Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan rajtam kívül, aki...

Van olyan rajtam kívül, aki nem szeret (szülinapi) ajándékot kapni?

Figyelt kérdés

Aranyéletem van, hogy ez a legnagyobb problémám, tudom.


Egyszerűen nem kaptam még soha semmit, ami tetszett volna, nem szeretem, hogy nézik a fejemet közben. Pedig már jócskán felnőtt vagyok, de ragaszkodnak hozzá.


Mondtam a családnak, hogy a legszebb ajándék az lenne, ha nem kapnék tárgyi dolgokat, hanem együtt töltenénk a napot, de ők inkább pénzköltősök, mint időtöltősök.



2015. máj. 9. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Te se az ajándékokat nem szereted, inkább az a baj, hogy a családod csinálja bénán. Hallottam valakiről, aki mindig plüssállatokat kért a szülinapjára, és egy kórháznak adományozta. Csak egy ötlet, hátha beválik. Persze jó, ha beszélsz kórházakkal előtte. De akár szegényebb területeken levő iskoláknak, óvodáknak a színes ceruza, rajzlap, festék, zsírkréta stb. is jól jöhet. Persze neked kell szervezni, úgyhogy neked ez plusz macera, de talán bejön.
2015. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából az sem tetszene, ha olyat kapnék, ami tetszene. Szeretem magamnak, saját pénzből megvenni. Szeretem kiválasztani, levenni a polcról, kifizetni...
2015. máj. 9. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Először azt hittem valami rokon lélek...

Én se szeretem, ha a születésnapommal foglalkoznak, de mostanában én szoktam megajándékozni, akiket szeretek.

Így jobb :D

2015. máj. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem én nagyon gyakorlatias és spórolós vagyok, én sem szeretek csak azért valamit megvenni, mert elfér a háztartásban. Csak azt veszem meg, amire szükségem van, és csak azt a színűt/méretűt/típusút, ami a legjobb számomra. Addig megyek, ameddig nem találom meg a megfelelőt, vagy nem veszek semmit. Pontosan ezért már nagyon régen "bevezettem", hogy ünnepekre konkrét dolgokat mondok, minek örülnék. Én is próbáltam leszoktatni a családomat a tárgyi ajándékokról, de mi szerencsére egyébként is töltünk együtt időt, úgyhogy számukra ez jelenti az extrát az ajándékozásban. Így olyat kapok, amilyet szeretnék, amikor nem tudják beszerezni, akkor pedig az árát kapom meg, direkt arra a dologra fordítandóan. Így van ajándék, és bár nem meglepetés, mégis maximálisan azt kapom, amit szeretnék, és ennek ők is örülnek.
2015. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
én együttérzek. én sem szeretem ha kapok valamit, mindegy h olyan amire szükségem van vagy olyat amire nincs, én kicsit "kellemetlenül" érzem olyankor magam. De viszont ajándékor adni nagyon szeretek. de én is jobban szeretem megvenni magamnak a dolgokat.
2015. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy általában legtöbbször ebay-ről szoktam dolgokat nézni, mert több színben van pl. pénztárca. Onnan viszont anya nem tud rendelni.


Ő olyan, hogy ha nem mondok neki valamit, akkor vesz valami drága, számomra haszontalan dolgot. Mondjuk új telefont, tabletet... nekem ilyenek nem kellenek.


Ajándékot bontani régen is úgy szerettem, hogy egyedül a szobámban.


De ajándékot venni másnak én is szeretek. Főleg mivel ilyen elejtett mondatokból csípem el, hogy ki mire vágyik.

2015. máj. 9. 22:28
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én szintén nem szeretek ajándékot kapni. Mikor még én kisgyerek voltam, nálunk nem volt szokás sem tortát sütni, sem ajándékot venni születésnapra - gondolom mert nem volt pénzünk (90es évek). Mindig kijelentem hónapokkal előre hogy nem kell sem ajándék, se semmi más se, mivel én ahhoz vagyok szokva hogy soha semmit se kaptunk. Ha most felnőtt fejjel valamit kapok, nem bontom ki hanem vissza szoktam adni, tekintet nélkül a sértődésekre. Egyszerűen nekem ne adjon senki semmi ajándékot, ha valami kell úgyis megveszem magamnak. Ez vonatkozik a karácsonyra is.
2015. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
En sem szeretek ajandekot kapni,olyan ego ahogy ott allok szerencsetlenul es mindenki engem bamul. Viszont adni imadook
2016. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!