Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fattyú szóra miért mondják,...

A fattyú szóra miért mondják, hogy nem szabad használni, mert sértő, honnan származik ez a szó?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom, mi az eredeti jelentése, én úgy tudom, hogy azoknak a gyerekeknek volt régen ez a megnevezése, akik házasságon kívüli gyerekként jöttek a világra.


Amit nem értek, nézzétek el nekem, még sokat kell tanulni, szóval, hogy ha valakire, aki házasságon kívüli gyerek, és ezt mondják rá hogy fattyú, akkor az miért sértő?


Ha ennek ez a neve, akkor miért nem szabad használni?


Az eredetre szeretnék választ, ha esetleg Valaki tudná.



2015. máj. 9. 06:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, értem, hogy klasszikusokat kell olvasni, és kicsit rosszul esik, hogy nem is ismersz, és így nem tudod, mennyi klasszikus van mögöttem már, képzeld, hogy én már 9 éves koromban is leszedtem a felnőtteknek való könyveket a polcról, és olvastam Jókait, Egrit, Szépirodalmi novellagyűjeményeket, és még Huxleyt is, bár abból nem sokat értettem, hihi.


Igenis, megkérdezhetem, ami érdekel. És logikus a kérdésfeltevés, hogy ha ez a fogalom jelölése, akkor miért sértő az.

2015. máj. 11. 20:40
 12/15 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Ecsém!

Hattyú lesz az!

És marha szép madár!

A román cigányok sokat megzabáltak a Schönbrunn-i kastélynál! :-)

A fattyú nem tilos, és nem sértő!

A mellékhajtást hívják a növénynél fatty -nak!


A nem kívánatosan született gyereket hívják még zabigyereknek, de az sem sértő!

Nagyon sok ember nevel fel gyereket a paptól, postástól, kéményseprőtől, péktől, hentestől!

Mind a magáénak hiszi, pedig zabi, fattyú mind!

2015. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
Hogyhogy nem sértő a fattyú meg a zabigyerek???????
2015. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13%
Elnézést, ha ilyen olvasott vagy. Akkor viszont hogyhogy megkérdezted, amit megkérdeztél?
2015. máj. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

A fattyú jelentése: házasságon kívül született gyerek.

Ha valaki ezt sértőnek találja a gyerekére nézve, akkor házasodjon meg, utána vállaljon gyereket. Ha ez nem megy? Viselje el, ha ezt hallja a gyerekéről.

2022. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!