munkám, hostess állások, pénztáros, satöbbi. Most egy boltban már 1,5 hónapja kasszáztam. Ma beteg lettem, a napom hányással indult, szóltam a főnöknek, aki beközölte, hogy akkor elválnak útjaink. A fizetésemet nem kapom meg. Ma kellene kifizetnem a lakbérem, ami 55 ezer forint, emellett kajálni is kellene még úgy egy hétig, míg találok valamit hirtelen, akár egy hostess munkát, pedig utálom. Van egy jó barátom, aki szokott nekem segíteni ennivalóval, meg néha pár száz forinttal, neki van lekötött pénze is, de nem merek tőle kérni, mert egyszer volt már róla szó, és azt mondta, a szülei leharapnák a fejét. Rokonaim, családom nincs, senkitől nem tudok kérni, de ha nem fizetek ma vagy holnap, kiraknak az albérletemből. Mit tegyek? Eddig mindig volt pénzem, meg munkám, ez az első olyan hónap, hogy nem tudok fizetni. Korábban csak maximum csúsztam pár napot a fizetéssel. Tegnap írt a főbérlő, hogy megszorult, ki kell fizetni a csekkeket. Rettegek, hogy kiraknak a lakásból. Mit tehetnék? Olyan egyedül vagyok.


20L



2014. jún. 25. 08:59
1 2
 1/15 anonim válasza:
76%
Fenyegesd a főnököd feljelentéssel, vagy ilyesmi, mert nincs joga ahhoz, hogy ilyet tegyen.
2014. jún. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Dettó ! Állj a sarkadra, ha fenyegetőzni fogsz, megszorul ő is.
2014. jún. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Felesleges lenne feljelentenem, mert nem tudom bizonyítani, hogy nála dolgoztam. Nem volt hajlandó bejelenteni, még 1,5 hónap kellett volna, mert ugye 3 hónap próbaidőt akart. Utána bejelentett volna.
2014. jún. 25. 09:13
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Hát ha ez ma történt, akkor menj be dolgozni, vigyél orvosi látogatási igazolást, így nem tud elküldeni, ha megfeszül akkor se.

Majd hamar haza fog engedni, amikor először lehányod a kedves vevőt.


Értem én, hogy a mai világba nem lehet beteg az ember, de azért meg kellene húzni a határokat.


Menj be, hányd tele a kasszát, különös odafigyeléssel a pénztárgépre, hogy javíttatni kelljen, majd küldd el a főnököt a k.va anyjába. Hátrébb nem kerülhetsz. Ne hagyd magad ilyen könnyen kirúgni.

2014. jún. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

4 vagyok, így más a helyzet, ha nem jelentett be. Akkor menj el a munkaügyre, mondd meg hogy most jutott a tudomásodra, hogy nem vagy bejelentve, ezért szeretnéd jelenteni a céget.


A munkatársak, és a kamerák igazolni tudják, hogy ott dolgoztál. Mivel nem volt így bérpapírod se, az elmúlt másfél havi béredet újra ki kell fizetnie. Ha leleményes vagy, nagyobb összeget mondasz, mint amiben ténylegesen megállapodtatok.

Ügyesen

2014. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem felesleges!Fordulj a Munkaügyi bírósághoz!Én felnyomtam a munkáltatóm,mert nem adta ide a pénzem.Semmi szerződésem nem volt,viszont mindent elmondtam nekik,ami bent zajlik.Ezekről a dolgokról kivülálló nem tudhatott,csak aki már dolgozott ott.Kimentek ellenőrizni,most megbüntették másfél millióra!Ne hagyd magad!!!
2014. jún. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Nincs ilyen, próbaidő alatt is be kell jelentenie. Nyugodtan fenyegesd meg, ha nem akar egy NAV vizsgálatot, nyugodtan fizesse ki a pénzed.
2014. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

A felmondást írásban kell megtennie, a felmondás okának pontos megjelölésével.

Hacsak nem rendkívüli felmondással él (ott is nagoyon konkét ok kell!!), akkor felmondási időd van, tehát a munkaszerződésed általában nem csak úgy telefonhívásra szűnik meg! Ezt nem szabad elhinni!

Fenyegetésnek ne higyj, elolvasás nélkül, számodra hátrányos feltételeket tartalmazó szerződést, papírt, felmondást ne írj azonnal alá.


Amint átveszed a felmondásodat, aznap el is kell veled számolni (szadságok rendezése, törthóra járó bér, jövedelemigazolások kiadása stb.)


Őszintén remélem, hogy be voltál jelentve, VAN aláírt, céges bélyegzővel ellátott munkaszerződésed.


Amennyiben igen, akkor azt tudom tanácsolni, hogy AZONNAL tedd a következőket:

- elmész a lakhelyed szerint illetékes JOGPONT ingyenes jogi tanácsadásra- direkt ilyen munkaügyekben segítenek a rászorulóknak, neked ez nem fog pénzedbe kerülni- ha kell tanácsot adnak, ha kell hivatalos levelet írnak, ha kell keresetlevelet stb.


[link]


telefonos ügyfélszolgálatuk is van, ingyenes, azonnal fel tudod hívni őket, hogy hová fordulj, mit tegyél, esetleg mikor, hová tudsz bemenni.


- elmehetsz a lakhelyed szerinti bíróság ingyenes panasznapjára is, a bíróságok honlapján tudsz tájékozódni, hogy mikor vannak.

Ott is jogvégzett emberek ülnek ilyenkor és segítenek azoknak, akik kivárják a sorukat.

- Munkaügyi főfelügyelet

[link]

itt is van telefonos ügyfélszolgálat, ahol legalább információt tudnak adni, hogy hová fordulhatsz. Ha a munkáltatód telefonon ilyen módon mond fel, akkor feltételezhető, hogy vannak hiányosságai.


Amit még tehetsz magadért:

- magyarország.hu- ügyfélkapuregisztrációval utána tudsz nézni annak, hogy a munkáltatóid tényleg bejelentettek-e, fizetik-e utánad normálisan a járulékokat.

- ha nincs ilyen regosztrációd, teljesen ingyenesen és azonnal megteheted bármelyik okmányirodában személyivel és egy email címmel- a XIII. Visegrádi úton este 8ig nyitva vannak és mindenféle ügyet intéznek nem budapesti lakosoknak is.


A lakásból AZONNAL nem rakhatnak ki, van egy felmondási időd ott is. Ugye felesleges is kérdeznem, hogy ÍRTATOK tanukkal hitelesített bérleti szerződést (abban kötelezően benne kell lennie a felmondási időnek). A bérbeadó pedig NEM szedhet be előbb pénzt, mint ahogy a szerződésben kikötöttétek. Azért legyél korrekt, értesítsd időben, hogy fizetési nehézséged adódott, keressetek megoldást, haladékot stb.


Minden jót. Ne pánikolj. 1 nap alatt nem lehet sem utcára tenni, sem így felmondani. (anyagilag pedig: neked a kaució összege visszajár, ha nem okoztál kárt a lakásban!, tehát van kezdő tőkéd egy másik helyre)

2014. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló vagyok.

Hopp, most olvastam, hogy nem voltál bejelentve.

Nagy hiba.


Azonnal jogpont plusz és munkaügyi főgelügyelet.

Mai napon ha orvosi kiírt, táppénzen vagy, ne itt a gyakorin fórumozgass, indulj el a jogsegélyért!

2014. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%
Milyen táppénzre írták volna ki, ha nincs bejelentve? Ha fel is jelenti a főnökét, pénz abból nem lesz. A főnököddel kell ezt megbeszélni, hogy fizessen ki, legyen korrekt, mert feljelented.
2014. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!