Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet tanítani szeretni...

Meg lehet tanítani szeretni egy felnőtt embert?

Figyelt kérdés
A párom nagyon hamar elvesztette a szüleit, nagypapája nevelte fel, így nem volt előtte igazi példa. Most közel a harminchoz úgy érzem nem tudja hogyan kell valakit szeretni. Érzem a kötődést, de valami hiányzik. Ő azt mondja, ez mindig ilyen volt mindenkivel és nem fog változni, de nekem ez kevés. Soha nem ölel át, vagy csókol meg magától. Nagyon figyel arra, hogy én boldog legyek, de valahogy kötelességszerűen. Például, nagyon szeretek kiirányulni ezért sokszor elvisz valamerre, de ilyenkor úgy érzem, hogy elvittek sétálni, nem látom, hogy ő örömét lelné ezekben a közös időtöltésekben. Lehet ezen változtatni?
2015. máj. 5. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ennek a dolognak semmi köze ahhoz, hogy nem látott maga előtt jó példát, egyszerűen ilyen a személyisége. Nem tudja kimutatni a szeretetét, úgyhogy keresi a kedvedet, és ő attól boldog, hogy te is az vagy. Az viszont tényleg fontos, hogy legyenek olyan dolgok, amiben mindketten örömötöket lelitek, mert ha nincs ilyen, akkor valószínűleg nem is vagytok egymáshoz valók, csak a vonzalom tart össze titeket addig, ameddig tart. Vedd kezedbe a dolgokat, és szervezz te olyan programokat, amit ő is szeret. Ő másodlagosnak tartja magát a te boldogságod mellett, úgyhogy nem lesz szempont számára, hogy ő maga is örüljön, neked kell változtatni a helyzeten.
2015. máj. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nehéz dolog. Ha kisgyerek korban nem kapta meg azt a szeretetet, testi kontaktust, amire egy egészséges lelkület kifejlődéséhez szükséges, akkor bizony lehet hogy egész életében ilyen "érzelmi csökevényes" marad.
2015. máj. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2015. máj. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Engem sem szerettek soha, mégis tudok szeretni.
2015. máj. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem úgy szeret, ahogy te szeretnéd, az nem jelenti, hogy nem szeret szíve minden szeretetével.


Kevered a szeretetet a szeretet nyelvekkel. Ő nem bújós fajta, ettől még szeret.

2015. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlok egy szeretetnyelvekről szóló könyv elolvasását. Úgy tűnik neked fontos a testi kontaktus, neki nem. Esetleg nem ártana vele megbeszélni, hogy te attól érzed szeretve magad ha átölel, megcsókol, stb. Neki valószínűleg az okoz örömet ha figyelmes vagy vele vagy időt töltesz vele, ezért próbál így boldoggá tenni, mert valószínűleg ő ezt a "szeretet nyelvet beszéli".
2015. máj. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog soha úgy szeretni, ahogy akarod.


Nekem anyukámat sem ölelgették soha, és érzem rajta, hogy befeszül, amikor megölelem. Leszarom igazából a szeretetnyelveket, qrva szarul esik.

2015. máj. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Már a kérdésedből kitűnik, hogy erről valami romantikus, rózsaszín elképzeléseket dédelgetsz. Ha így fogod fel, nagy csalódás lesz a vége.

Majd te leszel a kivételes hős, aki megváltoztatja. Aha.


Két lehetőség van, vagy tényleg azért ilyen, mert igazából vágyik az ölelésre, de nem szokott hozzá, ezért nehezebben nyílik meg. Ebben az esetben észre fogod venni, hogy fokozatosan változik, ahogy közelebb kerültök egymáshoz.

A másik, hogy ő valóban egy ilyen típus, máshogy szeret, nem igényli annyira a fizikai kontaktust. Ilyen is van, nem vagyunk egyformák.

Ez nem azt jelenti, hogy nem tud szeretni és meg kell rá tanítani, hanem hogy ő így szeret.


Mindenképp vedd figyelembe ezt a második lehetőset is, lehet, hogy ő soha nem úgy fogja kimutatni a szeretetét, ahogy te elvárod.

2015. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy nem volt előtte példa, hanem az, hogy ilyen a személyisége. Nagyon erősen gyanítom, hogy azért, mert nagypapa úgymond katonásan nevelte őt és nyílván nagypapa mellett nem volt lehetősége az érzelmek kimutatását gyakorolni. Valahol mindenkiben ott motoszkál a vágy arra, hogy megöleljen, megpusziljon, becézgessen egy olyan embert, akit szeret, csak van, aki ezt meri cselekedetekbe önteni, de van, akiben ezek elnyomott vágyak maradnak. Az én nagypapám például szintén nem merte kimutatni az érzéseit, csak akkor, ha ivott. Akkor volt hozzá bátorsága.

Ebben neked nagyon nagy szereped van, hogy ezeket a gátakat fel tudod-e oldani benne. Ha ül a tv előtt, akkor ülj oda mellé, nézd őt, mosolyogj, "cicáskodj neki", de ne érj hozzá. Hozd ki belőle azt, hogy ő érintsen meg. Este, ha lefekszetek, akkor hajtsd a párnádra a fejed és mond neki, hogy adjon jóéjt puszit, de te ne mozdulj meg, csak csücsöríts és várj, hogy ő hajoljon oda, mert te nagyon fáradt vagy és nincs erőd megmozdulni. Munka után menj haza és roskadj le a kanapéra, hogy milyen rossz napod volt és teljesen magad alatt vagy. Temesd az arcod a kezedbe és csinálj úgy, mint aki mindjárt sír és várj, amíg ráveszi magát, hogy oda menjen hozzád, megsimogassa a hátadat, vagy ilyesmi. Ilyenkor sose mond azt, hogy "jé, magadtól megöleltél", ne rohand le ilyennel, hanem csinálj úgy, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy magától közeledett! Ilyenkor mond azt neki, hogy "olyan jó, hogy vagy nekem", vagy valami ilyesmi szép dolgot, amiből megtanulja, hogy amikor hozzád ér, akkor pozitív érzelmeket vált ki belelőled. Ezeket nagyon óvatosan csináld, nagyon lassan tanítsd őt úgy, hogy ne vegye észre, hogy valami terápiának a részese, mert akkor erőltetettnek fogja érezni, meg hülyének érzi majd magát. A lényeg, hogy lassan, óvatosan mozdítsd ki őt a komfortzónájából és amikor "teljesíti a feladatot", akkor jutalmazd őt azzal, hogy elmondod neki, hogy szereted. Lassacskán ezeket a gátakat fel lehet oldani. Soha nem lesz olyan, mint egy érzelgős ember, de ha jól csinálod, akkor egyre többet be fog vállalni.

(Mondom én ezt úgy, hogy párom tanított meg engem arra, hogy merjem kimutatni az érzéseimet. Sokáig nekem ezek a terápiás dolgok fel se tűntek. Az én párom igazán jó tanár volt!)

2015. máj. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az én édesanyám elég tartózkodó volt velem gyerekkoromban, meg azóta is, sohasem ölelt meg, puszit sem kaptam..meg is látszik én is ilyen vagyok, nem bírom az állandó fizikai kontaktust, nem szoktam ölelgetni senkit, de ez nem jelenti hogy nem élvezem az együtt eltöltött időt másokkal, csak tartózkodóbb vagyok, nem is érzem szükségét ezeknek napi szinten.
2015. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!